Buğular yakında kalkacak!

Buğular yakında kalkacak!

İle paylaş:


Buğular yakında kalkacak!

Buğular yakında kalkacak!

Ada Gazetesi, tüm ulusumuzun mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar , Allah’tan tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etmesini diliyoruz…

Bir süredir Adalar’da olan hukuksuz ve kanunsuz  işler için yetkilileri uyarıp, kanun ve hukuktan ayrılmamaları gerektiğini bildirip yetkilileri ikaz etmiş uyarmıştık. Yazı dizilerimizi daha da arttırıp ikazlarımıza devam ediyoruz.

Adalar Belediyesinde gün geçmiyor ki yeni bir skandal ile çalkalanmasın. İnanın Gazeteniz bu her biri ayrı skandal, suç duyurusu, sonucunda ağır cezalık dosyalar şeklinde olan yazı dizilerimiz arasında sizlere daha sevimli, hoş, kamu yararına olacak Adalar Belediyesi çalışmalarından , hizmetlerinden haberler vermek, Adalar’da hepte kötü şeyler olmuyor diyebilmek isterdik. Ama nerede!

Takkelerin düştüğü tüm eski yeni Belediye Başkanlarının kellerin gözüktüğü  bugünden sonra Adalar Belediyenin eski/yeni tarihli kanunsuzlukların dan, çifte standartlarından, adamına göre muamele yapılıp (kısaca varlıklı ve zenginler deyip geçiyoruz) kollanmasından, savcılık suç duyurularını sade vatandaşlara için yapılıp , hapis cezalarının sade vatandaşlara uygulattırılıp zengin, varlıklı insanların kayırılmasın dan, Adalar sahillerinin varlıklı kişilere peş keş çekilmesinden, T.C yaşayan ve yaşamayan herkesin sahilleri kullanma hakkı var iken belediye eli ile sahillere inilen yolların kapatılıp halkın sahillere inişlerinin, sahiller arası geçişlerin parsel sahipleri tarafından duvarlarla kapatılmasına seyirci kalınmasından, denizlerin doldurularak resmen arsa kazananların yargı karşısına çıkarılmamasından, deniz dolgusu yapılarak kazanılan arsaların üzerine yatları için rıhtım, mendirek, iskele yapılmasına seyirci kalınıp yıkım kararını uygulamayanlar dan, devlet gücünü ve yasaları sadece garibanlara uygulayıp kendilerine göre sınıflandırdıkları anlaşılan imtiyazlı sınıfa uygulamayanlar dan hesap soracağımızı, İKİ ELİMİZİN YAKALARINDA OLACAĞININ BİLİNMESİNİ ,bu dünyada adaleti sağlayamaz isek ahrette peşlerini bırakmayacağımızı bilmelerini isteriz.

Bu kapsamda;

1-Bugüne kadar Adalar’da olan aykırı uygulamaların bazılarından örnek vererek haber yaparak bu uygulamaların akıbetini sormuştuk. Adalar Belediyesi yetkililerinden ise çoğu haberimiz için  bir kamu birimine yakışır cevaplar beklerken tam tersine “bunlar yalan, biz gereğini yaptık, ekibimin arkasındayım” gibisinden tribünlere oynanan günü kurtarmak adına verilen basit cevaplarla Adalar’daki tiyatroyu devam ettirilmeye çalışıldığını üzülerek izliyoruz. Madem öyle bayram sonu itibarı ile Adalar genelindeki daha vahim dosyaları açmaya karar verdik.

2- Adalar Belediyesinin Encümen Kararları, imar iskan dosyaları ve meclis kararları neden günü gününe internet sitesinden yayınlanmıyor. Bu dosyalarda görülmemesi gereken hangi belgeler var? Adalar Belediyesi Türkiye Cumhuriyetinden bağımsız kendi kanunları olan bir kurum mudur? Oysaki her gün sabah mesaiden önce, akşam mesaiden sonra ve hafta sonu tatillerinde iki kıymetli başkan yardımcısı nefes almaksızın imar dosya incelemesi faaliyetinde bulunmaktadır. Ve birçok imar işlem dosyası “temizlenmektedir”. Bir önceki belediye yönetimi zamanında tüm arşiv ciddi bir masraf ve emek ile dijital ortama aktarılmış ve bu durum belediyenin kendi yayın organında ilan edilmiştir. O dönemde makbuzla bedeli ödenerek arşivden dosya temini mümkün iken, şu an bu dijital arşiv kayıp mıdır? Kimlerin elindedir? Ya da bu arşivden evrak mı kaybedilmektedir? Devlette devamlılık esastır ve kaldı ki siz kendinizden önceki dönemi “belediyenin fotoğrafını çekerek ” ibra etmiştiniz. Belediyede dosyalarda bulamadığınız bilgi, belge var ise size nerede bulabileceğinizle ilgili olarak da yardımcı olabiliriz.

3- Belediye Başkan Yardımcınız esnafa ”biz Adalar’ı 1960 lı yıllardaki haline getireceğiz” demek gafletinde bulunmaktadır. Sayın yardımcı, 1960 lar çok zor ama siz Adalar’ı belediyenin kurulduğu 1984 deki haline bile geri getirebilseniz, Ada halkı olarak size teşekkürlerimizi sunarız.

4- Sağda solda belediyeci olarak kendini tanıtan aslında “belediye yiyici” olan bazı müteahhit bozuntularının dolandığı kulağımıza gelmekte,”Biz her işi hallederiz. Belediyeyi bağlarız“ gibi laflar konuşması ne anlama gelmektedir. Tarafımızdan da doğrulanan bu şahısların böyle laflar konuşabilmesi için sizlerden güç alması gerekmektedir. Bu arkadaşlara artık iş paslamayı ve örtbas etmeyi bırakın da önce yaptıkları aykırılıkları gidersinler sonra ortalıkta dolaşsınlar…

5- CHP Parti Genel Merkezinde de Adalar dosyası masa üstünde hazırda bekletiliyor muş, bu doğru mudur? Eğer doğru ise masa üstündeki bekletilen dosya ne dosyasıdır?

6- Unutmamak lazım ki Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Yoğunluktan biraz ağır işlemekle beraber adalet her zaman geçte olsa yerine gelir. 1999 da yapılan bir kaçak inşaatın davasının halen devam ettiğini yazışmalardan sizde biliyorsunuz. 12 Eylül cuntasının davası bile halen sürmektedir. Devlet işinde yapılan yanlışlarda zaman aşımı yoktur ve herkes bir gün gelir yaptıklarının hesabını verir.

7- İlçe genelinde halka korku ve baskı uygulamaya çalışan, her türlü işini halleden, her türlü gayri yasal ruhsat ve izin alan ve toplam sayısı 20-30 olan kişilere gereken kanuni müeyyidelerin uygulanarak toplumdan temizlenmesi, geri kalan toplum bireylerinin huzuru ve Adalar’ın geleceği için hak ettiği değeri bulması  elzemdir…

8- Özellikle son 6 sene içindeki çifte standartlı yapılan işlemleri ve encümen kararlarını gözden geçirin ve farklılıkları ortadan kaldırınız. Adaleti herkese eşit uygulayınız…

9- Rüzgara göre taraf değiştiren boğaz ve Adalar uzmanlık alanı olan emlakçı ile her devrin adamı mimarın dosyalarına özellikle bakınız.

10- Haberlerini yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz  parseller ve kaçak otelleri iyice inceleyip bu yerlerin sahiplerinin diğer yerleri ne durumda olduğunu kontrol ediniz. Belediye ile akçeli işleri olan insanların sağda solda dinlettiği tapeler olduğunu  unutmayınız.

11- İşi bilen eski memurlardan bilgi alınız. ”Müktesep Hak” kavramının böyle gayri kanuni işleri kapsamadığını öğreniniz. Eski eser olan markalı otelleri, eski eser olmayıp ta 1999 deprem yönetmeliğinden önce yapılan binalardaki işyerlerine (ağırlıklı olarak otel) marketten ciklet alır gibi ruhsat vermeyiniz. Bu binaların projesini, plan değişikliğini, fonksiyon değişikliğini, deprem riskine karşı dayanıklılığını kontrol ediniz.

12- Adamına göre mükafat gibi cezalar uygulamayıp, kaçak binaya kat çıkan, dükkan ekleyen binaya ödül vermeyin. Belediyenin görevinin bu gibi durumlarda adli makamlara bilgi vermek olduğunu hatırlayınız. Bazı kamu kurumlarında iş takipçisi durumuna düşmeyiniz.

13- Şehir efsanesi ve kulaktan dolma kahve bilgi trafiğini engellemek ve seçmene soru cevap şansı veren halk toplantılarına tekrar başlayın. Bunları yapın ki halk içinde kanun önünde ayrımcılık, kin ve nefret söylemlerinin önünü kesiniz.

14- İşyerlerinin belediye denetimlerini tam ve eksiksiz olarak ve kanunlara göre yapınız.

Yukarıda kısa olarak değindiğimiz iddiaları ve uyarıları bayramdan sonra  detaylı olarak inceleyeceğiz…

 * Küçük oteller serisi, sahiller serisi, kaçak inşaatlar serisi ve diğer benzeri haber serilerinin hepsi ivedilikle tamamlanacaktır.

* Adalar Belediyesinin değerli başkan yardımcıları ve akrabaları ile ilgili son derece ilginç dosyalar elimize ulaştı. Dosyalar şu an inceleme aşamasında, iddialar yenilir yutulur gibi değil (kaçak kat çıkmalar, izinsiz eski eser tahribatı, kaçak binalara özel izinler verilmesi vb. tehdit, darp, şantaj iddiaları) Şimdiden uyarıyoruz Ada Gazetesi bunların hepsini ortaya çıkarıp bu şahısları Adalılara deşifre edecektir.

* Büyükada’da Cemevi Derneği kuruldu. Duyuyoruz ki üst düzey bazı belediye yöneticileri bu derneğin Milli Emlak dan yer tahsisi işleminin bozulması için çalışmaktadırlar.  AİHM kararı olan dini yerler için destek olunuz köstek olmayınız.

Şükrü Abanoz

13 yorum

 1. Ya bu fotoğrafları belediyenin fotoğrafçısı Deniz mi çekmiş. Halbuki onda 10 bin liralık parası mütahite ödettirilen acayip zum yapan fotoğraf makinası var.Nede olsa mütahit parası ile alınınca Maltepe sahilindeki adama zum yapanı aldırmıştı Marsakoğlu. Yani fulu çekmemesi lazım. Peki kim çekmiş arkadaş sis perdesi gibi bişi var. Ama ben biliyorum. İki binayı tanıdım mesela. Eğer benzettiğim bina ise Adamın kafasını öle bir kopardılar ki adam pişman olmuştu yapacağınada ya neyse. Yandım Allah bunlar resmi soyguncu diyordu adam ulu orta heryerde. Bakalım dediğim mi çıkacak anlıcaz yakında herhalde. Bayram sonu resimler netleşsin benimde iki çift lafım olacak şimdiden söleyim

 2. Pazardan aldım bir tane Belediyeye geldim bin tane. Neyin resmi ben onu bunu bilmemde giden de gelende aynı işi yapıyor kardeşim. Yani şunu yapıyor paralı adam varsa her şey serbest,sahiller itina ile doldur kendine arsa yarat,kaçak katlar,yat limanları,oteller,pansiyonlar gırla adalarda.Bunları gören parasız sade vatandaşta acaba bende yapabilirmiyim diye yarım metre balkon çıkmasına savcılığa suç duyurusu. İşte Adalar belediyesinin rant kazancı,çifte standartı,adaleti istediklerine göre uygulamaları bunlar. Senelerdir aynı şey. Başkan hangi partili olursa olsun sistem tarife aynı be kardeşim. Allah b.l.s.nı versin bunların. Yönetmeye değil ç.l.aya geliyor bunlar.

 3. AH BE SAVCI BEYYY!!!!
  Saolasın Savcı bey Adalardaki makamından sevindirici haberlerini alıyor ve İNŞALLAH bu sefer adaletin keskin kılıcı yağmacıları,talancıları orak gibi kesip biçecek herhalde diyerek tarifsiz bir mutluluk içinde bekleşip duruyoruz hanelerimizde heyecanla,
  Biliyoruz artık açılacak sonunda geç kalmış adaletin sağlanacağı kovuşturmalar,
  Ah be Savcı bey ne güzel yapmışın istemek ile Belediyeye yapılan sözde bağış listesini,
  Düşünmüşün ki Adliyedeki dosyalara bağış adı altında resmen rüşvet verme cesaretini gösterirlerse,
  Adliyede olmayan dosyalara kimler ne bağış yaptı da suçlarını örtmeye çalıştılar diye.
  Organizede yeni taktik bu herhalde,
  Suçu işle sonra bağış adı altında resmi,gayri resmi rüşvetini ver kurtul cezadan,
  Peki ne olacak parası olmayan sade vatandaşlar,cezalar onlara mı uygulanacak sadece,
  Yoksa bilmediğimiz bir kanun mu geçti TBMM’den,
  Bedelli askerlik gibi bedelli cezadan kurtulmak diye,
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ah be Savcı bey birde istesen Belediyeden 2863- 3194 Sayılı kanunun 32. Ve 42. Maddesine göre işlem yapılan dosyaların tümünü?
  Ah be Savcı bey işte o vakit anlayacan Adalardaki hukuksuzluğu,
  Ah be Savcı bey o göstermelik Encümen kararlarındaki cezalarının kişilere göre nasıl eğilip ,büküldüğünü,
  Hesapta bizleri yönetmek için gelenlerin, 3-5 menfaata imar suçları örtmek için güdümlü hale getirdikleri Encümen kararlarının nasıl çifte standart dolu olduğunu,
  İşte bu yüzden yayınlamaya bile korkarlar Meclis,Encümen kararlarının çoğunu,
  Kendilerine bile korkutucu gelir suçları karartırken kullandıkları cümlelerdeki riyakarlık,
  Zannedersiniz ki kelimeler olmuş bir soytarı,cümleler ise bir sirk yada orta oyunu,
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ah be Savcı bey birde istesen Belediyeden 2863- 3194 Sayılı kanunun 32. Ve 42. Maddesine göre işlem yapılan dosyaların tümünü?
  Ah be Savcı bey işte o vakit anlayacağın Adalardaki hukuksuzluğu,
  Encümen kararlarındaki çifte standart,
  Ama ustası olmuşlar pireyi deve,deveyi de pire yapmakta,
  İstedikleri zengin kişilere öyle ustalıkla raporlar hazırlanırki zannedersiniz ki fil olmuş kene,
  Emerler milletimizin kanını,canını,yaşanmamış anılarını,o güzel yıllarını,
  Bu kan emiciler doyumsuzca devam ederler gelecek kuşaklarımızın gasp etmeye haklarını,
  Düşünün ki bir ay öncesinde veya sonrasında sade vatandaş için Encümen kararında boya badana yaptığından kesilmiş bir daire parası kadar ceza,
  Öyleyken bile yetinilmemiş vatandaşa indirilen bu maddi darbe ile,
  Birde 42. Maddenin gereğini sade vatandaş için hatırlarlar kanunu, dosyayı gönderirler size,
  Adalarda çok vardır 42. Maddeden hapis cezası alıp hayatının 2-3 yılını hapiste geçiren,
  Ama onların arasında nedense hiç bulunmaz zengin kişiler,
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ah be Savcı bey bir istesen Belediyeden 2863- 3194 Sayılı kanunun 32. Ve 42. Maddesine göre işlem yapılan dosyaların tümünü?
  Ah be Savcı bey işte o vakit anlayacağın Adalardaki zenginleri nasıl kayırıldığını,kollandığını,
  Sanayicisi,bankacısı,iş adamı,bilumum zenginlerin adalarda imara aykırı kalmamışken yemediği naneler,
  Sanayicisi,bankacısı,iş adamı,bilumum zenginlerin yokmuş gibi paraları,
  Kesilir bir yemek paraları kadar göstermelik cezalar onlara en alt tarifeden,
  Ayyuka çıkartmazlar onların yedikleri naneleri,gönderilmez size asla dosyaları,
  Oysaki; Parası olmayan bir bardak çay içebilmek için yapabildiyse yarım metre balkon,
  Evini satsa ödeyemez sözde kurulan encümenden çıkan cezayı,
  Anında hazırlanır dürülür defterleri,
  Ardından hazırlanır gönderilir size dosyası zannedersiniz ki adam öldürülmüş gibi
  Peki terazisi nerde dir bu verilen Encümen kararlarının,
  Nedir bu çite standartların ölçüsü,
  2863- 3194 yasanın olmazsa olmaz 42. Maddesinde böylesine keyfiyet bırakmışmı dır kanun koyucu,
  Yoksa zengin,fakir farkı yoktur bizim için diye mi emretmekte midir?
  Yok değil ise kanunlara rağmen bu çifte standart niye,
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ah be Savcı bey bir istesen Belediyeden 2863- 3194 Sayılı kanunun 32. Ve 42. Maddesine göre işlem yapılan dosyaların tümünü?
  Ah be Savcı bey işte o vakit anlayacağın demek istediklerimizi,
  Hemen sıralayacaksın; kamu görevlisinin, görevinin gereklerine aykırı olarak bir işi yapması veya yapmamasından dolayı kişiye sağladığı yararın hangi suç kapsamına girdiğini,
  Bu işin mağdurunun sadece halkımız olduğunu,yapılan yapılmayan işlemlerin kamu düzenini,şimdiki ve gelecek kuşakların haklarını tehdit ettiğini,
  Halkımızın;Önce İdareye (Belediyeye) olan sonrasında doğal olarak Devlete olan güvenin sarsılmasına,
  Kamu idaresinin saygınlığı. Halkın itaat duygusu.Kamu düzeni ve sağlığına.Kamu idaresinin işleyiş disiplinine.Kamu dirliği ve esenliğine,Son aşamada devletin devamlılığına. karşı Görevin kötüye kullanıldığını,
  Bu yapılan yapılmayan işlemlerin ancak ,” görevi kötüye kullanma ve görevi ihmal suçlarının özel bir şeklinden dolayı olabileceğini”. Başka bir ifadeyle görevi kötüye kullanma ve ihmal suçları menfaat karşılığı işlenirse rüşvet suçu oluşabileceğini kanunda emretmesine rağmen bu yapılmayan işlemlerinde yapılmayışının başka bir açıklamasının olmamasından dolayı gereğini yapacaksın mutlaka,
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ah be Savcı bey bir istesen Belediyeden 2863- 3194 Sayılı kanunun 32. Ve 42. Maddesine göre işlem yapılan dosyaların tümünü?
  Sonra birde Adalarımızın SİT alanı olmasından dolayı,
  İmar suçlarından hapis cezası alanların listesini çıkarttır Adliyeden,
  Bak bakalım aralarında zengin iş adamları,sanayiciler,bankacılar hiç var mı CEO’lar,
  Bulunmaz hapis cezası alanlar arasında hiç onlar,
  Ne karşılığında korunur,kollanır,görmezden gelinir yaptıkları suçlar,
  Bu imtiyazlı kişilerin kollanmasındaki neden , mahkemedeki dosyaya bile yaptıkları bağışlarmıdır?
  Varmı dır bu tip bağışın Adalet literatüründe açıklaması? resmi rüşvetten başka adı?
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ah be Savcı bey bir istesen Belediyeden 2863- 3194 Sayılı kanunun 32. Ve 42. Maddesine göre işlem yapılan dosyaların tümünü?
  Göreceksin ki kanunlar sadece sade vatandaşa işletilmiş,
  Arkasından birde sana göndermişler bak savcı bey bu tü kaka bu adam neler neler yapmış diye,
  Ah be savcı bey bu çifte standartçılar istemişler kovuşturma yap bir de iste 2-5 yıl arası hapis diye,
  Akılları sıra sana gösterecekler kanunsuzluklara göz açtırmıyoruz görüyorsun Savcı Bey diye,
  Akılları sıra yapılıyor diyecekler Belediyede tüm iş ve işlemler yasalara uygun diye,
  Sonra bakıyorsun ki bir diğer Encümen kararındaki zengin iş adamına verilen komik para cezasına, çifte standarttaki adaletsizlik ile kapılıyorsun dehşete,
  Biliyoruzki adam yapmış 5 katlı bina,doldurmuş sahilleri bedava arsalar yaratmış,
  Yapmış,limanlar,oluşturmuş ultra lüks yalılar,hele hele denize sıfır muhteşem çatı katları,
  Ne demeli deniz seviyesine kadar inen merdiven teras şeklinde bodrum katları,
  Dudak uçuklatır yapılan ruhsatsız yasa dışı malikaneler,
  Bunlara rapor bile tutulmazda olursa bir şikayet eğer,
  Mecbur kalırlar rapor tututup encümen para cezası vermeye,
  Yasa dışı kaçak inşaat yapan kodomandan zorunlu kestikleri ceza için binlerce kere özür dileyerek ,
  En düşük tarifeden yazılır cezası,
  Sadece gönderilir güdümlü encümene kesilmesi için para ceza yazısı,
  Güdümlü Encümen Üyeleri kararlarının altına imza atarken hiç sormazlar 32. Maddeye göre en düşüğünden para cezası verdik ama neden uygulanmaz 42. Madde gereği ve bildirilmez savcılığa,
  Çünkü onlar olmuştur başkanın kurşun askerleri,
  Derseki başkanları,otur,otururlar,imzala,imzalarlar,
  Kendilerine biçilen rolde,yoktur başka yer düşünceye,
  Neden suç duyurusu yapılmaz Cumhuriyet savcılığına diye,
  Kusura kalma be savcı bey sana bunları yazdım diye,
  Biliriz ki ezber geçmişindir bunları sen,
  Böyle içimi döktürmemdeki kasıt halkımızda anlasın diye,
  Bizim aklımıza gelmeyenleri de sen bilirsin çok iyi,
  Gereğini yapacağından yoktur hiç kuşkumuz,
  Nolur bizi fazla bekletme yap ince ince bunlar hakkındaki her soruşturmanı,
  Öyle bir yapki bozulsun oyunları dökülsün ortaya kirli çamaşırları ,
  Çorap söküğü gibi zaman aşımına kadar geri git açasın dosyaları,yapasın soruşturmanı gelmişlerini,geçmişlerini kimler sorumluysa sülalelerini araştırasın,çıkartasın ortaya,
  Öyle bir dosya verki Hakim hanıma kıvıracak payları bile kalmasın,
  Hakim hanımın vereceği cezalarla Vicdanlar rahatlasın,
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Ah be Savcı Bey, çok şeymi istiyoruz senden,
  Nolur anla bizi, Kızgınlığımız senelerdir tekrarlanan aynı sahneden,
  Senelerdir Belediyedeki Başkanlar,oyuncular değişirken aynı oyunu görmekten,
  Bizler bıktık kim sonlandıracak bu oyunu diye düşünmekten,
  Siz Adaletin bekçileri sonlandıramazsanız eğer,
  Bizden geçti ama gelecek kuşaklarımızın hali bizden de beter,
  Sonunda demek istemeyiz” olduğu Kadarmı, olmazsa Kadermi” diyerekten.

  • Ah be savcı bey rumuzlu arkadaşım ne güzel döktürüyon ya. Hani Nobel bizim buralı olaydı ödülünü senden başkasına vermezdi valla. Bide mirasına ek yaptırırdı benden sonra ölünceye kadar bu arkadaş verecek adıma olan ödülü falan derdi. Yani şey varya komisyon onu başı sen olacan derdir.Belediyenin encümen komisyonu gibi değil Yani. Encümendeki arkadaşlar hakkat senin dediğim gibi hiç sorgulama yok sanki altına attıkları imza onları bağlamıyor gibi. Yahu yargı karşısına çıksalar nasıl kıvaracaklar merak ediyom haa. Ne diyecekler “ VALLA BAŞKAN BİZE AT DEDİ BİŞEY OLMAZ,ACITMAZ, MERAK ETMEYİN DEDİ BİZDE KARARDA NE YAZIYOR YAZMIYOR ATTIK,ADALETMİŞ ADALETSİZMİŞ Bİ BİŞEY ANLAMIYOZKİ,DOSYASINI SANKİ BİZEMİ VERİYORLARDA NE DURUMDA OLDUĞUNU BİLECEZDE ONA GÖRE ATACAZ ATMAYACAZ,HOŞ VERSELERDE ANLAMAYIZKİ ZATEN,KARARLARI FULYA HAZIRLAYIP KOYUYO ÖNÜMÜZE BİZDE ATIYOZ MU ”deyecekler . Ha bide Nobel bizim adalı olsaydı en saf encümen ödülü varsa kesin adalar encümenine verirdi. Öyle bir ödül yoksada yeni klasman açar bence yine verirdi.

 4. Makamına oturduğunda nerden öğrendiyse Atila Başkanın en klişe lafı Belediyenin fotoğrafını çekiyorum demekti. Ya kardeşim çeke çeke bitiremedin birader. Halamı çekiyosun. Yoksa artık NÜÜÜ fotoğraflamayamı geçtin. Bukadar da merak sarılırmı fotoğrafçılığa. Bak bunun işin sonu kötü. Bari sende kuyruk takımını gönderdiğin adem ile Havva otele gitseydin onlarla beraber. O meşhur 5 yıldızlı otele girişte herkese edep yerlerini kapatsınlar diye incir yaprağı veriyorlarmış duyduğuma göre . Belki açıkta bişeyler görür onları çekerdin. fotğrafçılığa merak sardın sonada r.ntg.nciliğe sararsan ne olacak. Bol malzeme vardı bak gideydin oraya. Baya çekim yapardın. Belediyeyi hala çekiyosun bişi olduğu yok daha da kötü hale geldi. Farsağı arıyor millet mumla. Adam hiç değil az çok esnafa çökerdi yinede kaldırım yol falan yapardı. Sen geldiğinden beri taş üstüne taş koymadın fotoğraf merakın yüzünden.Bırak bu lafı artık kim öğrettiyse artık sana.

 5. Şükrü bey yazmışında işin aslını anlayamamışsın.
  “Bir önceki belediye yönetimi zamanında tüm arşiv ciddi bir masraf ve emek ile dijital ortama aktarılmış ve bu durum belediyenin kendi yayın organında ilan edilmiştir.”
  Farsakoğlu işini öyle bilirdiki yaptığı illegal işleri bile Kamu menfaati varmışçasına reklamını yaptırırdı. Adam uyanıktı. Durduk yerdearşivi dijital hale getirmek ve o arşive ulaşacak adamlarıda kendi adamları ile belirlemek ile EVRAK YOK ET KAZAN DÖNEMİNİ KENDİNE ÇEVİRDİ. Ha bu nedemek mi. Yıllardır imarda görev yapan mıntıka mühendisleri ile imar müdürlerinin en önemli gelirleri, sorunlu dosyalardan daha önceki dönemler tutulan yapı tatil tutanakları ile encümen yıkım kararlarını dahi dosyalarından belli bir tutar karşılığında yok ederek p.r. kazanmak vardı. İşte Farsakoğlu baktıkı kendisine faydası olmadan mıntıka mühendisleri bu işten malı götürüyorlar hemen kendi lehine çevirmek dijital arşivi kurdurdu. Bu sefer kendi lap topundan nevar ne yok kim neyi siliyor,yok ediyor kendisine sakl gelmiyor görmek içindi. Tabi sonra kendisi DELETE tuşuna okadar alıştıki en sevdiği tuş oldu. Her DELETe tuşuna bastığında Amerikan d.ları geliyordu.

 6. Bakarmısınız ya halefi selefi en hobileri varmış. Tamam dijitalcinin sistemi çok iyi gelir getirirde.fotoğrafçı gelirini nerden sağlıyor anlamadım?

 7. Kardeşim safmısın safinazmısın anlamadım. Hani bay bayan bilmediğim içim dedim. Fotoğrafçıda bakıyorki çektiği fotoğraflara adama yapmış çatı katı,liman,iskele hemen fotoğraftaki mülkün sahibine bir haber gönderiyor açıyor hazır dijital arşvi Farsağın atladıklarını fotoğraflarla tespit edip cımbızla arasından çekiyor sonada işlem yapıyor işte anla artık safinazzzz. Boşa Safinaz demedim kim olduğunu anladım seninnnn

 8. Maalesef adalar belediyesinde partizanlık had safhada. Giden de gelende aynı kafada. Hele bir eski ilçe başkanı mimar varki her sorunlu dosyada mutlaka onun adı geçer. Kim mi adı. Meşhur kahvelerin bekçisi ile oyun masasında görürsünüz onu devamlı. Partneri odur. Çok iyi anlaşırlar. Oyun oynarken bilekısa metraj film çevirir birbirlerine iş paslarlar. Meşhur Arkasın mimarıda odur. Emlakçısıda oyun partneri kahvelerin bekçisi. İşte bir ona bir buna işler gitsede birbirlerinin şeyini kollarlar kankalar . Oyun masasından hem iş takibini yapar hemde siyasetlerini. Öyle ya o siyaset onlara işleri getiriyor. Bunun adıda partizanlık değilde nedir. Neden bana Belediye ile bağlantılı hiç iş gelmiyor. Çünkü ben Ak partiliyim de ondan. Ah be çoşkun yaktın bizi .

 9. Bir müdürün müdürlüğü gitmeye yakın ile müdür olmaya yakın döpiyes elbiselerini gardırobundan çıkartır 15 cm lik topuklu mini etekler ile Belediye koridorlarında dolaşmaya başladığını bilmeyen yok belediyede.Onun dışında sade memurluğu sırasında salaş,salkım,kot pantolonlu,makyajsız dolaşır durur. Genel klasmandaki halide budur ruh halide. Yine bugün full makyaj mini döpiyesli elbisler ile dolaşmasına bakılır ise müdürlüğü elinden gitme dedikodularını oda duymuş demekki. Her dedikoduda bir gerçek payı olduğu düşünülürse oda bu şekilde acaba o makamı ne derece doldurduğunu ispat içinmi ortalarda bu şekilde gezer durur bilmeyiz ama onada eyvallah deyip geçiyoruz artık napalım burası Adalar belediyesi her an her şey olur işte böyle. Yauv 2 gün önce bu müdür demezmiydi akşamları Atilla başkan arıyor en az 1,5-2 saat benle konuşuyor diye şimdi nolduki aralarında kara kedimi geçti. Haa kocası bayağı kara omu bişi dedi yetti gari ne konuşin böle başkanla 2 saat ulenmi dedi anlamadık. Pek umursamazdı gerçi karakedi ya nolduysa artıkın.

 10. Ey başkan!!!!
  Sana 5-10 söz söylecem kıssadan hisse çıkar yoksa Adalet senin tulumunu çıkartacak haberin ola başkan. Özüne dön başkan.
  *Ey Başkan.. Kul Hakkı Nedir Bilir misin..? ALLAH Yarına Bırakır Ama , Yanına Bırakmaz Asla..!!!’ bu sözü aklından hiç çıkartma başkan..
  * Ey Başkan.. Hani derler ya “ÖZÜN” neyse “SÖZÜN”de o olsun diye, “BEN” de diyorumki; “ÖZÜ” yoksa söyleyecek “SÖZÜN”de olmasın..!! Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. Gönül Kapısı Herkese Açılır mı? İki Laf Eden Adam Sayılır mı? Bakma İnsan Oğlunun Uyruğuna, Tanıyamazsın Basmadıkça Kuyruğuna..! Bak başkan yanlışlıkda olsa bir bas yardımcılarının kuyruğuna göreceksin arkandan verecek ,veriştirecekler senin soyuna,sopuna. Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. BİR İNSANIN TAŞIDIĞI ”KARAKTER”… SIRTINDA TAŞIDIĞI ELBİSEDEN,MAKAMDAN DAHA ÖNEMLİDİR…!!! karakterinden taviz verme başkan. Böyle bir adam değildin sen Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. NE KADAR GÜZEL OLSADA YÜZÜN VE ESBABIN, AĞZINDAN ÇIKAN SÖZLERLE BELİRLENİR İTİBARIN… Zaten çok güzel olduğun söylenemezde artık ağzından TL,$,€ ile laflar çıkmazsa çok iyi olacak. Eskiden böyle değildin , başkan olduktan sonra nolduysa TL,$,€ olmayan cümle kuramaz oldun. Seni bozdu başkanlık. Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. Her İNSAN Bir YAĞMUR TANESİ Gibidir… Kimi ÇAMURA, Kimi GÜL YAPRAĞINA Düşer…!!! Sen ne şanslısınki hayatının son baharında gül yaprağına düştün ama çamura neden batıyorum diye düşün başkan. Seni çamura çekenlerden uzaklaş,irtibatını kes başkan. Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. Bozuk Para İnsanın Cebini Deler, Bozuk mesai arkadaşlarıda makamını , Bu Yüzden İkisini De Harca Gitsin..!!! Etrafındaki bozukları harcarken bütünleride arada harcama başkan. Ayırt et kötüsünü iyisini. Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. – EMRİNDEKİ ÇALIŞTIĞIN KİŞİLERİN DEĞİŞMESİNİ BEKLEME… ”KÜTÜK” TERSTEN OKUNUNCA DA ” KÜTÜK” TÜR..lafını aklından çıkartma. Başkalarının, onun bunun kütüklerini alıpta medet umma. O kütükler işe yarasaydı sana gönderilmeyeceğini aklından çıkartma. Her kim işe yarayan adamını sana gönderiyorsa kendini sevmiyor demektir ki kendini sevmeyen insan modeli yoktur dünyada. Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. İnsanoğlunun Kimi mal mülk peşinde. Kimi şan şöhret peşinde. kimi kız, kimi erkek peşinde, bilmiyorlar ki Azrail HEPSININ peşinde..! Sonunda canımızı teslim ederken azraile dur banka hesap cüzdanımı yanıma alayım diyemiyorsak illegal olabilecek hayallerinden hemen uzaklaş başkan çabuk Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. Hayaller ve gerçekler yarışır. Hayaller hep önden gider; ama her zaman gerçekler kazanır başkan.Çünkü her hayalde mutlaka bir illegallikte bulunur. Başkan oldun diye kendi Hayallerinin peşinde koşman çok yanlış olur başkan. Sen artık toplumun menfaat hayallerinin peşinde koşman gerekiyor başkan.Toplum menfaatinden dolayı toplum hayalindeki illegallik kanunlar karşısında karşılık görmeyebilir. Sen kendi hayalini gerçekleştirdiğin takdirde adaletin acımasız pençesine düşecek ve gerçekler kazanacak demektir başkan. Acele Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. İnsanlara ASLA Yaralarını Gösterme.. Sana Vurmak İstediklerinde İlk Ordan Vururlar.. Bunu UNUTMA..!! Senin yaran martı sokaktaki k.ç.k k.tınsa onla yüzleş kimsenin seni kaşıyacak yaranın kalmadığını bilmelerini sağla başkan. Kendini hemen Cumhuriyet başsavcılığına ihbar et başkan. Kaşınacak yara bırakma vucudunda başkalarına başkan. İvedi bunu yap,kurtul kaşınacak yaradan, özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. “Bırakacağın eli hiç tutma, Tutacağın eli ise hiç bırakma.. Sahte dostlara gül olmaktansa, gerçek dostlara diken ol !” Etrafına bak başkan. Nerdeyse diken bile olamayacağın dostunun kalmadığını görüyorsan hatanın sende olduğunu bil ve aynaya bak nerde yanlış yapıyorumda dotlarım ortadan birer birer kayboluyor diye başkan. Derhal Özüne dön başkan.
  * Ey Başkan.. “Bir gün başkanlığından şikayet ettiğin ne varsa, Özleyeceksin…” o gün geldiğinde gazinondaki masana oturacak insan yoksa eğer büyük yanlışlar yapmışın demektir. Senden önceki başkana yolda selam vermemek için başını çevirenler mutlakaki onun hatalarından dolayı başlarını çeviriyorlardır. Sende onun akıbetine uğramak ,yapayalnız kalmak istemiyorsan özüne dön başkan.

 11. Gazetenizde yazılanlarla kendilerinin ilgisi olmadığını göstermek ve Atlila başkan gözünde kendilerini temize çıkartmak isteyenler artık kendileri aleyhine kendi kendileri ne size yorum gönderiyor farkındamısınız?. Amaçları başkan görüyorsun benim aleyhimede yazıyorlar ben niye senin hakkında yazı kaleme alayımki savunmasını yapabilmek için herhalde. Lütfen bu iki yüzlü kişileri afişe edin. Gazetenizi böyle kişilerin arabuluculuk köşesi yapmalarına müsaade etmeyin lütfen. Bunları ayıklarsanız seviniriz. Bunlar herkesi ters köşeye yatırmaya çalışan kendilerini herkesten akıllı zanneden sinsi fena kişiler. Aslında tüm adalılar ne mal olduklarını çok iyi bilirler de yinede kendilerini fasulye gibi nimetten zannederler. Pis ters köşeciler işte ne olacak. Aslında her işte vazifeden görev çıkartmaya çalışan zavallı mahlugatlar bunları tanımayan adam zannediyor Atilla başkan gibi işte. Amma s.f bizim başkanda hee. Resmen yiyor yanındakilerde hala fark etmiyor. Yazık ya olurmu bukadar kandırmacılık yapmak. Uyan artık başkannnnn.

 12. Yaud budadar lafa taş olsa çatlar insan valla. Yani kendi hesabıma ben olsam doğru yola girerdim zorda olsa. Tabi bi yanda canlı TL,$,€ bir yanda kelamlar tercih her zaman doğru söze olsa yeryüzünde herkes olurdu Mevlana. İstermisim Mevlana Atilla olsun bizim başkan.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*