DOLAR 7,0526
EURO 8,4089
ALTIN 462,281
BIST 1091,8
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

Belediye avukatlarının maarifetleri saymakla bitmiyor!

24.05.2019
A+
A-

Bilindiği üzere Adalar Belediyesi’nde Fulya Erkan isimli memurun yaşı tutmadan, ortaokul diploması olmadan belediyeye alınmış olması ve yıllar sonra bununda şikâyete konu olması neticesinde olay yargıya yansımış İst. And. 10. Ağır Ceza Mahkemesinde davası görülmüş, 2 YIL 6 AY HAPİS VE 83.320,00 TL ADLİ PARA CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA, sanığın TCK  53/1-a, b, d, e bentlerinde sayılan haklardan aynı kanunun 53/2 md. Gereğince cezanın infazının tamamlanmasına kadar yoksun bırakılmasına, TCK53/1-c maddesindeki haklardan aynı kanunun 53/3 maddesi gereğice şartla salıverme tarihine kadar yoksun bırakılmasına 22/12/2015 tarihinde karar verilmiş, adalet geçte olsa tecelli etmişti.

            Belediye avukatlarının marifetleri işte bu noktada başlıyor. Belediyede aslında bir avukat var. Oda sözleşmeli memur olarak görev yapan Nilüfer Hasançebi.  Belediyeyi temsile yetkili olan belediye başkanı sözleşmeli memura yetki veriyor. Bu yetki ile belediyeyi mahkemelerde temsile yetki kazanan Nilüfer Hasançebi ilk usulsüzlüğünü burada yapıyor taşeron elemanı olan Av. Tarık Değirmenci’ye vekalet verip belediyeyi mahkemelerde temsile izin veriyor. İşte bu mümkün değil. Kanunlara göre belediye temsiline yetkili olacak kişilerin memur statüsünde olması gerekiyor. Belediyeyi temsile yetkiyi de ancak belediye başkanının vermesi gerekiyor. Atilla Aytaç zamanı göreve başlatılan sözleşmeli avukatlardan biri taşeronda çalışan diğerine vekalet vermesi ile belediyenin temsil edilmesi mümkün değilken yapılıyor ve bir sürü davaya yetkisiz yetkili olarak Tarık Değirmenci giriyor. Daha sonra Tarık Değirmenci Cumartesileri çalışmamasına rağmen puantajına çalışmış gibi imza atan sözleşmeli Avukat Nilüfer Hasançebi kamu zararı meydana getirildiği iddiası ile şikâyet ediliyor ve müfettiş soruşturma izni veriyor ama ne hikmetse aynı aşağıdaki İdari Mahkeme kararına benzer bir karar ile soruşturma izni bozuluyor. Yani ne hikmetse İdari mahkemeler, Adalar Belediyesi lehine kararları, peşi sıra veriyor.  Yeter ki karar İdari-İdare Mahkemelerine kalsın.

Bakınız aşağıdaki idare Mahkemeye taraf olarak katılan Adalar Belediyesinin itirazlarına, Fulya Erkan’ın İst. And. 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 22/12/2015 tarihindeki verilen kararı eklenmiş mi?

İdare Mahkeme Başkanı babanızın oğlu olsa, Erkan’ın İst. And. 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 22/12/2015 tarihindeki verilen karar varken, 26/07/2017 tarihinde Adalar Belediyesindeki idari işlemin iptali için açılan davaya, 14/03/2019 tarihinde Fulya Erkan’ın lehine karar vermez, veremez.

Davaya taraf olarak katılan belediyenin biri sözleşmeli diğeri taşeron elamanı (belki katılmamıştır) olan avukatlar İdari Mahkemeye yaptıkları itiraza Fulya Erkan’ın ceza aldığı, İst. And. 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 22/12/2015 tarihindeki verilen kararı eklemedikleri ortaya çıkmıştır.

Şimdi Adalar Belediye Başkanının şunu yapması gerekmektedir. Ortada bir kamu zararı vardır.  Rakam faizler hariç 83.320,00 TL’dir. Borçlanma yetkisi alıp faizle para arayan belediye başkanı öncelikler Kamu Zararı olduğu Mahkeme Kararı ile kesinleşen kişilerden bu paraları toplamalı ya da kararı gerekçe göstererek mallarına tedbir uygulamalıdır.

Avukat olarak kamu zararının tahsilini gerçekleştirmeleri için belediye başkanı tarafından Av. Nilüfer Hasançebi’ye vekalet verilmiştir. Diğer taşeron elemanı Av. Tarık Değirmenci prosedürlere göre yetkisiz yetkili gibi davalara katıldığı için aslında cezai sorumluluğu vardır yoktur oda ayrı araştırma konusudur. Ancak belediyedeki avukat kadrosunu dolduran Av. Nilüfer Hasançebi’nin mazereti yoktur. Hukuk işlerinden Mali Hizmetlere bu paranın tahsil edilmesi için yazışmaları yapmış mıdır?  Araştırılması gerekmektedir.

Ayrıca, Davalı Adalar Belediye Başkanlığı adına davaya katılan Av. Nilüfer Hasançebi İdari Mahkemenin kararını direk etkileyecek İst. And. 10. Ağır Ceza Mahkemesinin 22/12/2015 tarihli kararını koymamıştır ki belediye aleyhine böyle bir karar çıkmıştır.

Sözleşmeli avukat, görevini kötüye kullanmış, kamu zararını ve Fulya Erkan’ın hapis kararını, İdari Mahkemeden saklamış ve içi boş sözde savunma ile İdari Mahkemenin kararının yanlış verilmesine, belediyeye karşı taraf vekalet ücretinin, mahkeme masraflarının ödenmesine sebebiyet vermekle kamu zararı oluşmasına neden olmuştur.

Şimdi Adalar Belediye Başkanına düşen görev ise derhal idari soruşturma açtırıp, görevini kötüye kullanan, kamu zararına sebebiyet veren avukat/avukatlar hakkında işlem yaptırmak ve bu tip olayların tekrarlanmamasını sağlamaktır.

İdari Mahkemenin kararı, 2016 yılında oldukça polemiğe neden olan, Sayın Cumhurbaşkanının, Anayasa Mahkemesinin verdiği bir karar ile ilgili söylediği sözünü hatırlattı.

Ne demişti “Anayasa Mahkemesi bu şekilde bir karar vermiş olabilir. Ama onu kabul etmek durumunda değilim. Bunu da çok açık net söyleyeyim. Ve VERDİĞİ KARARADA UYMUYORUM, SAYGIDA DUYMUYORUM”

 İnanıyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız İst.Bölg. İdare Mahkemesi İkinci İdare Dava Dairesinin verdiği kararı ve ardındaki safhaları bilseydi hafızalarımıza yer etmiş bu lafları tekrarlardı diye düşünüyoruz.

Nasıl tekrarlamasın ki, bakınız gerekçelerde Fulya Erkan 03/09/1987 tarihinde memurluk için Adalar Belediyesine müracaatındaki beyanlarında yalan beyanı bulunmadığını şöyle kaleme almış.

“Ortaokul diplomasını alınca getireceğim”. Bundan anlaşılan nedir? Benin ortaokul diplomam var ama okuldan almadım alınca getireceğim mi yoksa daha ortaokulu bitirmedim ama inşallah derslerime çalışıyorum dışarıdan bitirip hak edince alıp getireceğim midir?

Hangi Kamu Kurumu ya da özel sektör, 18 yaşını doldurmayan ve ortaokul diploması bile olmayan birisini Bilgisayar elemanı olarak işe alır?

18 yaşını doldurmayan kişinin S.S.K girişi ancak çıraklık şeklinde olabilirken Fulya Erkan’ın S.S.K girişi nasıl yapılmıştır?

Yargılama aşamasında, S.S.K girişinin konu bile edilmemesi, büyük eksikliktir.

İşe girerken ben işe gireyim beni bir sene sonra SSK’lı yaparsınız mı demiştir?

 Ya da kendisine seni memur yapacağız ama bir sene sonra S.S.K lı yapabiliriz mi denmiştir? Çünkü yasalara göre 18 yaşından küçükler çalıştırılamaz. Hele hele Kamu Kurumlarında hiç mümkün değildir.

 Ortaokul diploması içinde, “biz seni işe başlatalım, sen zeki güzel bir 17 yaşında hayatının baharında bir kızsın, tabiî ki sana yardımcı olacağım, dışarıdan sınavlara girer alırsın ne olacak ki, altı üstü ortaokul diploması canım, sende yetenek var, lafımı olur bir diplomanın, sen sonra derslerine çalışır getirirsin, bizde senin özlük dosyana koyarız mı demişler ve işe alınmıştır.  Gerçekten Türkiye’mizde ne oluyor derler ama Adalarda olanlar olacak işler değil, dudak uçurtan cinsten.

“Ortaokul diplomasını alınca getireceğim” cümlesinin kıvraklığı takdirlik ama buna peki deyip kabul eden kişiye de bravo demek lazım.  Büyük cesaret. Tam bir görevi kötüye kullanma, makamını kamunun yerine başkalarının menfaati yerine kullanma. Yeri gelmişken Fulya Erkan’ı 17 yaşında Belediyeye alan kişinin daha sonra onun kocası Halil Erkan olduğunu öğrendik.  Bize göre asıl suçlu Fulya Erkan değildir. Küçük yaşta onu belediye ye sokmak ve memur yapıp, senin hayatını kurtaracağım vaadi ile düzmece evrakları kabul eden ve sonrasından kocası olan memurdur. Karşılıklı menfaat söz konusu olmuştur.  

Yargılama aşamasında kocası Halil Erkan’ı şahit olarak ismi konmuş olmasına rağmen savcılık aşamasında, nüfus kâğıdında 17 yaşında olduğunu görmesine ve ilkokul diplomasından başka evrağı olmamasına rağmen, “Ortaokul diplomasını alınca getireceğim” ibaresini yazdırıp Belediyeye girişinin yapılmasını sağlayan, daha sonrada Fulya Erkan ile evlenen, memurun adının geçmemiş olması inanılır gibi değildir.

“Ortaokul diplomasını alınca getireceğim” lafını kabul edip yalan beyan yapılmamıştır iddiasını kabul eden İdare Mahkemesi, Türkiye’de emsal karar oluşturmuştur.

Örneğin mahalle aralarında çalışan kırık çıkıkçılar artık hastanelere müracaat edip ortopedi servislerinde çalışmaya başlayabilirler.

 İşe müracaatta Tıp diploması mı isteniyor, “sorun değil canım, alınca getiririm” der geçerler. Bu beyanla mahalle aralarında çalışan kırık çıkıkçıların bile, Devlet ve Özel Hastanelerine girişlerinin önü açılmıştır. Almazlarsa kapı gibi İdari Mahkeme kararı var. Olmadı diploma yüzünden ret edilirlerse İdare Mahkemeye gitsinler ama İst.Bölg. İdare Mahkemesi İkinci İdare Dava Dairesine düşmeye baksınlar. Başka Mahkemeden bu kararın çıkması çok zor.

Tabi bu “Ortaokul diplomasını alınca getireceğim” yuvarlak sözüne bakıldığında hakket ten ilkokul mezunu ve yaşça da o seviyelerde olan bir çocuğun safça söylediği bir söz gibi görünse de bu sözü oraya dikte ettirenin eski kurt sonrasında kocası olan memurun, beyanı olduğu anlaşılıyor.  17 yaşındaki bir kızın şeytanın aklına gelmeyecek saflıktaki bir cümleyi bilebilmesi de mümkün değildir.

Esas suçlu bize göre belediye evraklarını kabul eden göz göre göre 18 yaşından küçük olduğunu bilen ve ilk okul diploması ile Belediyeye alan ve daha sonrası da kocası olan kişidir. 

Adalar Belediyesinin üstüne düşen vazife, ilk olarak Fulya Erkan’ı işe alan memur için Savcılığa şikâyet yapmaları sonrasında geçmiş zamanlardan bugüne kadar gelen ihbar ve şikayetlerin üstüne ciddiyetle gidip belediyede çalışan memurların tüm suçların soruşturmalarını acilen yapmaya başlamalarıdır. Temiz sayfa açmak isteniyorsa, Adalar Belediyesi’nde bugüne kadar suçlara karışmış personelini ayıklamalı, Kamu Zararına sebep olan memurları belediyeden uzaklaştırmalı, Kamu Zararlarının tahsilini sağlamalı, belediyede görevli avukatların belediyenin haklarını savunmak için girdikleri mahkemelerde tüm belgelerin tam ve eksiksiz davalara sunulmuş olup olmadığını kontrol etmeli/ettirmeli, eksikliklerinin olması halinde gerekli idari soruşturmalarının açılmasını sağlamalı, vasıfsız personelin sözleşmelerine son verip, Kamu Kurumlarından rotasyon ile  belediyeye sicili temiz memurların alınmasını sağlamak olmalıdır.

Maalesef takip ettiğimiz kadarı ile yeni yönetim, şimdiye kadar bunu yapmamış, üstüne üstlük de müdürlük makamında kalabilmek için her türlü usulsüzlüğü yapabilecek memurların hazırladığı yazıların içeriğini okumadan anlamadan, altına imza attıklarına, yanlış yapmaya devam ettiklerine şahit olmaktayız.

Resmi Kurum Kuruluşlara/Mahkemelere ve genel yazışmalardaki hatalara, üsluplara bakıldığında, yazışmalardaki hataların mazur görülecek yanı olmamasına rağmen, yapılan hataların yeni iş başına gelen belediye yönetiminin acemiliğinden dolayı, hata yapma hakkı kapsamında olduğunu düşünerek, şimdilik bu konulara girmiyoruz.

Umarız hatalar, acemilikten kaynaklanıyor olsun, daha önceki yolsuzları, usulsüzlükleri, kanunsuzlukları, kamu zararlarını kapatmak için bilinçli kaleme alınıyor, yapılıyor olmasın.

Fulya Erkan isimli memur hakkında İst. And.10.Ağır Ceza Mahkemesinin 22/12/2015 tarihli kararı ve İst.Bölg. İdare Mahkemesi İkinci İdare Dava Dairesinin 14/03/2019 tarihli kararı ile beklentimiz belediye avukatının İdari Mahkemeye verilen belediye savunmasında niye Fulya Erkan isimli memur hakkında İst. And.10.Ağır Ceza Mahkemesinin 22/12/2015 tarihli kararının konmadığının soruşturmasının açılmasıdır. İdare Mahkemenin belediye aleyhine karar vermesine sebebiyet verdikleri için ayrıca 2.075,00TL karşı taraf vekalet ücreti ve mahkeme masraflarının ödenmesi ile kamu zararına da sebebiyet verilmiştir.

Ayrıca Mali Hizmetler Müdürünün, mahkeme kararı ile varken neden Kamu Zararı tutarının halen neden tahsil etmediği soruşturmasının da yapılmasıdır.

Belediye avukatlarının maarifetleri saymakla bitmiyor!

İŞTE SKANDAL MAHKEME KARARI

YORUMLAR
 1. Bir dost dedi ki:

  Sayın Abanoz
  Size teşekkür ederiz.Yine yapacağınızı yapmışsınız.
  Belediyenin ve kamunun haklarını korumak sebebiyle orada bulunan belediye avukatları belediyeye karşı suç işlemeye devam ediyorlar.Belediyeden maaş alıp Ş..bnem den ve h.cerden talimat alıyorlar.Kurum yararına değil kurum zararına çalışarak görevi kötüye kullanıyor, suistimal ediyorlar.Erdm Gül ün işi çok zor.Personelin büyük bir kısmını göndermesi gerekiyor.O belediyede evrak üstünde kelime oyunlarıyla yasalar isteğe göre yorumlanarak menfaat temin edilmek için kullanılıyor.
  Vatandaş yapacağı imar uygulamasınının yanlışlığını imarda para vererek çözeceğini
  bilir hale gelmiş.O kurumun bu gün bu halde olmasınım temelini atan ,yasa dışı yapılan uygulamaların fikir babası etik ,kamu yönetimi,kriz yönetimi ,liderlik ve çatışma yönetimi eğitimleri veren ve eğitim verdiği bilgileri kendi uygulamalarında değiştiren,istediği şekilde uygulayan,yasa ve kanunları kendi menfaati söz konusunda olduğunda devre dışı bırakan farsakoğludur. frsakoğlu hukukçuların,siyasetçilerin yüz karasıdır.çökmüş ahlak abidesidir. farsakoğlu 5 yıllık dönemde adalara nifak tohumları sokmuş,belediyeyle vatandaşı düşman etmiş,hatta belediyeden anons yaptırarak ibb zabıtalarıyla adalı vatandaşları deniz kıyısında karşı karşıya getirerek arbede çıkarttırmış adeta gezi olaylarının adalarda provasını yaptırmıştır.Hakkında ki soruşturmada ki savunmasında ise o gün kurumda olduğu halde çalıştığı yeditepe ünv.nin hastanesinden rapor alarak dosyaya ekleyip yoktum hastanedeydim diye kendini kurtarmıştır.farsakoğlu bu memurlara ne kadar hile hurda açık yapılacak yolsuzluk varsa hepsini öğreterek birer uzman yapmıştır.farsakoğlunun getirdiği sözleşme yoluyla memur kadrosuna aldığı kişilerin, istinasız tamamı evrak üstünde her türlü sahtekarlığı yapar.bu yolla vatandaşı para almadan bırakmaz.vatandaşın hem parasını alarak canına okur hemde vatsndaşı parayla her işini çözeceği inandırarak usulsüz işlere yöneltir kendine kaynak kapısı yaratır. erdem gül sen bu organizmayla nasıl başa çıkacaksın bilmiyorum.şu anda farsakoğlu tekrar paralel ekibini kurmaya çalışıyor.hukukçu kimliğini kullanarak seni ikna ederek bu kişileri başına sararak hem seni toplumla kötü hale getirecek hemde belediyenin maddi kaynaklarını bu kişiler üzerinden doğrudan temin gibi diğer ihale yöntemleriyle kullanacak.farsakoğlunun kefilim diyerek getirdiği kim varsa mümkünse adalara sokma yanına yaklaştırma.dışardan nakil,geçici görevle eleman getir bunlarıda adadan gönder.belediyenin yüzde doksanı temizlenmeli.şu anda o belediyede atilla bir yandan farsak bir yandan kendi ekibinin devamını sağlamak için araya adamlar koyup baskılar yapacak.hiç birine aldırma.kendi yolunu çiz.yanlış yapacaksanda kendi yanlışların olsun.farsakoğlu ve atillanın menfaat ekibinin attırdığı imzalar yüzünden başın adaletle derde girmesin.adalarda dolaş halkın belediyeden şikayetlerini dinle.
  yapacağın yanlışlar tecrübesizlikten,bilgisizlikten olsun bunların telafisi olur.iyiniyetli olduğun sürece hatalar telafi edilir.
  ancak hukukçu kimliğiyle karşına gelen farsağa inanma kendini kullandırma.atillanın ekibine dikkat et.dışardaki işlerini kıl avukat içerdeki işlerini ş.bne m yürütür.ş.bnem işletmeyi,insan kaynaklarını,özellikle bilgi işlemi,destek hizmetlerini, imarı,fen işlerini,mali hizmetleri,zabıtayı kısaca komple belediyeyi yönetir.
  senden talimat alan ş.bnem e bilgi verip ne yapayım diye sorar.
  bu yüzden bu ekibi temizle.belediyeden atillanın elini çektir böylece .kendi ekibini kur.adalara sevgi içinde hizmet ver.yıllarca çoluk çocuğunla yaşayacağın barışcıl bir yer haline getir.çok zor değil bunlar
  kimse alt geçit, üst geçit ,karayolu ,köprü ,hizmeti beklemiyor senden.
  temizlik hizmetini yerine getir,kaçaklara izin verme,küskün kişileri çağır konuş dinleyerek onurlandır,çözüm üret,
  faytonları düzenle koy,çarşı içini esnafı üzmeden barışcıl çözümlerle düzenle.bisikletleri çarşıya sokturma,plajları yetkin dahilinde kontrol et.ibb de hangi parti olursa olsun çözüm yoluyla giderek hizmet al .bunlardan başka yapılacak hizmet yok.adalıların çook büyük beklentisi yok. bunlar zor şeyler değil.o ekibe,o Amip Organizmaya ihtiyacın yok.bu bir şans .başına olumsuzluklar gelmiş olabilir,ancak göklerden gelen karar seni adalara atmış.bunu bir şans bir işaret olarak gör. ailenin ve hayatının temelini yeniden güzel adımlarla atarak başlangıç yap.mutlu ve başarılı olmak iyiniyetle olur. hırsların verdiği zararlardan ise ömür boyu kurtulamazsın.
  Mesela
  adalarda ilk defa yeni yapılan kaçaklara yıkımlar yapıldı.tebrik ederiz.eskine birşey yapamazsın ama yeni kaçak yaptırma.bu yıkımlarla
  adalılara devletin var olduğunu ve adalarda bir belediye olduğunu göstermiş oldun.yıkım sahibi üç beş kişi kızar ama adalı takdir etti.Diyecekletim bundan ibarettir.
  Bismillah de yeniden başla.yolun açık olsun..
  Bir dost…

 2. Atilla dedi ki:

  şükrü kardeş helal be.ne haberler yapıyorsun mirim.biz bu yazdıklarının bir kısmını kahvelerde çay bahçelerinde dinliyoruz da burda haberde görünce sevindim.yürü be koçum kim tutar seni.sen varsın .kaymakam iyi emniyet müdürü iyi.yeni başkanda önyargıları değiştirecek gibi görünüyor.
  adalar düzelecek. umudum var.sağol varol.

 3. Yakup dedi ki:

  Avukatlar aleni suç işlemiştir.Avukatlar ve fulya erkan hakkında ilgili yasa maddeleriyle adaleti yanıltmak ve menfaat temin etmek için organize şekilde hareket ederek ,görevi kötüye kullanmak ve suistimal etmekten
  adalar savcılığına suç duyurusunda bulunulmadır. Avukatların sözleşmelerini iptal etmek zorunluluğu doğmuştur.Bu saatten sonra o avukatları o kurumda çalıştıranlar bu kişilerin devlete ve adalete karşı işledikleri suçlara bilerek işteyerek ortak olmuş olur.
  Fulya erkan isimli kişi ikinci defa kamu kurumunu dolandırmak
  ,haksız menfaat kazanmak için sahtekarlık yoluna başvurduğu için çifte hapis cezasıyla tutuklanır.

 4. Mahmut dedi ki:

  fulya erkan,sanki belediye kendi kendine işten atmış ve herhangi bir mahkeme kararı yokmuş gibi bölge idareye işlemin iptali davası açmış.belediye avukatları eksik yanıltıcı savunma yapmış.bilgi ve belge ve hapis cezasının olduğu mahkeme kararını savunmaya eklememiş.istinaf da ona göre karar vermiş.organize örgüt olmuşlar.merak ettim ya acaba bu fulya erkanın dhkp-c ile ilgisi var mı?..Gezi olaylarını destekleyen gazeteci ve istanbul bienaliyle alman fonlarından yardım alan bayanla yakınlığı nedir.O bayanla gezi olaylarında çok sık neyi görüşmüştür.Fulya erkan ve şbem adalardan gezilere gidecekleri örgütleyen kişilermidir. Geziye gideceklere tutulan, bostancı iskelede n taksimegidecek otobüse gelen gençlere geziye katılması için verilen 200 liraları belediye kasasından mı ödediler.Farsakoğlu bu örgütü adalara getiren kişimidir.Geziye katılan o zaman ki belediye avukatı seray erdek,fulya erkan ve diğer sekiz memur için açılan adalar adliyesinde ki gezi dosyası noldu.Bu dosya yeniden açılamaz mı.Elbet bir yolu vardır.Adalar adliyesinde ki gezi soruşturması dosyasındaki şikayetin içindeki renkli orjinal facebook çıktıları nasıl olmuştu da avukat müsveddesi serayın eline geçmişti. Dosyaya ne olduğu belli olmayan siyah beyazları kim koymuştu.Kim yaptı neden yaptı.Bunları yeniden gündeme getirmeli dosyaların yeniden kamu yararına açılması için müracatta bulunmalı ve cezalarını çekmeliler.Yoksa bunların duracağı yok.Sahtekarlığa devam etmek için her yolu kullanmaya devam edecekler.

 5. Diploma mı getirecem dedi ki:

  Kırmızı başlıklı kız amca diplomamı sonra getirsem olurmu demiş. Kaşar amıcada sen ne şeker körpesin diplomanıda yirim senide yirim. Kırmızı başlıklı kız demişki amca senin burnun ne kocaman demiş. Kaşar amıcada seni daha güzel koklamak için demiş . Amıca senin gözlerin ne kocaman demiş.Kaşar Amıca seni daha iyi dikizlemek için demiş. Amıca senin ağzın ne kocaman demiş.Kaşar Amıca seni daha iyi ısırmak için demiş ve kaşar amıca bunu söyler söylemez 17 lik zavallı kızı yutuvermiş. Kızcağız yutulduğunamı yansın, kurtarıldıktan sona kaşar amıcanın cezvesi olduğunamı, ağzının kokusunamı, olmadı avcıların kendisini suçlu çıkartmasınamı.

 6. Malil Merkan dedi ki:

  Sende hiç mi utanma yok şerfsizzzz. Saf kızı gördün 17 yaşında ben seni memur yaparım diye zorla aldın getirdin. Kayıt ettin. Önce suç işlemesini sağladın daha sonra kıza şantaj yapıp birde gül gibi karını boşayıp gidip ilk okul mezunu kızı karı diye kendine aldın. Sen h.ysi.et.iz,ş.r.siz,s.pık bir herifmişsin. Senin hakkında suç duyurusunu ben yapacam kimseye bırakmıcam. Sapık ı.z düşmanı. Birde kızın oldu. Kızın anasına ne yaptığını bilse sana baba dermi. Denyon duble s.pık. Senin kızına şimdi moruk biri şantaj yapıp …… atsa iyi olurmu pis s.pık.

 7. Avukatlar dedi ki:

  Buı avukatları hemen savcılığa şikayet edip göndermek lazım. Başka bir şey lazım değil. Bunlar değilmiki birbirlerine cumartesi çalışmamalarına rağmen çalışmıştır deyip kamu zararı yaratanlar. Bunların diplomalarını iptal edecen. Barodan attıracan.

 8. Sevilay dedi ki:

  Günaydın iyi günler fulya erkan ve kocası halil erkanin tek yaptıkları bunlar değil sahibi bulunamayan arazileri zapt etmek büyük şehir Belediyesine ait arsaya ev yapmak bunlar karı koca kimlerin canını yakmadiki hala devam bunları 35 senedir tanıyorum bizimde canımızı yaktılar allahta onları yaksin inşallah. Bunları durduran birileri çıksın artik