CHP Adalar İlçe Başkanlığı KAYYIM ‘a Emanet

İle paylaş:


CHP Adalar ilçe Başkanlığında sular durulmuyor.İlçe başkanlığı, yargıtay’ın kararı ile kayyım yönetiminde şeçime götürülecek.

Hatırlanacağı üzerine delegelerin oyu ile  kongrede seçilmiş olan yönetim kurulu, iddia’lara göre Belediye Başkanı Dr Mustafa Farsakoğlu’nun baskıları sonucunda düşürülmüş,atama ile başka bir yönetim getirilmişti.Yönetimden düşürülen eski yöneticilerin verdiği hukuk mücadelesini yargıtay haklı buldu ve iddialara göre Farsakoğlu’nun baskıları ile atanan yönetimi düşürerek kayyım atadı..

Bundan sonra ki sürec;Mahkemenin atadığı KAYYUM,  Adalar CHP ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyelerinin şeçilmesi için partiyi seçime götürecektir…

20 yorum

 1. Olağanüstü ilçe kongresi için imza toplayan delegeler,tüzükteki bu haklarını kullandıkları için il disiplin kuruluna sevk edilmişti.İl yönetimi de bu arkadaşları savunma için İle davet etmişti.Peki şimdi n’olcak ?İlçe yönetiminin ısmarlama olarak hazırladığı bu rapor ve bu düzmece rapora göre hareket eden İl yöneticilerinin durumu n’olcak ?İşte böyle yapa yapa karşılıklı güven,saygı,sevgi tükendi.

 2. YAZIDAN ANLAŞILAN BELEDİYE BAŞKANI ETKİLEMİŞ İLİ PEKİ BÖYLE BİR KARADAN SONRA O İL YÖNETİCİLERİ O KOLTUKTA NASIL OTURACAK.UZUN ZAMANDAN SORA KAZANILAN BİR BAŞKANLIK VE KÖTÜ YÖNETİM ÇOK YAZIK RAKİPLER KIS KIS GÜLÜYORDUR.ÇOK YAZIK.BİRDE TOPLANTISI YAPILMAYAN TEK İLÇE ADALAR GALİBA.ONUN İÇİN HABİRE ÜYE YAZIP DURUYORLAR…

 3. Belediye başkanı Mustafa farsakoğlunun isteği üzerine atamayla gelmiş olan (eski DYP ilçe başkanı)Dündar Tıraş,4 nisanda,CHP İstanbul İl Başkanlığı’na,eski ilçe başkanı Avni Kurtuldu başta olmak üzere 16 üyenin tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmesi talebinde bulunmuştu.İl başkanlığına gönderilen raporda Avni bey ve 15 üye hakkında “AKP il yönetimi,ilçe yöneticileri ve Belediye başkanı hakkında mesnetsiz,gerçek dışı ve küçük düşürücü beyanlarda bulunmak parti çalışmalarına engel olmak,verilen görevi yerine getirmemek”şuçlamalarında bulunmuştu.
  Peki şimdi yasal bir dayanağı olmayan ve bu zamanlara kadar çeşitli kararlar alan bu yönetimin aldığı kararlar ne olacak,harcanan veya tahsil edilen paralar ne olacak.Şuçlama yaptıkları başta avni bey ve 15 üye için en azından bir özür dilenecekmi?

 4. Kayyum olarak Fıstık ahmet efendiyi öneriyorum… hem çok eskiden partiliymiş,,, son 30 senedir değilmiş ama kendi iş bilenmiş… Müze diye sunulan barakalarıın içindeki yırtık ayakkabı ve eski tekerleklerin savunucusuymuş kendileri… Belki dahada büyütülmesini sağlayarak eski çamaşırlarını sergileme şansınıda yaratmış olur ada halkına… Benim ödeyemediğim adisyonlarıda belki çıkaramadığı yerden hilti aracılığıyla çıkarıp segilemiş olur…

 5. Sorun sadece Adalarda değil,Kadıköy ve Maltepe gibi seçilmiş Belediye Başkanlarının bulunduğu her yörede devam ediyor.Belediye Başkanları Partiyi kendi iradelerine tabi tutmak için her yolu deniyorlar. Gelecek seçimlerde aday olmalarını bu sayede temin edeceklerini zannediyorlar. Partiye zarar veriyorlar. Örgüt toplantısı yapamayan siyasal partiler tabanından uzaklaşıyor. Kadıköy’ün hiç örgüt toplantısı yapmadığı anlaşıldı. Adalar aynı durumda.
  Adalar Belediye Başkanının yönetimi atamak için neler yaptığı biliniyor.Siyasal partilerde hiçbir şey gizli kalmaz.
  İlçe yönetiminin istifa etmesi üzerine Adalar CHP mensupları tüm adayı temsil edecek liste hazırladı. Liste benim de içinde bulunduğum heyet tarafından İl Sekreterine verildi. Ve gerekçeler açık ve sarih olarak dile getirildi. Kabul görmeyişi adadaki parti üyelerini sükutu-hayale uğratmıştır. Güveni sarsmıştır. Moralleri bozmuştur.
  Partinin Kayyuma geçmesi toplum nezdinde hoş karşılanmıyor. Parti güç kaybediyor. İşleri bu duruma düşürmeden Parti ile örgüt toplantısı yapıp düzgün bir yönetim ile sorunlar çözülebilirdi.Kapalı kapılar ardında sorunları çözmeye çalışmak işi bu noktaya getirmiştir.
  Şimdi görev delegeye düşüyor. Partiyi tekrar eski gücüne kavuşturacak bir yönetimi oluşturmak şart.
  Acı olan bazı kişilerin Partiyi kendi çıkarlarına alet etmeleridir.Parti toplumun çıkarlarını korumak üzere kurulmuş siyasal örgüttür. Bu gerçeği unutanları partiden dışlamak partililerin görevidir.

 6. adnan bey üye yazıyorlar deyince aklıma geldi,bu yönetim Şinasi Kara’yı listeye koymamış galiba,her halde hoca’yı kendileri için tehlike gördüler…

 7. şimdi ne olacak galiba avusruralyadan yargıya müdahele gelecekmi acaba yargıtayda tanıdık çıkmadı herhalde hukukcu başkan işi halledemedi gak hukuk guk hukuk yemedi bunlar karşısındakileri salak zannediyorlar hukuk herkese gün gelince lazım oluyor dikensiz gül bahçesi yemedi herkes kendine göre hoca isterse bu demokrasi olurmu bunlar chp bilmedikleri için kırallık yapmak istiyorlar yemezler belediye başkanı ve tıraş sakalı chp gibi bir markanın arkasına sığınarak yerel refarandum genel seçimlerini sanki kendi şahsiyetleri kazanmış gibi ayakları yere basmıyorlardı üçü toplasınlar yüz tane oy alamazlar aileleride dahil emeği olanlarada saygıları yok bu işler aslan başkan kaplan başkanla hiç kimse olmasa bile ben senin arkandayım başkan işne benzemiyor tabi atatürkün kurduğu marka chp yi buldunuz miras gibi onuda yediniz ilce başkanı chp gelene kadar bütün partilerde bir tur attı sonra yerel seçim kazanıldı kendini chp de buldu birde ilce başkanı oldu ne oldum delisi oldu örgüt toplantısı bile yapmaya tenezül etmedi sana iyi akıl vermişler kılavuzunu söylede bizde kullanalım zaten herkes kullanmiş kullanma tarihi geşmiş olmalı örgüte saygısı olmıyanların sonu hüsrandır bunu en güzel ne yazıkki sayın başbakan yapıyor oda iktidar zaten chp ye miras yemeye gelmeyin beyler burası sizin karpislerinizi kibirlerinizi ukalalıklarınızı buralarda yapmayın burası chp artis mektebi dehil son nefesimize kadar chp

 8. Ben de gazeteciyim. Benim araştırmam sonunda da böyle bir durumun olmadığı söyleniyor. Hele, Kayyum söz konusu bile değil… Acaba; “araştırılmadan, bir dedikodu’ya inanılarak yazılan bir haber mi?”
  diye düşünüyorum.

 9. Tüzüğün 11. maddesine göre ; İlçe yönetim kurulu başvuru defterine üye olarak yazılmış kişilerin isim listesini her ayın ilk günü ilçe merkezinde askıya çıkarır.Bu listeler 15 gün süreyle askıda kalır.Partililer askı süresi içinde ilçe yönetim kuruluna üyelik başvurularıyla ilgili itirazlarda bulunabilirler.

  Adalar ilçe yönetimi tarafından tüzüğün bu maddesi uygulanmamış olup, partililerin yeni üyeliklerle ilgili bilgilenmelerinin önü kapatılmış ve itiraz hakları ellerinden alınarak tüzük ihlal edilmiştir.

  Tüzüğün 29. maddesine göre ; İlçe yönetim kurulları en az iki haftada bir, önceden belirlenmiş gün ve saatte çağrı yapılmaksızın olağan olarak toplanır.Birbirini izleyen üç toplantıya özürsüz katılmayan üyenin kurul üyeliği düşer. Yine tüzüğe göre atama yönetimlerde yedek üye olmaması sebebiyle, tam sayıdan bir eksik durumunda yönetim kurulu düşer.

  Adalar ilçe yönetimi atandığından bu yana devamsızlık ve istifa sebebiyle tam sayının altına düşmüş olarak kaç toplantı yapmış ve tüzüğe aykırı olarak hangi kararları almıştır. Karar defteri incelenerek tüzüğe aykırı olan bu durumun tespit edilmesi gerekmektedir.

  Yine tüzüğün aynı maddesine göre ; İlçe yönetim kurulu her iki ayda bir ayın ilk toplantı gününde genişletilmiş olarak toplanır.Bu toplantıya tüm doğal üyeler katılır. Genişletilmiş toplantıda ülke ve yöre sorunları ile parti politikaları görüşülerek değerlendirmeler yapılır, öneriler geliştirilir.

  Ancak yaklaşık 1,5 yıldır görevde olan Dündar Traş Başkanlığındaki Adalar İlçe Yönetimi bir tek genişletilmiş örgüt toplantısı yapmamış ilçeyi işlevsiz hale getirmiştir. Dolayısıyla tüzüğün 29. maddesi katmerli olarak ihlal edilmiştir.

  Tüzüğün 49. maddesine göre ; Kongre üyelerinin tamsayısının salt çoğunluğu noterden onaylı olağanüstü ilçe kongresi isteyebilir. Yeterli sayı ve mahkeme kararı olmasına rağmen İlçe yönetimi kongre takvimini başlatmadığı gibi, demokratik hakkını kullanan ilçe delegelerini ve bazı parti üyelerini hazırladığı düzmece bir rapora dayanarak İl Disiplin Kuruluna sevk etme cüretini göstermiştir. İlçe Başkanı Dündar Traş tarafından hazırlanan raporun altında imzası bulunan üyelerden üç tanesi verdikleri dilekçelerle rapordaki iddialardan haberdar olmadıklarını ve raporun kendilerine okutturulmadan imzalattırıldığını beyan etmişlerdir.İmza sahibi üyelerden birisi İlçe merkezinde ücretli çalışan ve imzayı baskı altında attığı aşikar olan bir üyemizdir.Bir diğer imzacı üye ise İlçe sekreterinin kızkardeşidir.( Birinci derece yakın akraba olması sebebiyle imzanın hiçbir hukuki geçerliliği yoktur.) Son imzacı üyenin ise hiç kimseyi tanımadığı bilinmesine rağmen imzayı niçin attığı bizzat Dündar Traş tarafından açıklanmalıdır.

  Görüldüğü üzere Dündar Traş sahte belge hazırlayarak parti üyelerini rencide etmiş ve parti üyeleri arasında kin ve nefret duygularının oluşmasına sebebiyet vermiştir.Bu güne kadar partiye hiçbir fayda sağlayamayan ve partiye zarardan başka hiçbir şey vermeyen Dündar Traş’ ın İl Disiplin kuruluna sevk edilmesi elzemdir.

 10. CHP’de genel de eksik olanlar…
  Parti ilkelerine inanç,parti üyeleri arasında saygı-sevgi ve dayanışma,parti içi çekişmelerde boşa harcanan enerji,sol ideoloji ve en yüce değerin EMEK olduğunun unutulması,parti içi iktidar mücadelesinin genel iktidar kazanılmasının önünde gelmesi,parti tüzük ve programına es geçen taze atama yöneticiler,her yerel ve genel seçimde tepeden inen adaylar,halktan kaçırılan genel başkanlar.
  Yargı kararı ile KAYYUM atanması kararını uygulanması olur mu? olmaz mı? onu da anlamak çok zor.
  Gerçek olan seçim iradesi ile gelen en kötü yönetim belediye başkanının dayatması ile gelen atama yönetimden çok daha iyidir.

 11. Tüm Adalılara Merhaba.
  Öncelikle ifade etmek isterim ki, çok üzgünüm. Partimin, ilçemin bu durumda olması beni çok üzdüğünden sessiz kalamadım. Hatalar yapılabilir, ancak hatalardan dönülmesi ve yeniden birlik içinde olunması bizleri daha başarılı sonuçlara götürecektir.
  Geçmiş hatalardan ders alınmalı ve tekrar hepbirlikte yeni başarılara imza atılmalıdır.
  Küskünlük ve kırgınlık asla olmamalı.
  Gün birlik ve beraberlik zamanıdır.
  Sevgi ve saygılarımla
  Cengiz Karataş

 12. Hata yapanlar, yaptıkları hatanın bedelini ödeyeceklerini bilirlerse ve de öderlerse, en azından bundan sonrakiler için emsal olacaklar ve uygulamalarında daha özenli davranacaklardır. Böylesi kurumlar hiç kimsenin deneme tahtası ya da staj göreceği makamlar olamaz, olmamalıdır. Bu tür görevlere talip olanların,hem kendilerine hem de hizmetine talip oldukları topluma karşı yeterli düzeyde sorumluluk sahibi olmaları beklenir. Hata yaparak seçenler bir daha SEÇMEYECEK, hatayı yapan ve sürdürenler de derhal GİDECEK. Adalar da, belediye de, parti de kimsenin mülkiyetinde değil. Madem ki hizmete talip oldular, hizmet eden etsin, etmeyen gitsin. Kim adına üzülelim biz şimdi. Hiçkimse hiçkimsenin adına hiçkimseyi affetmesin.

 13. …..
  ….
  ………YAZACAKTIM VAZ GECTİM

  .

  ……..

  AYRILDI AMA ADALAR İLCE ORGÜTÜ GEREKEN..PERFORMANSINI VE COĞULCU SOSYAL DEMOKRAT İLKELERİNİ YANSITMAKTA YOKSUN KALDI.İSTANBUL İLCELERİNE ORNEK OLACAK BİR KADROLARIN O
  ….

  ….

  HALİNDE.KALDIKİ ADALAR GİBİ COK RENGLİ TOPLULUĞUN YAŞADIĞI YERDE SOSYAL DEMOKRASINİ..COĞULCU SİSTEMİ OLAN BİR YONEMİN UYGUN DÜŞECEĞİ BİCİMİ DİŞİNDA AHPAP CAVUŞ İLİŞKİLERİ YAKLAŞOLARINDAN DOLAYI.PARTİYİ TEMSİL EDEN SECİLMİŞ CHP BELEDİYESİNİN KARŞISINDA DURUP MUHALEFET DENGELERİNİNİ ULU ORTA SERGİLİYEREK..KARŞI PARTİYE BEYAN EDİLEREK.

 14. Sayın biçer siz ne içtiniz allahaşkına?Yazdıklarınızın tek kelimesini anlamadım, bizi (alevileri )temsil eden birinin bu kadar saçma sapan kelimeler yazması çok zoruma gitti.

 15. Sevgili arkadaşım; öncelikle bana bu şekilde hitap cümlelerini kullanmanızı kınıyorum. Yukarıda bahsi edilen yazımın bir aksilik sonucu yanlışlıkla gönderilmesi üzerine yazım bu şekilde ulaştı lakin yazılan yazı geri alınamadığı için yazımı geri alamadım.Sizin beni tanımadığınız anlaşılmaktadır kaldı ki ben Alevilerin temsilcisi değilim bir kurum başkanlığı yaptım takdiride halkındır şu anda Alevi Vakıfları genel başkanlığı hizmetinde bulunmaktayım.İfade etmek istediğim yazının öz metni şöyledir; siyasetin etiği icabı parti anlayışına göre muhalefetin ancak genel kurul ve parti içinde olacağı ifade edilmektedir siyasetin gereği budur partili şahıslara hitaben kullanılmıştır. Anlaşıldı mı arkadaşım yazı üslubunuzu düzeltiniz ondan sonra tartışalım beni tanıdıktan sonra fikriniz değişeceğini umuyorum benimde şu zoruma gitti tanımadığınız bir şahsın hakkında bu karara varmanız.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*