Beykoz’da yatay geçişe özel ilave yüzde 25 indirim imkânı

Beykoz’da yatay geçişe özel ilave yüzde 25 indirim imkânı
Share

Okuduğu bölümü ya da üniversitesini değiştirmek isteyenler için ikinci şans kapısı Beykoz’da açılıyor.

Beykoz’da yatay geçişe özel ilave yüzde 25 indirim imkânı

Beykoz Üniversitesi hem kendi hem de diğer üniversite öğrencilerinin yatay geçiş başvurularını Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde 1) ile 15 Ağustos 2018, not ortalamasına göre 31 Ağustos 2018 tarihine dek alacak. Öğrencilere aldıkları derslerin bir kısmını yeni bölümlerinde saydırma imkânı da sunan Beykoz Üniversitesi, yatay geçişe özel ilave yüzde 25 indirim verecek

Üniversitesinden veya okuduğu bölümden memnun olmayanlar için ikinci şans kapısı Beykoz’da açılıyor. Okuduğu bölümü veya üniversitesini değiştirmek isteyen öğrencilere yatay geçiş imkânı sunan Beykoz Üniversitesi, sunduğu fırsatlarla da farkını ortaya koyuyor.

Yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler, başvurularını Merkezi Yerleştirme Puanı (Ek Madde 1) ile 15 Ağustos 2018, not ortalamasına göre de 31 Ağustos 2018 tarihine kadar yapabilecek. Lisans veya önlisans öğrencileri, kayıtlı oldukları programdaki başarı koşullarına bakılmaksızın, yerleştiği yıl aldıkları LYS/YGS veya sınavsız geçiş puanlarına göre Beykoz Üniversitesine yatay geçiş yapabilecek. Yatay geçiş için bir diğer yöntem ise not ortalamasına göre eşdeğer bir programa transfer olmak. Önlisans ve lisans programları için ilk yıl not ortalaması en az 2.28 olan öğrenciler bu ortalamaya göre yatay geçişten faydalanabilecekler.

 

Yüzde 50 + yüzde 25 indirim imkânı

Öğrencilerin kayıtlı olduğu bölüme benzer bir programa geçtiğinde öncesinde aldıkları derslerin bir kısmından da muaf olabileceğini belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Üniversite olarak önceki öğrenmenin tanınmasını çok önemsiyoruz. Yatay geçişte de bu mümkün. Öğrenciler yatay geçişle üniversitemize geldiklerinde ya da bölümlerini değiştirdiklerinde de daha önceden almış oldukları benzer derslerden muaf olabileceklerdir. Üniversitemizde güz döneminde yatay geçişle gelecek olan öğrencilerimize yüzde 50 indirimli programlarda ilave yüzde 25 ek indirim vereceğiz” dedi.

Online başvuru fırsatı

Beykoz Üniversitesi’nin web sitesi olan www.beykoz.edu.tr adresinden yatay geçişlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilecek olan öğrenciler, buradan online başvuru yapabilecek. Öğrenciler başvuru için gerekli olan belgelerin listesine, geçiş yapabilecekleri bölümlere ve kontenjan tablosuna da yine web sitesinde ulaşabilecek. Başvuruların ardından, 6 Eylül tarihinde değerlendirme yapılacak. 10 Eylül’de sonuçların ilanından sonra öğrenciler 17-21 Eylül tarihlerinde kayıtlarını yaptıracak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*