Bu şanlı zafer her zaman yolumuzu aydınlatacak

Bu şanlı zafer her zaman yolumuzu aydınlatacak
Share

Bu şanlı zafer her zaman yolumuzu aydınlatacak

 

TÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık:

Bu şanlı zafer her zaman yolumuzu aydınlatacak

 

Çalık, bu şanlı zaferi Türk milletine hediye eden İstiklal Mücadelesinin tüm kahramanlarını hayırla, şükranla ve minnetle andıklarını belirterek, “Şanlı kahramanlarımızın ortaya koyduğu bu irade, sonsuza kadar yüreklerimizde yaşayacak, yolumuzu aydınlatacaktır. Türk milletinin var olma mücadelesinde canlarını ortaya koyan Mehmetçiklerimizi hayırla, duayla anıyoruz” dedi.

 

TÜMKASDER (Tüm Kastamonulular Derneği) Genel Başkanı Murat Çalık, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızın 91. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, bu zaferde payı olan ulusumuzun tüm fertlerini ve Kahraman Mehmetçiğimizin destansı mücadelesini yürekten kutladığını açıkladı.  Milletimizin çoluk çocuk, kadın erkek fert fert ortaya koyduğu var olma azmi ve iradesinin, kahraman Mehmetçiğimizin cesaret, fedakarlık ve kahramanlık mücadelesinin tarihten yok edilmek istenen Türk milletini 30 Ağustos 1922 tarihinde büyük Zafere ulaştırdığını belirten Murat Çalık, “Misakı Milli hedeflerimizin gerçekleştirilmesine yol açan bu büyük mücadele şanlı bir zaferle taçlanmış, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atılmasına yol açan bu destan tarihimizde önemli bir dönemeç olarak yerini almıştır.

 

Çalık, Türk milletini boğmak, yok etmek ve topraklarını karış karış elinden almak için Anadolu coğrafyamızı işgal eden orduya karşı Başkomutanlık Meydan Muharebesinin milletimizin birliğinden, dirliğinden, hürriyet ve özgürlük inancından asla vazgeçmeyeceğimizi gösterdiğimiz bu zafer, Türk insanının cesaretini, fedakarlığını ve kahramanlığını bir kez daha ispat etmiştir” diye konuştu. Büyük imkansızlıklar, büyük çaresizlikler içinde kazanılan bu zaferin Türk milletinin yüksek fedakarlık ve özgürlük şuurunu ortaya koyduğunu, “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedefe yaklaşmak için herkesin tek yürek ve tek vücut olduğunu ifade eden Çalık, “Biz de bu inançla Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği istikamette muasır medeniyetler zirvesine çıkabilmek için tarihimizden ders alacağız, tarihimizi bir kez daha yaşayacağız” dedi.

 

TÜMKASDER Genel Başkanı Murat Çalık, bu şanlı zaferi Türk milletine hediye eden İstiklal Mücadelesinin tüm kahramanlarını hayırla, şükranla ve minnetle andıklarını belirterek, “Şanlı kahramanlarımızın ortaya koyduğu bu irade, sonsuza kadar yüreklerimizde yaşayacak, yolumuzu aydınlatacaktır. Türk milletinin var olma mücadelesinde canlarını ortaya koyan Mehmetçiklerimizi hayırla, duayla anıyoruz. Onların bizlere bıraktığı bu vatanı ilelebet koruyacağımıza, bu mukaddes emaneti en önemli miras bilip hayatımız pahasına sahipleneceğimize söz veriyoruz” açıklamasını yaptı.

 

             Saygılarımızla

             TÜMKASDER 

      Tüm Kastamonulular Derneği
Genel Merkez Basın-Yayın İşleri Komisyonu
 
        www.tumkasder.com

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*