Ben seni seçiyorum sen de beni seç

Ben seni seçiyorum sen de beni seç

İle paylaş:


Ben seni seçiyorum sen de beni seç

Ben seni seçiyorum sen de beni seç

CHP’de demokrasinin adı ” Ben seni seçiyorum sen de beni seç ” !
 CHP’de demokrasi kanalları tıkalı, parti içi demokrasi anlayışı ahbap çavuş ilişkilerinden ibaret.
 Böyle olunca da türlü manevralarla işbaşına gelen yöneticilerin örgüt üzerinde saygınlığı olmaması sebebiyle iş yaptırabilme kabiliyeti olmuyor.
Dolayısıyla parti örgütsüz olarak seçimlere giriyor.
Partinin aldığı yüzde 20 civarındaki oy aslında seçmenin CHP’nin kurumsal kimliğine verdiği oy. Bu da bazılarının parti içi iktidarını sürdürebilmesi için yeterli bir oran.
 Ancak ülke iktidarını sağlayabilmek için bu oranın üzerine çıkmak gerekiyor. Bunu da ancak örgütün istekli, inançlı çalışması sağlayabilir.
Yani ülke iktidarını ele geçirebilmek için örgütü ayağa kaldırmak, örgütü ayağa kaldırabilmek için de parti içi demokrasiyi tesis etmek gerekiyor.
Ancak parti içi demokrasinin hayata geçmesi demek birilerinin parti içi iktidarının sonu demek olduğundan ” ya benimle parti içi iktidar ya da bensiz ülke iktidarı ” ikileminde kalmasına sebep oluyor.
Yurtseverlikle, kendini severlik arasında gidip gelen yöneticiler için tüzüğe uygun, adil önseçim kararı bir turnusoldür.
Ya önce ülkem diyerek ve kendine de güvenerek önseçime girip partinin önünü açacak, ya da egosuna mağlup olarak 2015’de Türkiye’yi karanlıklara gark edecek.
Yalnız unutulmaması gereken bir şey var CHP seçmeni, en az CHP üyesi kadar bilinçli ve duyarlı olduğunu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde göstermiştir.
Eğer gerekli önlemler alınmaz ve CHP örgütü ile seçmeni organize ya da doğaçlama eşgüdüm içinde seçimleri protesto ederse 2015′ de Türkiye’yi bir facia bekliyor.
Avni Kurtuldu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*