Boynuzlu insanlar ne zaman yaşamışlar?

Boynuzlu insanlar ne zaman yaşamışlar?
Share

Boynuzlu insanlar ne zaman yaşamışlar?

Boynuzlu insanlar ne zaman yaşamışlar?

Fantastik filmlerde, boynuzlu insanlar vardır, korkunçturlar korkulur. Birçok hikâyelerde de boynuzlu insanlardan söz edilir. Son zamanlarda birkaç haberde boynuz çıkan insanların resimlerini gördüm.

Bazılarının alınlarında bazılarının başlarının arka tarafında…

Allah esirgesin gerçekten çok zor bir durum.

Alnında boynuz çıkmış bir kadının doktora söylediği ‘başımı çok sert vurdum, vurduğum yerde deri sertleşti ve oradan boynuz gibi çıkmaya başladı’ sözleri de ilginç. Kadıncağızı ameliyatla almışlar kurtulmuş bu dertten.

Ancak bazılarını doktorlar alamıyorlar. Boynuzla yaşamak zorunda kalanlar var. Ne kadar yazık ve bir hayli zor bir yaşam!

Bu konu beni bir çeşit rahatsız etti.

Araştırınca bir derginin yazdığı bir yazıyı okudum.

Habere göre; 1880 yılında Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde bulunan Bradford Kasabası yakınlarındaki Sayre höyüğünde birden fazla boynuzlu insan kafası yeryüzüne çıkarılmış.

Resimlerini de yayınlamışlar. Gerçekten ürkütücü.

İncelemeler sonucunda M.Ö. 1200 yıllarında gömüldüğü tespit edilmiş. Ayrıca bir başka şaşırtıcı bilgi de bu insanların tahmini 2 metre boyları olduğu düşünülüyormuş.

Dev insanların varlığına dair birçok bilgide mevcut…

Eskilerde daha iri ve daha uzun boyluymuş insanlar. Bu tamamda altı veya yedi cm. uzunluğundaki boynuzlar olan insanların iskeletleri gerçekten şaşırtıcı.

Bütün bunlardan sonra yazılan bir yazı da enteresan.

Bu kafataslarının çalındığı ve bulunmadığı yazıyor.

Kim neye çalar?

Neden böyle bir şeyi yok etmek isterler bunu anlamış değilim.

Anladığım her gün bir bilinmeyeni daha bildiğim.

Nazan Şara Şatana 

Nazan Şara Şatana hakkında 219 makale
Nazan Şara Şatana:Türk yazar Eğitim hayatından sonra Günaydın Gazetesi’nde gazeteci olarak iş hayatına başlayan Şatana,Adliye,Meclis,TRT,Magazin,Adliye,Merhaba ve Haftanın Sesi gazetelerinde ve bir çok ajansta muhabir olarak görev yaptı.1989 yılında Turizm sektörüne geçti.1989-1990 yıllarında “Ayışı tesislerinde (Kemer,Antalya)müdür yardımcısı ve kontrol amirliği görevinde bulundu.1990-1991 yıllarında “Bela Kara Elmas Hotel’de(“Side”Antalya)Genel Müdür yardımcılığı yaptı.1991-2001 yıllarında “Majesty Hotels & Resorts Clup Tuana Park’da”(Fethiye) Odalar Bölümü Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görevini sürdürdü.2002-2006 yılları arasında ise “Majesty Hotels & Resorts Kemer Beach Hotel’de”(Göynük/Kemer) Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007 yılında “Nisos Hotel Varuna”(“Belek”/Antalya) Genel Müdür olarak görev yaptı.2008 yılında “Bilem Higt Class Hotel’in (Antalya) Genel Müdürlüğünü yaptı.Ürgüp-Bodrum-Marmaris’de otel açılışlarında görevli olarak bulundu.Almanya’da sık ve uzun süreler bulundu.”Adriyatik”ve “Cote d’Azur”sahil otellerinde,Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika’da otel ve araştırma gezilerinde bulundu.Dünya’nın bir çok ülkesinde,turizm-tarih mitoloji kitapları için araştırmalar yaptı.Turizm Bakanlığı Yöneticilerinin Yöneticisi seminer (toplu çalışma)sertifika belgesi aldı.TGRT’de yayınlanan Evlat TV Filmi ve yine bir çok kanalda yayınlanmış kısa TV filmleri yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok gazetede köşe yazarlığı,haber,ropörtaj dallarında çalışmalarını sürdürmekte.Bir çok internet sitesinde köşe yazılarını yazmaya devam etmektedir.Yazarlığının yanında şiir de yazmakta olup 1000 nin üzerinde eseri vardır.Ayrıca profesyonel olarak yağlı boya resim çalışmaları da mevcut olup birçok turizm hizmeti veren firmaların duvarlarında eserleri yer almaktadır. 2013 Avrupa kalite yılın yazarı ödülünü aldı. KİTAPLARI: Asar Şamil ve Rus Terzi(2006) Havada Kekik Kokusu Vardı(2007) Otek I,Uzun Bir Gece(2007) Şarkın Modern Gelini Şehribahar(2008) Zeus’un Aşkları(2009) Hekim Ali Süavi Efendi(2009) Herkül-Herakles’in kadınları Otel II,Kapadokya-Beyaz Atlar Ülkesi(2009) Belkıs-Yağmur Şimdi Yağacak(2011) Esir Türk Kızları-Osmanlı Perisi(2011)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*