Büyükada’daki tarihi binadaki çalışmalar

Büyükada'daki tarihi binadaki çalışmalar

İle paylaş:


WhatsApp Haber Hattımıza gelen bir ihbarda Büyükada’daki bir tarihi binadaki çalışmalar görüntülenmiş.

Büyükada'daki tarihi binadaki çalışmalar

İhbarda; “Zaganospasa cad no: 45  adresindeki 35 ada 1 parsel sayılı yerdeki 2. sınıf tarihi eser taşınmaz kültür varlığı 2018 başından beri izinsiz uygulamalar yapan bina bu hafta sonu çatısını açarak kaçak alan ekliyor. Yazın inşaat yasağı var. Belediyeye 100 metre. Başkanın evine 50 metre mesafede…” iddialarına yer veriliyor.

9 yorum

  1. Belediyeden bir beklentimiz yok adalar elden gitmiş onlar kahvede kağıt oynayıp nerden ne toplayacaklarını düşünüyor.Tek umudumuz emniyette müdürümüz bu yapılanlara bir dur deyip gerekli denetim ve yaptırımları uygulamaya başlar inşallah.

  2. Bugün belediyeye 100 metre mesafede ruhsatsız kaçak köftecide yangın çıktı Allahtan itfaiye zamanında müdahale etti de bir facia olmadı.Bu ruhsatsız köfteci,bunun 2 bina ilerisinde eski başkan yardımcısının 4 ay önce kaçak inşaat işleri yapıp geçen ay açtığı ruhsatsız ve kaçak oteli belediyenin hemen ilerisinde aylardan beri ruhsatsız çalışan kaçak kumsal oteli ve iskele meydanındaki kaçak dükkanlar belediye tarafından korumaya alınmış hiçbir işlem yapılmıyor , yok mu Adalar da bu gidişe dur diyecek?

  3. Belediye önümüzdeki günlerde lido nun ödediği imar para cezalarını geri ödemeyi düşünüyormuş.İnşaatı yapan önce FETÖ den gözaltına alındı sonra yurtdışına kaçtı,şimdi şirkette iflas açıkladı.Acaba bu geri ödeme kime yapılacak,kimler paylaşacak bu konuyu bir araştırın.

  4. Kozyatağı AVM içerisindeki döviz büfesinde amerikan dolarını 6 ya alıp 7 ye satmakla aynı sandı bu işleri zaar baktı kimseden ses çıkmıyor eve her sene bir ilave bir kaçak baktı gene ses çıkmıyor direkt gökyüzüne doğru büyümesi hasıl oldu.Şehvet kurbanı olacak.Bunların yaptıkları tamamen ülkenin dirlik düzenine karşı hareketler.Maalesef bunlara yüz veren arka çıkan kamu kurum kuruluşu çalışanları da var.Eninde sonunda bunların da sonunu göreceğiz.Adalarda DEVLET in ne demek olduğunu çok iyi anlatacak olan ekip tam kadro görevde.Bazılarının tayin beklentisi fos çıktı.

  5. Bu belediye tayfasının etrafındaki çakalların hikayeleri hemen hemen aynı,hep bir kılıf bulma hep bir alengirli iş bunların fosil bir bayındırlık bakanı var. Her gün belediyenin önünden evine zabıta arabasıyla gider ,bu yaşa gelmiş hala iş takibi yapar, nede olsa başkanı o seçtirdi kimse ona bir şey yapamaz.Duyduğuma göre imar barışı çıktı diye evinin altına kaçak kat açtırıyormuş bu ne hırs gözünü ancak toprak doyurur diyeceğim oda olmuyor adam toprağın altını bile oyuyor bu hırs varken toprak altı tek kat yetmez birkaç kat oyar bakalım bu işin sonunda başına neler gelecek.Boşuna dememişler yaz kızım eleni söyle başına geleni diye.

  6. Adamların bir kabahati yok ki gelen talepler bu yönde ne yapsınlar? Kurbanın yalakası kasabın bıçağını yalarmış.Adada öyle tipler var ki belediye ne kadar öperse o kadar çok hoşlarına gidiyor. Zamanın birinde Padişah köprüden girişine vergi koymuş bakmış halktan tepki yok köprünün diğer tarafına da vergi koymuş bakmış gene tepki yok köprünün orta yerine bir zebellak adam yerleştirmiş geleni geçeni öpsün diye bakmış gene tepki yok halka sormuş “hiç mi itirazınız yok” diye halktan da şu istek gelmiş “ padişahım köprüden geçerken zebellakta sıra oluyor bir zebellak daha gelsin de bizi daha rahat öpsün”

  7. Kumsal otel aylardan beri açık değil imar barışından sonra açılmıştır yani yapı kayıt belgesi alındıktan tapuda otel diye cins taştığı yapıldıktan sonra 1 ay önce (iskan belgesi)bütün evrakları tamdır belediyeye verilmiştir.Yanlış bilgi verme kimsen yüzüne söylemek isterim bunları adiliğin alemi yok.

    • Mesut Yalçın senin dediğin gibi ise hem burdan hem şahsen özür dilemeyi de bilrim.Ama evraklarına iyi bak otel ruhsatın var mı? Tapuda 1 ay önce otel cins tashihi yapıldı mı? (doğrusu böyle yazılır) Yok eğer dediğin gibi değilse hem senin için hem bu işin içinde olan resmi kurum görevlileri için çeşitli suçlar çıkar (özel belgede sahtecilik,suça bilerek gözyumma vs.) Ayrıca ne zamandan beri açık olduğu karakol kayıtlarından da bellidir

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*