Besim Üstünel kreş inşaatına başlandı

Besim Üstünel kreş inşaatına başlandı

İle paylaş:


Besim Üstünel kreş inşaatına başlandı

Besim Üstünel kreş inşaatına başlandı

Temel atma törenleriyle meşhur Büyükada’daki 90 ada 29 parseldeki Adalar Belediyesine ait yere yapılması düşünülen, ihalesi bir yapılıp bir iptal edilen kreş ve çocuk yuvası inşaatına Adalar Belediyesinin yeni yönetimi tarafından başlandı.

Daha önce Adalar Belediyesi Eski Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu tarafından temeli atılan ancak bir türlü ilerleme sağlanamayan Besim Üstünel Kreş ve Çocuk yuvası, bu sefer bitirilecek gibi görünüyor.

Büyükada’da yapılacak kreşe Besim Üstünel’in adının verilmesi şartı ile Üstünel ailesi tarafından 180 bin TL para bağışı yapılmış ve bu bağışı Üstünel ailesi Adalar Belediyesinin bağışı kötü yönetmesi neticesinde gelişen olayları izleyip kreşin bir türlü yapılmadığını ve verdikleri şartlı bağışın Adalar Belediyesi tarafından farklı kalemlerde harcanması üzerine Adalar Belediyesi’nden alacaklı bir müteahhit tarafından 4483 sayılı kanun kapsamında Adalar Kaymakamlığına şartlı bağışı harcayan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunması ve bu suçlamaların kendilerine kadar gelmesi neticesinde belediyeden “ya kreşi yapın yada yaptığımız bağışı parasını iade edin siz yapamıyorsanız biz yaptıralım” demişler ve şartlı bağış tutarlarını zor zahmet tamamlayan Adalar Belediyesi bağış parasını Üstünel Ailesine iade etmişti.

Bu konu ile ilgili geniş haberimizi yapılan bağışın banka dekontları, belediye girdileri ve bağışın nerelere harcandığını gazetemizin yeni sayısında ada halkıyla paylaşacağız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*