Burcu Dinçer’den Yeni Bir Roman: ‘Turuncu’

Burcu Dinçer’den Yeni Bir Roman: ‘Turuncu’ ‘Kendinizi tanıdıkça, kendinizden kaçmak isteyeceksiniz’

Burcu Dinçer’den Yeni Bir Roman: ‘Turuncu’

BASIN BÜLTENİ

  • Burcu Dinçer’den Yeni Bir Roman: ‘Turuncu’
  • ‘Kendinizi tanıdıkça, kendinizden kaçmak isteyeceksiniz’

Mete bir milyonuncu kahvesini içerken çalışma masasının üzeri evraklar, raporlar, araştırma kayıtları, ilaç formülleri, kan örnekleri, testlerinin sonuçları, seanslarının bulunduğu CD’lerden görünmüyordu. Yorulmuştu. Neredeyse sabah oluyordu. Sonunda dirseğini masaya dayayıp ağırlaşan başını yasladığı kolunun üzerinde uyuya kaldı. Yelda’nın Aziz Sancar Dosyası diye kayıt tuttuğu kâğıdın üstünde; Kabuslarından yorulan Mete, ilaçları  ve tedavisiyle  ilgili gerçekleri psikiyatrı Yelda’dan  öğrenmeyi kafasına koymuştu.

Fakat sonuçları sandığından bambaşka olacaktı. Hastalığı ortaya çıktıkça kim olduğunu anlamaya başlayan adamın atıldığı kovalamacalar hayatına yeni bir yön vermesine sebep olacak ve kaçmasını gerektirecekti. Turuncu, sizi bitmek bilmeyen hareketli olayların içine davet eden spekülatif anlatımıyla dikkat çeken bir macera.

 

YAZAR HAKKINDA

 

1980 İstanbul doğumlu Burcu Dinçer; ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul, Bursa ve Bolu gibi farklı şehirlerde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümüne devam etti. 1996 yılından itibaren yerel radyo kanallarında program yapımcılığı ve spikerlik yaptı. 2009 yılında LaSalle Collage İstanbul’da grafik tasarım eğitimi aldı.

Yazarın yeni romanı Turuncu, Kasım 2017’de Turuncu isimli romanı Peon Kitap’tan yayımlandı.

Roman dışında çocuk kitapları ve kitap kapağı tasarımları da yapan yazar çalışmalarını İstanbul’da sürdürmeye devam ediyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz