DOLAR 7,3261
EURO 8,6112
ALTIN 456,31
BIST 1102,29
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Çetrefilli Adalar belediye başkan yardımcısının çetrefilli suçları ortaya döküldü!!!

11.10.2019
A+
A-

Adalar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacer Özdemir’in Lüleburgaz’da görevli olduğu makamında da bir takım şaibeli işlere bulaştığı ortaya çıktı.

Bilindiği üzere 21 Şubat 2019 tarihinde, Adalar Belediyesi’nde Çetrefilli Müdürlük haberini yapmış ve 20/09/2012 tarihinde Hacer Özdemir İstanbul Defterdarlığı, Kağıthane Mal Müdürlüğünde 1. Derecede kadroda 2200 ek göstergede Yetkili Muhasebeci olarak Mali Müdür Vekilliği yapmaktayken, zamanın Adalar Belediyesi Başkanı Mustafa Farsakoğlu ile irtibat kurarak,” Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü ve Maliye Bakanlığına bağlı Maliye Meslek Kısmı Mezunu olduğunu ve Başkanlığında uygun bulunan İdari Mali İşler Şube Müdürlüğüne naklen geçmek istiyorum”  dilekçesini yazmış ve Yazı İşlerinden kayda sokmuş, danışıklı olan müracaat karşısında Mustafa Farsakoğlu aynı gün İnsan Kaynakları Müdürlüğüne havale etmiş, 23/10/2012 tarihli 1635 sayılı olur ile belediyede 1. Derece Mali Hizmetler Müdürlüğüne atamasını yapmış ve o tarihten sonra Hacer Özdemir belediyenin başına dert olmaya başlamış.  Hem de ne dert.

Eski başkan getirdi sonra pişman oldu

Farsakoğlu alır almaz pişman olup, ‘ben ne ettim’ deyip kadroyu geri almak için İçişleri Bakanlığına Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yazılar döşenip gerekçeler aramış, aradığı gerekçenin bildiği ve beklediği cevabı gelince prosedüre uydurup kızağa çekmişti.

Daha sonra Atilla Aytaç zamanında ise idari mahkemenin kararını kendine göre yorumlatıp, emir eri haline gelen avukatların desteği ile makamına kavuştuğu iddia edilen Özdemir, bu seferde Erdem Gül’ün başına tam bela olmuş. Erdem Gül, Mali Hizmetlerden ne yaptı ise alamayınca bari rütbesini yükselteyim o vakit belki makamı boşaltır diye düşündüyse de düşündüğü gibi olmadı. Hacer hm ben makamı boşaltmamda, boşaltmam deyip müdürlüğün kapısının anahtarı cebinde gezmeye başladı ve anahtarını teslim etmedi. Yaklaşık iki ay süre boyunca kendisine tebliğ edilmesine rağmen emirlere uymayıp odasını Songül Özdemir’e teslim etmeyen Hacer Özdemir, sonunda Erdem Gül’ünde çok canının sıktığı, sakin tavırları ile bilinen başkanın bile beni nereye şikâyet edecekse etsin bugün o kadın o odayı boşaltacak demesi üzerine tabiri caizse zorla ve cebren odasını boşalttığı gelen bilgiler arasında idi.

Bunun üzerine da 19 Temmuz 2019 tarihinde Adalar Belediyesinin çetrefilli başkan yardımcılığı haberimizi yapmış, bir dizi soruyu Erdem Gül’e sormuştuk. Tabi cevap alamadık. Cevap verse de ne diyecekti ki, evet dedikleriniz doğrudur mu diyecekti?

Yada evet, Hacer Hm. odasını boşaltmıyordu. Başkan yardımcılığını başka kimse yokmuş gibi sorunlu gözüken bir kadına vermem hem de tam bu sırada olması, hani dışarıdan bakılınca şantaj gibi gözüküyor ama gibisi az bildiğin harbi şantaj yaptı bende korkumdan başkan yardımcısı yapmak, sakinleştirmek zorunda kaldım mı diyecekti?

Bu soruları çoğaltmak kolay ama doğrusu nedir bilmek adalıların hakkı. Yani bu kadar kolay mıdır? Koskoca belediyenin başkan yardımcısı olmak. Birisinin bir suçunu yakalayıp, bilip sonrasında ya yaparsın yada söylerim şikayet ederimle başkan yardımcılığı olunuyor mu? İnşallah söylenenler gibi değildir. Öyle olduğuna inanmak istemesek de, gazetemize iletilen belgeler çetrefilli memur hakkındaki kuşkuları doğrularcasına hatta onaylarcasına olunca Adalar Kamuoyunun bu belgeyi bilmesi gerektiğini düşündük.

Kamu zararına sebebiyet vermiş

Olay, Hacer Özdemir 07/11/2008 tarihinde Lüleburgaz Mal Müdürlüğüne vekaleten bakarken gelişmiş. Yemek pişirme ve dağıtılma hizmet işinde 1340 m2 yüzölçümlü hazinenin özel mülkiyetinde bulunan taşınmazın yemek firmasına kiraya verilmesinde görevinin gereklerini yapmakta ihmal gösterdiği ve kamu zararına neden olduğu, suçunun sübuta erdiği anlaşılarak Kırklareli Valiliği Defterdarlık Personel Müdürlüğünün 05/12/2008 gün ve 1521 sayılı yazıları ekinde “görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle kamu zararına neden oldukları gerekçesi ile haklarında Kırklareli Valiliği, Defterdar Yardımcısı Orhan Mutluay tarafından tanzim edilen ÖN İNCELEME raporu ve dosyanın Kaymakam Lütfullah Gürsoy tarafından değerlendirilmesi ile SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİNE 05/12/2008 tarihinde karar verildiği görülmüştür.

Enteresan bir şekilde Kaymakamlığın kararına itiraz bile etmemiş olan Hacer Özdemir, kararın kesinleşmesi ile Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcılığının karşısına dikildiği ve takibat sonrası belki de mahkemede yargılanmaya başlandığı anlaşılıyor. Bu soruşturmadan ne çıktığı, yargılanıp yargılanmadığı tarafımızca şu an öğrenilemese de ve daha önceki yaptığımız haberlerdeki ve eldeki kayıtlara bakıldığında anlaşılan şu ki, Hacer Özdemir kurumlarda uzun süre aynı yerde çalışamamış bir memur olarak gözüküyor.

Problemli memur olarak gözükmesi bir yana Adalar Belediyesi’nde çalışmakta iken de kamu zararı yaptığı iddiası olan İBB müfettiş raporu ve pek çokta savcılık şikayeti olduğu bilinmektedir. Aşağıda yayınladığımız belgelerle ilgili gazetemize bir beyanı olursa veya cevap hakkını kullanmak isterse, köşemizde yer bulabileceğini kendisine hatırlatırız.

Kurumlarda çalışmak, yöneticilik yapmak, devlet terbiyesi almış memurlar olduğu zaman zevk, olmadığı zaman ızdırap olduğuna örnek kimi gösterirsiniz diye anket yapılsa idi, açık ara hatta belediyede çalışan memurların %95’inin Hacer Özdemir’siz bir belediye dediklerinin olduğu belirtiliyor. 

Hacer Özdemir’in Adalar Belediyesi’ndeki yükselişinin şaibeler ile olması, yazımızın başlığına çetrefilli getirmiş olsa da bu son belgenin doğru olması ve takibat sonucu yargılanma başladı ise çetrefil benzetmesi perçinlenmiş gibi oldu.

Hedef Hazinenin arsaları mı?

Şimdilerde ise Hacer Özdemir’in başkan yardımcılığı için başka iddiaları dillendirilmeye başladı. İddiaya göre Erdem Gül’ün Adalar belediye başkan yardımcılığına getirmesinin altında daha değişik düşünceler olduğu. Hacer Özdemir’in özlük dosyasını bilen Erdem Gül işte tam aradığım adamı buldum. Adalar’da hazinenin yüzlerce arsası olduğu, bu arsaların birilerine peşkeş çekmek için işin uzmanı olan birisinin başkan yardımcılığında olması ilerde bu arsaların HDP’lilere devrinde, bu işlerde uzman olan Hacer Özdemir’den faydalanmak için özellikle o makama getirdiği, kayıkçı kavgası ile de işi gerçek niyetini ört bas ettiği yönünde iddiaları gündeme gelmekte…

YORUMLAR
 1. Kertenkele macer dedi ki:

  Tevekkeli değil herkese kamu zararı, kamu zararı deyip duruyor. Kadının iki lafından teki kamu zararı. Neden miş şimdi anladık. Kadın Kamu Zararcı arkadaş. Hemide uzmanı. Neler yapmış neler. Yahu hazinenin yerini, ne peşkeş çekersin sağa sola. Komisyoncumusun sen. Tabi adalarda hazinenin yerinin bol olduğunu anladı koşa koşa geldi adaya. Mali Hizmetler Müdürlüğüde tam yeri. Tüm adanın parselleri önünde. Neresi hazinenin, neresi vakıfın gözüküyor. Geriye ne kalıyor. Müşteri bulmak. Büyükada Nizam Mahallesi 126 ada 54 parsel sayılı taşınmazın izaleyi şuura çıkmasından sonra Sinan Çetine haber veren kimdi. Macer. O işten varya komisyoncudan fazla para aldı. Kadının adalardaki aracı olduğu icradan satılık yerleri alanlara bir bakın nerden adada icraya çıkan yerin ne olduğunu bileceklerde gelip alacaklar. Hepsinin altından macer çıkar. Denemesi bedava son dört yıl içindeki icra satışlarını incelensin, satın alanlar ile Macerin HTS kayıtları da incelensin. Aradaki bağlantı çok kolay ortaya çıkar. Satış öncesi konuşma yaptığı kişilerin satış sonrası mal sahibi olduğu anlaşılacaktır. Macer zamkla yapışmış gibi neden mali hizmetler müdürlüğünü bırakmak istemedi sizce. Başkan yardımcılığını ne edecek paraya ulaşmak mali hizmetler müdürlüğünde. Mütahitlere para verirken komisyon, temliklerini öderken komisyon, ecrimisillerde komisyon, işgaliyelerde komisyon, arsa ,icra satışlarında komisyon delimi bırakırmı. Adadaki rantı kağıthanedemi bulurdu, lüleburgazdamı?

 2. HTS Kayıtları Nedir dedi ki:

  Bilmeyenler için HTS Kayıtları Nedir ?
  Telefon üzerinden sağlanan iletişim trafiğine HTS kayıtları denir.
  HTS Raporu/Dökümü (Historical Traffic Search) kelimelerinin baş harfleri kullanılarak oluşturulmuştur. Geçmişe dönük iletişim trafiği olarak bilinir. Arayan, aranan numara, arama zamanı, arama yeri, arama süresi, yer ve zaman gibi incelemeler gibi sinyal bilgilerini ifade eder.

 3. Pakize Günay dedi ki:

  Adalar çığırından çıkmış! Şimdi başkan yardımcısı olan kadın kamu zararı yaptı ise Başkanda bunu mutlaka biliyordur değil mi? O zaman niye onu oraya koyuyor ki. Yani tuhaf değil mi? Başkan bu tip personelden ne gibi verim alabilir ki. Kendi başınıda derde sokmaktan başka işe yaramaz herhalde. Ne diyelim Allah zihin açıklığı versin Erdem Başkana diyelim.

 4. Selim Dönmez dedi ki:

  Pakize hm bu iş dar alanda kısa paslamalar ile gole gitmek ancak iyi ekür ile olur. Yani burada Hacer hm ekür olarak görülüp o görev verilmiş olabilir. Tabi günah almayalım ama belgeler gerçek ise tabi iş vahim. Daha vahimide başkan içindir tabiî.

 5. Köstebek dedi ki:

  Enteresan bir belge. Ada gazetesi yapmış yapacağını desemde, zaten hep yapıyor olmayacak haberleri. Bu belgeleri kendisi almıyor ya. Mutlaka birileri sızdırıyor. Servis ediliyor gazete manşetini yapıyor. İki tarafta fayda sağlıyor. Aslında en büyük fayda adalılara. Yoksa nerden öğrenecekler belediyede dönen fırıldaklıkları. Her türlü organizasyon, oyun, kumpas, bilgi belge sızdırma var. İşte burada bence haberin arkasındaki kişi önemli.Yani bu belgeyi sızdıran. Bu belge neden bugün ortaya çıktı. Şimşek hızı ile. Acaba bir hesaplaşmanın rövanşımıydı. Anlamak için son iki üç gün içersindeki olayları tahlil etmek lazım. Belediyede olanlara bakılacak olursa Erdem Başkan Rizeye gidecem diye 2 gün izin aldı. Şöförünün söylediğine bakılırsa uçağını kaçırmış gidememiş. Sonraki uçakla git. Gitmiyorsan peki öyleyse Belediyene gel. Yok iznimi kullanacam demiş. Adada gezip duruyormuş. Ama belediyede değil. Belediye olmadığı zamanda çıkan evrak ile haber yapılmasından o sorumlu olmaz gibi bir savunmada olabilir. Peki bu arada Adliyede bir gelişme varmı. Var Resül CAN savcıya gidip ifade vermiş. Söylendiğine göre Hacer Hanım Belediye başkanını, yardımcısını, ruhsat müdürünü şikayet etmiş. Savcıdan cezalandırılmalarını istemiş. Bunu Erdem Başkan Salı günü biliyordu. Çarşamba Resül ifade verdi. Ruhsat Müdürü 10 gündür yok izinde. Başkan ile Yardımcısında kaldı. Yazı turamı atsak

 6. Memur dedi ki:

  Senarist olmalısın köstebek. Ne hastalıklı kurgu. Erdem Başkanın ne işi olur bu tip işlerle Allah sana akıl sağlığı versin. R…. için bir şey diyemem yapabilir her türlü oyunu ama kusura bakma Erdem Başkanı hiç tanımamışsınız ya. Günah alıyorsunuz yapmayın böyle şeyler ayıptır.

 7. İsmat Kulaklı dedi ki:

  Kivi adasında olanlara bakın. Ben ne ettiysem düzeltemedim. Etiketler düzelmedi. Manav Pazar etiket yok. Hacer Hm nasıl müdür olur derken göz kamaştırıcı şekilde başkan yardımcısı olmasını anlayamamıştım. Beni bir delege seçmezler kadını başkan yardımcısı yaptılar. Okadar da uğraştım. Marsakoğlu foto makinası verdi, sağı solu çektim durdum. Fotocu oldum. Şimdi nü fotolar çekiyorum. Şimdi anladım. Sustum ama dilekçelerim bakanlığa kadar gider haberiniz ola. Napim işim bu. Seviyorum işimi. Hemen yazmaya başlıyorum. Ada gazetesinide ek yapıyorum.

 8. THE END dedi ki:

  Filmin sonudur bence. Bir başkan yardımcısı Başkanının sahiden savcılığa şikayet ettiyse artık başkanın onla çalışmasını kimse bekleyemez. Hacerin çevirdiği filmin sonu bu şikayettir. KÖSTEBEK in yazdığı fanteziden ibaret çirkin bir iftira. Başkanın ne işi olur altındaki personelle. Memurun yorumuna katılıyorum. Resül ile hacerin arasında bir birikmiş maaş konusu kangren oldu. Resul bu olaydan hep haceri suçlar. Aralarında bir alacak verecek meselesi yüzünden tartışma hep olmuştur. Halende ikisi geçinemez. Birbirlerini bir kaşık suda boğarlar. Erdem başkanın gönlü zengindir. İkisinede şans verdi, ikiside bu şansını harcadı. Ama hacerinki büyük nankörlük. Sen git başkanını savcıya şikayet et olacak şey değil. Bu saatten sonra bir dakika o görevde kalmamalı.

 9. Kemik Kıran dedi ki:

  Üzerinde güneş batmayan mikrop mimarın paraşüt ile meclise soktuğu biracı meclis üyesi de bütün gün belediye içinde oda oda gezip iş takipçiliği yapsın.Sen bu kafa ile daha çok beklersin başkan yardımcılığını bak ta öğren.Başkanın “Devletin güvenliği gereği gizli kalması gereken belgeleri casusluk maksadıyla temin etmek” ve “Devletin güvenliği gereği gizli kalması gereken bilgeleri siyasi ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçlarından yargılandı,Ve ödülünü Belediye Başkanı olarak aldı.Başkan Yardımcısında çetrefilden bol bir şey yok,bu kaçıncı haberi yaz yaz bitmiyor,Diğer başkan yardımcın önce memuriyetten atıldı ,sonra YD ile geri geldi,ne olacağı belli değil bak savcılığa ifadeye de gitmeye başladı.Sen dün niye kayınpederin ile beraber adliyedeydin ? “Basit Yaralama,Kemiklerin Kırılmasına Sebebiyet Verecek Şekilde Kasten Yaralamak” Bu suçlarla ancak belediye şirketinde işe girersin onuda zaten hallettin başka da birşey bekleme.

 10. MACERİSTAN dedi ki:

  Macer oldun mu mestan. A be akıllım herkese bok atar dururdun. Herkese bir atar vaziyetleri. Herkese çok bilmişlik durumları. Herkese koridor ortasında havalar tafralar.Herkesi savcılığa şikayet ederim şekilleri. Kuş kadar beyninle çirkefliğini ortaya koyup aklı sıra personeli korkuturdun. Noldu.Soruşturma raporuna İtiraz bile edemeden kabul etmişsin. Tamam beni enselediniz, teslimim demişin. Noldu canım benim dondun kaldın mı. Kal mı geldi.Sesin bi tarafına mı kaçtı. Sıra sana gelince panik mi oldun. Hele dur bak herkese attığın iftiralar bir bir sana dönüyor. Şimdi iftira davaları açılsında sana gör çirkeflikle bir halt yiyemeyeceğini. Ancak kendi başını yiyeceksin. Tüm Adalar ne cins cibiliyette olduğunu anlamış oldu.

 11. Kaçaristan dedi ki:

  Macerin kurumlardaki çalışma grafigine bakın bir kurumda kalması 3-4 seneyi geçmemiş. Yine en uzun kalma süresi adaymış. Adalarda hazine ,milli emlağın yerleri çok olduğu için kendisinin dişine göre yer aradı durdu. Bütçe hesaplamaları yapılırken hep mili emlağın hazinenin yerlerini sorup dururduğunu bütün Belediye personeli biliyor. Komisyonculuk yaptığınıda bilmeyen yok tu zaten. Tanımadığımız kişilerin macerin odasında görürdük. Sonra bir bakıyorduk o adamlar hazinenin yerinin parselasyon numarası ile satılığa çıkması için müracaat yapmış. Macer adanın hazineye ait değerli yerleri ve icraya çıkan yerler için müşteri bulduğunu bilmeyen yok ki. Kadın iki çocuğunu bu şekilde okutuyor. Ama kendisi yapacak başkası yaparsa savcılığa şikayette gidiyor. Tam bir mikrobik, piskobotik vaka. Artık buradaki miladını doldurdu. Açığa çıktı. Yapacağı Kaçaristana firar. Görün bakın yakın zamanda başka bir belediyeye geçiş için yazı verir.MArsağa verdiği dilekçenin benzerini başka bir belediyeye vermiştir belkide. Zaten onu bu saatten sonra Erdem başkanda tutmaz yol verir. Kendini savcıya şikayet eden memuru kapının önünde biletçi memurluğa atar. Tutarsa iki şık var. Paçayı ona kaptırmıştır. Beraber hareket ediyor hazinenin arsalarını beraberce talan etmenin peşindedir.Herkes emin olurki bunlar ekip olmuş. Tutmak veya biletçi memur yapmak işte mesele bu. Ama Zannetmiyorum yarın öbürsügün macer düz ayak memuru yapar. Sonra. Macer firarda filmini görürüz.

 12. B takımı toplantıda dedi ki:

  MAcer takımına dahil elemenlar ile toplantı yapıp acil eylem planı geliştiriyormuş. Belediyenin işçi kadrosundaki mavukatçılık oynayan Marık MAdagazetesi çıkan haber ve yorumlar için hemen savcılık şikayet dilekçesi hazırlayıp pazartesi verecekmiş. Marık, macer abla sen merak etme pazartesi puaçalar ile beraber dilekçeyi getiririm. Makamında beraberce kahvaltı yapar kan şekerin normale geldikten sonra savcının yanına gider, şikayetini yaparsın, dediğini motorda yanındakine anlatırken duymuşlar. Macer kurmaylarında Efen işleri müdüründen da görüş almış. Oda olayı kaynağından kurutmazsan, başkana ben ettim sen etme deyip yalakalık yapmazsan senin işinde benimkiside zor macer abla demiş. Zaten başkan benide görevden alıyordu. Görevden alma yazımıda yazdırmıştı biliyon.. Eli kulağındadır. Sen gidersen arkandan benide kesin teknikerliğe indirir. Atölyedeki hurdaları 20 ton gönderip 5 ton tutanak tutup 15 tonu cebe atıp beraberce kırışmıştık ya onu bile ortaya çıkartırlar. Beter oluruz. Müdürlük maaşından da olurum Gözünü sevim bu atar vaziyetlerin beş para etmedi, rüzgara karşı işenmez,şimdi yalakalık zamanı. Şimdi kaffaa kaffaya usta ile çırak bu işten makamlarından olmadan nasıl zararsız kurtuluruz diye ne edeceklerini düşünir durularmış.

 13. andrea dorya dedi ki:

  Bütün bunlar olurken ilçe başkanı nerede,parti teşkilatı nerede,siyasi başkan yardımcısı nerede?
  Belli ki herkes pusuya yatmış.