Büyükada’da yavaş yavaş Atatürk’e doğru ilerliyorlar

Share

Büyükada’da kurulan sağlık koşullarına uymayan çadırlardan sonra bir de inşaat çalışmaları başladı!

45 stand kurulan ve bunların yaklaşık 10 gün için tanesi 5.000 TL den kiraya verilen (gıda satımı için) 225.000 TL toplanana ayrıca bir büyük çadırın da restoran olarak işletilen hijyen olmayan ortamda yazar kasasız satış yapılan çadırlar yetmezmiş gibi birde Atatürk büstünün olduğu yere doğru inşai çalışmalar yapılıyor.

Yaptığımız araştırmalarda inşai çalışmaların Büyükada’da düzenlenecek olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 16. İstanbul Bienali olduğu bilgisine ulaştık. Adalılar ise yapılan bu çalışmalar için “Sanata karşı değiliz ancak görüntü kirliliğine karşıyız” ifadelerinde bulundular.


2 yorum

  1. Tezgahları 30 ağustosta kaldırmadılar şimdi de Atatürk anıtına doğru yürüyorlar.Atatūrk büyük taarruzda ‘Ordular ilk hedefiniz akdenizdir ileri’demisti ve düşmanı denize dökmüştü. Bunlar Atatürk heykelini çepeçevre işgal altına alacaklar .Çevre Şehircilik Anadolu Yakası Milli emlak müdürlüğünün acil müdahale etmesi lazım meydan işgal altında ve rant tezgahı tam gaz çalışıyor ilçe tarım 2 haftadır açıkta satılan yiyecekleri görmüyor mu?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*