Burgazada’da Vedat Milor’e saldırı

Share

Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor, Burgazada’da yürümeyi engellediği için uyarıda bulunduğu restoranın çalışanı tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradığını iddia etti.

Burgazada’da yaşadığı olayı sosyal medya hesabından anlatan Milor, şunları söyledi:


“Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar Belediye’nin çizgidiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.

Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Ada Keyf Restoran’ın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim. Ancak çalışan ‘Sana ne lan, fazla konuşma’ diyerek beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı.

Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin belediye başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi.

Çok üzücü bir olay daha var: Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allahtan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada.

Amacım çete, dağ kanunlarına aynı şekilde yanıt vermek değil. O yüzden kötü yorum bırakma, bizzat arayıp taciz etme gibi yaklaşımlar doğru olmaz. Yapılması gereken şey belediyenin o bölgeyi geçişe uygun hale getirmesi.”

Burgazada sakinlerinin uzun zamandır rahatsız olduğu ve belediyeye defalarca şikayet ettiği restoranların yürüme yolunu kapatması konusunda hiçbir adım atılmazken, konuya tepki gösteren Vedat Milor saldırıya maruz kaldı.

İBB’DEN YANIT

Öte yandan Milor’un bu paylaşımını gören İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekibi, Twitter üzerinden yardımcı olunacağını aktardı.

1 yorum

  1. Mekânın sahibi hanımefendi geçen hafta belediyenin sosyal medya hesaplarında burgaz deniz dibi çalışmaları ve asfalt çalışmasında poz veriyordu şimdi başkan vekili olduğu bizzat başkan tarafından inkar ediliyor böyle bir parti zihniyeti olur mu?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*