Büyükada’dan pis kokular geliyor

Share

Büyükada’dan gazetemize gönderilen resimlerde hiç hoş olmayan görüntüler var…

Büyükada WhatsApp İhbar Hattı/ Büyükada’dan gazetemizin WhatsApp ihbar hattına gönderilen resimlerde çöpleri konteynerlerde durduğu, toplanmadığı, kötü kokulara, haşerelerin çoğalmasına ve çevre kirliliğine sebebiyet verdiği görülüyor.

Yol kenarlarına kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından çiçeklikler dökülen fayans kırıkları ve çöpler çevrede oturan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Fayans kırıklarının yanı sıra, atıklarının da atıldığı yol kenarının durumu görenleri hayrete düşürüyor.

Hem çevre kirliliği, hem de görüntü kirliliğine sebep olan duruma tepki gösteren vatandaşlar izinsiz çöp ve moloz döken kişilerin cezalandırılmasını istiyor.

Bilinçsiz ve duyarsız vatandaşların çöplüğe ya da atık sahasına götürmesi gereken malzemeleri yol kenarına dökmesi ile bölgede çevre kirliliğinin yaşandığını ifade eden vatandaşlar, ‘Yol kenarına atılan veya dökülen çöpler arasında naylon poşetler, inşaat molozları gibi birçok atık var. Çevre kirliliğinin yanı sıra görüntü kirliliği de oluşuyor. Yetkililerin buna bir an önce bir çözüm bulup kişi yada kişilerin cezalandırılmasını istiyoruz’ dediler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*