Bir plakette Antalya iş kadınlarından

Bir plakette Antalya iş kadınlarından

İle paylaş:


Bir plakette Antalya iş kadınlarından

BİR PLAKETTE ANTALYA GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARI PLATFORMUNDAN ALDIM.

 

Antalya’da büyük yürekleri olan güzel kadınlar tanıdım.

Çalışan, üreten kadınlar.

Bir hayli aktifler, hem iş yerlerinde hem evlerinde…

Çok hoşuma gitti.

Birçok güzel ve başarılı kadın bir araya geliyorlar ne yapabiliriz-i konuşuyorlar.

Üstelik dayanışma içinde olmak için birbirlerine desteğe hazırlar.

Tartıştıkları birçok konu Antalya üzerine.

Antalya daha aktif nasıl olur?

Girişimci İş Kadınlarından Derya Uğur Demirhan:

“Sadece Antalya denilince aklımıza turizm gelmemeli. Antalya cennetten bir köşe… Buranın tarihi çok önemli, burada asırlarca yaşanmışlıklar var. Burası sinema sektörünün en rahat çalışacağı bir yer. Güneş sıkıntısı olmayan ender yerlerden biri. Nerede ise on bir ay dış çekim yapabilirsiniz. Elbette bizim gibi kadınların yapacağı çok iş var. Yazarlara imza günleri düzenlemek istiyoruz. Bunun ilkini de sizinle Nazan Şara Şatana’yla yapmak istiyoruz.”

Birçok güzel insanı tanıdım.

Arkadaşlarımın arasına yeni, aktif, becerikli ve güzel bayanlardan arkadaşlar kattım.

 

Her zaman diyorum.

“Antalya farklı, burada güzellikleri görürken, ferahlıyorsunuz. Deniz gülümsüyor, güneş sabahları ‘Günaydın’ derken yeni bir günün müjdesini veriyor ve hemen kaçarcasına gitmiyor. İnanın bayağı bir zaman kalıyor.”

Antalya’lı Girişimci İş Kadınları ile yakında tekrar bir araya geleceğiz. Ben yine sizleri bilgilendireceğim.

 

Katılımcı bayanlar:

Olga Eser, Birce Tensi, Sevim Sil, Semra Calo,  Nilgün Kiliçaslan, Derya Uğur Demirhan ve Asli Ertürk

 

Nazan Şara Şatana hakkında 219 makale
Nazan Şara Şatana:Türk yazar Eğitim hayatından sonra Günaydın Gazetesi’nde gazeteci olarak iş hayatına başlayan Şatana,Adliye,Meclis,TRT,Magazin,Adliye,Merhaba ve Haftanın Sesi gazetelerinde ve bir çok ajansta muhabir olarak görev yaptı.1989 yılında Turizm sektörüne geçti.1989-1990 yıllarında “Ayışı tesislerinde (Kemer,Antalya)müdür yardımcısı ve kontrol amirliği görevinde bulundu.1990-1991 yıllarında “Bela Kara Elmas Hotel’de(“Side”Antalya)Genel Müdür yardımcılığı yaptı.1991-2001 yıllarında “Majesty Hotels & Resorts Clup Tuana Park’da”(Fethiye) Odalar Bölümü Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görevini sürdürdü.2002-2006 yılları arasında ise “Majesty Hotels & Resorts Kemer Beach Hotel’de”(Göynük/Kemer) Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007 yılında “Nisos Hotel Varuna”(“Belek”/Antalya) Genel Müdür olarak görev yaptı.2008 yılında “Bilem Higt Class Hotel’in (Antalya) Genel Müdürlüğünü yaptı.Ürgüp-Bodrum-Marmaris’de otel açılışlarında görevli olarak bulundu.Almanya’da sık ve uzun süreler bulundu.”Adriyatik”ve “Cote d’Azur”sahil otellerinde,Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika’da otel ve araştırma gezilerinde bulundu.Dünya’nın bir çok ülkesinde,turizm-tarih mitoloji kitapları için araştırmalar yaptı.Turizm Bakanlığı Yöneticilerinin Yöneticisi seminer (toplu çalışma)sertifika belgesi aldı.TGRT’de yayınlanan Evlat TV Filmi ve yine bir çok kanalda yayınlanmış kısa TV filmleri yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok gazetede köşe yazarlığı,haber,ropörtaj dallarında çalışmalarını sürdürmekte.Bir çok internet sitesinde köşe yazılarını yazmaya devam etmektedir.Yazarlığının yanında şiir de yazmakta olup 1000 nin üzerinde eseri vardır.Ayrıca profesyonel olarak yağlı boya resim çalışmaları da mevcut olup birçok turizm hizmeti veren firmaların duvarlarında eserleri yer almaktadır. 2013 Avrupa kalite yılın yazarı ödülünü aldı. KİTAPLARI: Asar Şamil ve Rus Terzi(2006) Havada Kekik Kokusu Vardı(2007) Otek I,Uzun Bir Gece(2007) Şarkın Modern Gelini Şehribahar(2008) Zeus’un Aşkları(2009) Hekim Ali Süavi Efendi(2009) Herkül-Herakles’in kadınları Otel II,Kapadokya-Beyaz Atlar Ülkesi(2009) Belkıs-Yağmur Şimdi Yağacak(2011) Esir Türk Kızları-Osmanlı Perisi(2011)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*