Çekmeköy belediye parkında neler oluyor?

Çekmeköy belediye parkında neler oluyor?

İle paylaş:


Çekmeköy belediye parkında neler oluyor?

Çekmeköy belediye parkında neler oluyor?

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul Çekmeköy’de belediye binasının hemen önünde bulunan parkta onlarca yıllık meşe ağaçları kesilmesini Meclis Genel Kurulu’na taşıdı.

Ağaçların kesimi ile ilgili olarak kurtlandığı, kuruduğu gibi bahaneler ileri sürüldüğünü ifade eden Öğüt, konunun araştırılmasını talep etti. Ağaçların kesimi için Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan izin alınıp alınmadığını soran Öğüt, bölgenin son birkaç yılda ne denli kuruduğunun ve yeşilin yok edildiğinin uydu görüntüleriyle net olarak izlendiğine dikkat çekti.

CHP’li Öğüt “Çevre halkında bölgenin imara açılacağı endişesi, bütün yaşananların yok edildiği gibi böyle bir endişe vardır. Konunun bir an önce açıklığa kavuşması ve buranın imara açılmayacağının mutlaka ispatlanarak belgelenmesi gerekmektedir” diye konuştu

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT (İstanbul) – Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Sizin ve tüm Meclisimizin yeni yılını kutluyor, hiç olmazsa bu yılın Meclisin son dönemi de olsa demokrasi yılı olmasını diliyorum.

Mesai arkadaşımız Sayın Murat Bozlak’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Arkadaşlarımıza ve yurttaşlarımıza da başsağlığı diliyorum.

İstanbul Çekmeköy’de belediye binasının hemen önünde bulunan parkta onlarca yıllık meşe ağaçları kesilmiştir. Nedeni sorulduğundaysa ağaçların kurtlandığı, kuruduğu gibi bahaneler ileri sürülmektedir. Bu konunun araştırılması düşünülmekte midir? Orman Bakanlığının izni alınmış mıdır? Zaten bölgenin son birkaç yılda ne denli kuruduğu, yeşilin yok edildiği uydu görüntüleriyle net olarak görülmektedir. Çevre halkında bölgenin imara açılacağı endişesi, bütün yaşananların yok edildiği gibi böyle bir endişe vardır. Konunun bir an önce açıklığa kavuşması ve buranın imara açılmayacağının mutlaka ispatlanarak belgelenmesi gerekmektedir.

Teşekkür ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*