Büyükada’nın maskotu Sofi öldürüldü

Share

Büyükada İskelesi’nde görmeye alıştığımız Sofi belediye aracı olduğu iddia edilen çöp arabası tarafından ezildi.

WhatsApp İhbar Hattı/Büyükada: Yıllardır Büyükada İskelesi’nde yaşayan adanın maskotu Sofi Adalar Belediyesinin çöp kamyonu tarafından ezilerek öldürüldü. Bu şoför hakkında işlem yapıldı mı? Merak ediyorum. Hiçbir canlının hayatı insanınkinden daha az değerli değil. Ada sokaklarında son sürat giden araçlardan şikayetçiyiz. Komşumun köpeğini de belediye aracı ezdi. Belediyenin bu konuyla ilgili denetim yapması şart. Hız limitine uymayan araçların plakalarını alarak ilgili birimlere iletelim.

Bu adamın hemen yakalanmasını ve hayatının sonuna kadar cezalandırmasını istiyorum!!!!!!!!!!!!!!

4 yorum

  1. Sofi yi bu sabah gözlerim aradı ve hatırlayınca ne olduğunu, içime ateş düştü yeniden.. Sofi nin hayatına saygı duymayanlar için, elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Tanıdığım diğer adalı arkadaşlarımda. Bugün haber bekliyoruz.

    • Arada sırada Büyükada’ya gittiğimde geri dönmek için vapur saatini beklerken iskelede durmak yerine karşı ağacın gölgesinde dururdum. Bu tatlı köpek dikkatimi çekerdi. İnsana çok alışmasın diye sevmek yerine kenarda dururdum. O sırada minik çocuklar bu köpeği severdi ama kimisine havlardı. Sofi’ymiş adı. Dün twitterda gördüm ve çok üzüldüm. Bir insan neden dikkat etmez nasıl böyle hata yapar anlamıyorum. Cezasız kalmamalı ki diğer hayvanlar da zarar görmesin.

  2. Yapanın yaptığının yanına kâr kaldığı kanunsuzluklar ülkesinde yaşıyoruz maalesef. Ne desek ne yazsak boş.
    Orada o saatte o kadar sür’atli gitmenin ne alemi var. TABAKHANEYE B*K MU,
    YETİŞTİRİYORSUN BE ADAM

  3. Hepimizin canıydı. Teker teker yollar. Teker teker adaya kabul ederdi. Gözleriyle yoklama yapardı. Kokumuzdan tanırdı gözleri az görselde. Ne kadar yorgun olsa kalkar satılırdı. Birlikte yürüdük. Dokunmaya kıyamazken belediyenin çöp arabasına atılarak can verdi. Bu belediyecilik mi😠

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*