Burgazadalılar ölümden döndü, Kınalıada ağır hasarlı

Burgazadalılar ölümden döndü, Kınalıada ağır hasarlı

İle paylaş:


Burgazadalılar ölümden döndü, Kınalıada ağır hasarlı

İstanbul’da etkisini sürdüren lodos hayatı felç etti. Adalar’da lodostan nasibini aldı. Lodosun etkisiyle taşan deniz adeta karayla birleşti. Bazı tekneler suya gömüldü, bazıları karaya çekilerek kurtarıldı.


İstanbul’da etkili olan lodos nedeniyle oluşan dev dalgalar, Adalar’da hayatı felç etti. Kıyıya vuran dev dalgalar nedeniyle sahil  tamamen sular altında kaldı. Sahili kullanan adalılar  bir anda neye uğradığını şaşırdı. Çok sayıda tekne ve sahile yakın evlerin bodrum katları sular altında kaldı.


BURGAZADALILAR ÖLÜMDEN DÖNDÜ

 

Burgazadası’nda sahile çok yakın kurulan elektrik trafosu, denizin tehdidi  altında kaldı. Şiddetli lodosun etkisiyle sahil şeridini kaplayan sulardan trafoda nasibini aldı. Burgazadalılar ise denize bu kadar yakın kurulan trafodan şikayetçi. Evine sadece 80 cm. uzaklıkta bulunan Ferda Yağız Kılıçarslan, ” Asesaş ve Enerjisa’ya bir çok şikayette bulundum.Hiç birinden sonuç alamadım.Evim bu trafoya 80 cm. uzaklıkta. Çok korkuyorum. Her an bir şey olacak, tarafo patlayacak diye. İşte lodos  suları  trafoya kadar geldi. İllâ birilerinin ölmesi mi gerekiyor. Yetkililere sesleniyorum , bu trafoyu merkezden kaldırın, daha güvenli, bir yere götürün , Burgazadalılar olarak korkuyoruz” dedi. Bu arada Burgazadası’nda iki teknenin battığı bildirildi…


KINALIADA AĞIR HASARLI


Lodosta en fazla hasarı gören adalarımızın başında Kınalıada geliyor. Diğer Adalar’ın aksine lodos rüzgarlarına tamamen açık olan Kınalıada’da, sahil taşları evlerin içine kadar girdi. Tekneleler ağır hasar gördü. Sahildeki evlerin bodrum katlarını sular bastı. Bir çok evin çatısı zarar gördü.

Burgazadalılar ölümden döndü, Kınalıada ağır hasarlı
Fotoğraflar : Ada Gazetesi- Selahattin Sürer

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*