logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Bostancı Escort

Bol müzikli bir belgesel ‘Bizim Adalar’

Bol müzikli bir belgesel ‘Bizim Adalar’

 

Nedim Hazar’ın yazıp yönettiği ‘Bir Müzisyenin Gözünden – Bizim Adalar’ dokümanter filmi 21 Ağustos Perşembe günü Büyükada Lale Sineması’nda seyircisiyle buluşuyor.

Geçtiğimiz hafta Güney Afrika Mpumalanga Film Festivali’nde gösterilen dokümanter Eylül ayı sonunda Dublin yakınlarındaki Fingal Film Festivali’nde de yer alacak. Eren Balkan, Hera Büyüktaşçiyan, Hüseyin Eroğlu, Nimet-Viktor Albukrek, Akillas Millas, Hasan Kuruyazıcı, Nikiforos Metaxas, Agni Küçükandonyadis, Nurgül-Erdinç Batı, Selçuk Erçaylap ve Halim Bulutoğlu’nun rol aldığı film15 Ekim’de New York City Independent Film Festivali’nin açılış filmi olacak. Film, araştırmalar yapmak üzere Adalar’a gelen bir mimarlık öğrencisini oynayan profesyonel oyuncu Eren Balkan’ın karşılaştığı Adalılar etrafında gelişiyor. Adalılar kendi kendilerini canlandırmakta. Yönetmen Nedim Hazar, müzisyen ve Adalı kimliğiyle anlatıcı rolünü üstleniyor.

Genel Müzik Yönetmeni Geo Schaller, Vassiliki Papageorgiou ve Taner Öngür gibi müzisyenlerin de katkılarıyla tılsımlı dünya yaratılıyor. Ve sonunda Adalılar, İstanbul’un artık kayıplara karışmış olan diğer tüm güzellikleri gibi zaman, mekan ve kimlik bakımından yok olmaya mahkum olduklarını bile bile, hep bir ağızdan şarkı tutturuyorlar: “Bir Adalar var, bir de sen kalbimde / Kimseye vermem kalbimi ben”(ŞALOM)

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?