Bodrum Bale Festivaline Spartacus’le final

Bodrum Bale Festivaline Spartacus'le final
Share

Bodrum Bale Festivaline Spartacus'le final

 

Bodrum Bale Festivaline Spartacus’le final

Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde 7 Ağustos’tan bu yana devam eden 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Sibirya Devlet Balesinin ikinci kez sahnelediği “Spartacus” balesiyle tamamlandı.

MUĞLA

11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali sona erdi. Bodrum Kalesi kuzey hendeğinde 7 Ağustos’tan bu yana devam eden festival, Sibirya Devlet Balesinin ikinci kez sahnelediği “Spartacus” balesiyle tamamlandı.

Son gösteri öncesinde gazetecilere festivali değerlendiren Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Rengim Gökmen, festivalin biletlerinin günler öncesinden tükendiğine işaret etti. Gökmen, festivalin sanat çevrelerinden de ilgi gördüğüne değinerek, “Uluslararası Bodrum Bale Festivali, artık Bodrumluların bütün bir yıl beklediği bir etkinlik haline geldi” dedi.

Gösteriyi izleyenler arasında bulunan gazeteci Hıncal Uluç ise bazı sanatsal etkinliklere katılmak üzere Bodrum’a geldiğini söyledi. Festivallerin turizm ve tanıtıma katkı sağladığını vurgulayan Uluç, “Festivaller dünyanın her tarafından ilgi görüyor, yazılıyor ve çiziliyor. Türkiye’de de böyle şeylerin olduğuna insanların artık alışması lazım” diye konuştu.

Festival kapanış gösterisi “Spartacus” balesi, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*