Bülent Çolak 2 filmle İstanbul Film Festivali’nde!

Bülent Çolak 2 filmle İstanbul Film Festivali'nde!

İle paylaş:


Bülent Çolak 2 filmle İstanbul Film Festivali'nde!Bülent Çolak 2 filmle İstanbul Film Festivali’nde!

BÜLENT ÇOLAK ‘KANUNSUZLAR’ VE ‘EKSİK’ İLE 2 FİLMLE BİRDEN İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDE!

BÜLENT ÇOLAK: “SEMPATİK KÖTÜYÜ OYNAMAYI SEVİYORUM.’ 

KANUNSUZLAR’DA DA ŞEYTANİ BİR KARAKTERİ OYNADI

 ‘EKSİK’TE 80 DARBESİNİN CUNTA ÇAVUŞUNU OYNADI

Geniş Aile’ dizisinde canlandırdığı Ulvi karakteriyle milyonların sevgilisi olan ve ‘Hoşçakal Yarın’ , ‘Hükümet Kadın’, ‘Mutlak Adalet’  gibi başarılı sinema filmleriyle herkesin haklı beğenisini kazanan başarılı oyuncu Bülent Çolak 34. İstanbul Film Festivali’nde iki sinema filmi ile birlikte seyirciyle buluşacak.

14 Nisan’da ‘Eksik’ adlı sinema filmi ile Atlas Sineması’nda, 15 Nisan’da ‘Kanunsuzlar’ adlı sinema filmi ile Beyoğlu Sineması’nda sinemaseverlerle buluşacak olan sanatçı daha sonra ‘Öğrenci İşleri’ ile izleyici karşısına çıkacak. Bülent Çolak Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gösterilecek Kürt sorununa değinen ‘Zer’ adlı sinema filmi ile de izleyiciyi şaşırtacak.

Kanunsuzlar’ sinema filmi Yeni Türkiye Sineması Bölümü’nde gösterilecek

Yönetmenliğini Barış Atay’ın yaptığı başrolleri Barış Atay, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit, Nur Sürer ve Bülent Çolak’ın paylaştığı  ‘Eksik’ise Ulusal Sinema Kategorisi’nde gösterilecek.

KANUNSUZLAR’DA ŞEYTANİ BİR KARAKTERİ OYNADI

34. İstanbul Film Festivali’nde filmleri gösterildiği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Bülent Çolak, “İnsanlar beni komedi oyuncusu olarak tanırken genelde, dramatik tarafımı da görecek. ‘Kanunsuzlar’ da psikopat ruhlu bir karakteri oynuyorum, semtten bir çocuk ile birlikte yol boyunca bir sürü hikaye yaşıyorlar. Bir emaneti taşırken olaylar hiç beklenmedik şekilde farklı gelişiyor. Kısaca şeytani bir karakteri oynuyorum, içinde kötülük tohumları var. Normalde de her insanın içinde, iyi insanların içinde de kötü bir taraf olabilir… Kötü karakteri oynamayı seviyorum ama onun üzerime yapışmasından hoşlanmam. Sempatik kötüyü oynamayı seviyorum. İnsanların hayatına bir anda girerler, yol alırlar ve daha sonra arkaya baktığınızda bir harabe görürsün. Sonra da biz neler yaşamışız dersiniz.” dedi.

Kanunsuzlar’ sinema filmi Yeni Türkiye Sineması Bölümü’nde gösterilecek. Yerleşik sinema filmi algısına çokta hitap etmediği için bu kategoriye alındığı öğrenilen filmin yapımcılığını Orçun Benli, yönetmenliğini Barış Erçetin üstlenirken,  başrolleri  Bülent Çolak (Cengo) ve Orhan Eçkin (İso) paylaşıyor. Cengo ve İso emaneti taşırken bagajda ki paketi merak ederler, daha sonra uyuşturucu alınca yol boyunca insanları infaz ederler… ‘Kanunsuzlar’ sinema filmi gerçek yaşanmış bir olaydan beyazperdeye uyarlandı.

EKSİK’ 12 EYLÜL 80 DARBESİ’NİN ETKİLERİNİ ANLATIYOR

Barış Atay ve Uğur Polat ile birlikte oynamak keyifliydi…’

Eksik’ adlı sinema filminde 12 Eylül darbesi döneminde operasyon’la ev basan bir cunta çavuşunu oynayan Bülent Çolak, “Barış Atay ile çalışmak çok güzeldi. Uğur Polat ile karşılıklı oynamak da çok keyifliydi. “ dedi.

Yönetmenliğini Barış Atay’ın yaptığı başrolleri Barış Atay, Uğur Polat, Şebnem Sönmez, Funda Eryiğit, Nur Sürer ve Bülent Çolak‘ın paylaştığı  ‘Eksik’ darbe döneminde yaşanan olayların günümüzde bir aile üzerine yansımasını anlatıyor.  ‘Eksik’ Ulusal Sinema Kategorisi’nde ilk kez seyirciyle buluşacak.  Barış Atay çocukken 80 darbesini yaşayan bir karakteri oynarken, günümüzde işsiz kalınca bir güvenlik görevlisini oynuyor ve annesini aramaya koyuluyor…

Program:

14.04.2015 / KANUNSUZLAR, Beyoğlu Sineması, 13.30

14.04.2015 / EKSİK, Atlas Sineması, 16.00

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*