DOLAR 6,8656
EURO 7,7719
ALTIN 393,795
BIST 118485,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

CHP Adalar ilçe örgüt toplantısında Sansarlı,Tavşanlı, Balonlu gönderme!

24.11.2018
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisinin Adalar İlçe Örgüt Toplantısı Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleşti

Cumhuriyet Halk Partisinin Adalar ilçe örgüt toplantısına CHP Adalar İlçe Eski Başkanı Avni Kurtuldu’nun konuşması damgasını vurdu. Kurtuldu, konuşmasının 31 Mart 2019 günü yapılacak olan mahalli yerel seçimlerde Adalar Belediyesi Aday Adaylarına Sansarlı, Karabataklı,Tavşanlı, Balonlu ifadeler kullanması dikkat çekti.

Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleşen örgüt toplantısında CHP Adalar İlçe Eski Başkanı Avni Kurtuldu konuşmak için kürsüye çıktı. Sözlerine “ Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti devamı olan Kuva-i Milliye ruhu ile yoğrulmuş anti emperyalist Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli üyeleri” diyerek başlayan Kurtuldu, CHP’ye üye olurken atılan imzanın ne anlama geldiğini anlattı.

CHP DEMEK DEMOKRASİ DEMEK

Kurtuldu, “Değerli arkadaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi demek çoğulculuk demek, katılımcılık demek, Cumhuriyet Halk Partisi demek insan hakları demek, demokrasi demek, özgürlük demek, Cumhuriyet Halk Partisi demek, en önemlisi emek demek, emeğe saygı demek, emeği öncelemek demek, peki bunları kim diyor? Ben demiyorum bunları Cumhuriyet Halk Partisi programı yazıyor ve burada bulunan bütün arkadaşların bu programı okuduğunu, içselleştirdiği varsayıyorum. Şöyle ki; Biz bu partiye üye olurken o forma bir imza atıyoruz. İmzanın üstünde de partinin programını okudum, kabul ediyorum diyoruz” dedi.

UMUT ORAN’I BERTARAF ETTİLER

Programa uyulmadığını eleştiren Kurtuldu, Umut Oran örneğini göstererek, “Bir milletvekili arkadaşımız 2015 yılında ön seçime katılarak aday olmak istediğini bildiriyor genel merkeze. Genel merkez kendisine diyor ki; ‘Senin ön seçime katılma da gerek yok. Biz seni kontenjandan uygun bir yere koyacağız ve milletvekili seçtireceğiz.’ Listeler açıklanıyor. Arkadaş bertaraf. Bertaraf edilen arkadaş Sosyalist Enternasyonal 2 başkanı Umut Oran arkadaşımız” dedi.

LİYAKAT YOK, EMEK YOK, EMEĞE SAYGI HİÇ YOK

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere değinen Kurtuldu,” Önseçim yok. İdeolojik, ilkesel hiçbir kriter yok. Hak getire! Liyakat yok. Emek hiç yok. Emeğe saygı hiç yok. Bu durumda ne oluyor? Aday adayı enflasyonu oluyor!” ifadelerini kullandı.

BU BÖLÜMDE ÜRÜN YERLEŞTİRME VAR!

Adalar Belediye Başkan Aday Adaylarını değerlendiren Kurtuldu, yapacağı eleştirileri için ‘bu bölümde ürün yerleştirme var’ diyerek şunları kaydetti:

“Bazı aday adayları vardır, aslında bunlar talimatla aday adayı olmuşlar. Aslında bunlar aday adayı değildir. Bir başkasının adına oradadır. O bir başkası ortaya çıktığında onun lehine çekilir. Bunlara ne denir? Tavşan aday!

Bazı aday adayları vardır. Aslında bunlarda belediye başkan aday adayı değildir. Bunlar belediye meclis üyeliğine fittir. Aslında gözü oradadır. Bunlara ne deniyor? Ne diyoruz? Sansar aday!

Bir de böyle her seçim ortaya çıkan, her tarafa zıplayan, her yerde hep o vardır, her yere çıkar, bunları da maydanoz aday, her şeye maydanoz!

Son günlerde çok yaşanıyor. Eğer önseçim olmazsa yine yaşanacak. Bazı aday adayları genel merkezden ‘ben işi bitirdim. Aday benim. Hiç kimse boşuna uğraşmasın’ diyor. Ne zamana kadar? Balon patlayana kadar! Bunlara ne diyoruz?  Balon aday!

Bazı aday adayları vardır. Bunlar sabah önseçim derler, bir bakarsınız öğleden sonra genel merkezin kapısına yatmış kendi atamasını yaptırmaya çalışıyor. Bunlara da sahte solcu aday diyoruz!

Bazı aday adayları vardır. İki satırını okumamışız, iki cümlesini duymamışız, siyasi duruşu nedir bilmiyoruz, bunların bir tek yaptığı şey vardır, bol bol fotoğraf çekmek, fotoğraf yayınlamak, kiminle?  İşte parti üst düzey yöneticilerden kimi yakalarsa onunla bir fotoğraf çeker ama altında siyasi duruşla ilgili, görüşüyle ilgili hiçbir yazı yoktur. Çıkıp şurada iki kelime söylememiştir. Bunlara ne diyoruz? Selfieci aday!

Bir de seçimden seçime ortaya çıkanlar var. Üç senede bir beş senede bir. Bir dalar üç sene sonra çıkar. Bir daha dalar beş sene sonra çıkar. Onlara ne diyoruz? Karabatak aday!

Şimdi paraşütle gelmeyi düşünen arkadaşlar paraşütçü adaylar, bakın burası Adalar ilçesi, buranın sisi var. Buranın fırtınası var. Buranın lodosu var. Bu hava ortamında paraşütle sizin istediğiniz noktaya inebilmeniz mümkün değil arkadaşlar. Siz savrulursunuz. İnemezsiniz. Savrulursunuz.

Korkak aday adayları var. Kendisine yapılan eleştiri, şantaj, küfür her neyse yapılmış fakat o kendisine küfür eden, şantaj yapan kişiden korktuğu için bir üçüncü kişi üzerinden cevap vermeye çalışan adaylar var. Azmettirici, tetikçi diyor. Ben azmettirici değilim. Hilmi Tanik de tetikçi değil. Onlara da korkak aday diyorum.  Hilmi Tanik orada bir sıkıntınız varsa söylersiniz!

YORUMLAR
 1. Selim dedi ki:

  Sayın Kurtuldu, sözlerinizin belediye başkanı Atilla Aytaç bölümü dışındaki söylemlerinize katılıyorum. Ancak son bölümde sarfettiğiniz hala destekliyoruz bölümü diğer söylediklerinizin anlamsızlaştırmış. Yaptığınız güzel konuşmayı yerle yeksan ettiniz. Konuşmaya yazık olmuş. Siz değilmiydiniz LİDO’yu neden yıkmadın diyen, siz değilmiydiniz Seferoğlu otelini niye yol verdiniz diyen nasıl oluyor bu sözleri sarf ediyorsunuz anlayamadım. Yoksa sizde mi rant bölümüne geçtiniz. Adaya adalı bir başkan adayı seçilmeli …

 2. Bukalemuna mı özendin. dedi ki:

  Avni bey eğer Atilla Aytaçı desteklediğini gerçekten söylediyse yazıklar olsun kendisine.
  Avni bey bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Öyle güzel konuşup konuşup sonra da bu Atilla aşkı nedir ya.Aslında biliyormusunuz sizde artık güvenilir değilsiniz.İnandırıcılığınız da kalmadı.Hatta lütfen artık eczanenizi lütfen sadece işiniz için kullanın.Yoksa bu tutarsız ve adalılara zarar veren atilla gibi kişileri hala tutayım derken müşteri kaybedeceksiniz.Siz değilmisiniz bu atilla manyak, hiç laf dinlemiyor,ne yaptığını bilmiyor,icraat sıfır,politika sıfır diyen.
  Ayıp ya ayıp.Biraz omurgalı olun.Kendinize ayıp etmeyin bari.

 3. Serkan GUNGOR dedi ki:

  Avni Bey çok sevdiğim ve saydığım bir büyüğümdür. Gerçek bir Atatürkçü ve gönülden bir CHP’lidir. Yaptığı tespitlerin tamamı bence doğrudur lakin Atilla AYTAÇ denilen zat-ı parlatmak adına önce güzel tespitler yapıp araya Atilla AYTAÇ gibi basiretsiz birini katarak taraf tutması tüm konuşmasının samimiyetini kaybetmesine neden olmuş. Bu satırlarımı mutlaka okuyordur ve Avni abimden bana gönül koymamasını istiyorum. Ben onun olgunluğuna ve eleştiriye açık olan biri olmasına istinaden bu düşüncemi dile getiriyorum. Atilla AYTAÇ bugüne kadar ilçemize en ufak bir katkıda bulunmamış basiretsiz ve kabiliyetsiz bir zattır. Avni abimizin tespitlerine baktığımızda atladığı bir yer olduğunu görüyoruz, Atilla AYTAÇ değil miydi Ali TOPUZ sayesinde tepeden inme aday olan? Atilla AYTAÇ değil miydi kendi partililerine zulüm ederken Ak Partiden Başkan Yardımcısı devşiren! Atilla AYTAÇ değil miydi Erkan KARAASLAN’la iş yapan! Yine Atilla AYTAÇ değil mi bu seçimlerde de Ali TOPUZ gibi isimlerle kendini aday yaptırmaya çalışan! Atilla AYTAÇ değil mi kendisini aday yapan Genel Başkana karşı imza atıp sırtından bıçaklayan… liste böyle uzar gider. Atilla AYTAÇ Adalı değildir, Adalı ruhuna da sahip değildir. Belediye Başkanı olabilecek vasıflara haiz değildir. Adalar şu an adeta Atilla AYTAÇ tarafından izole edilmiş bir bölgedir. Sesi çıkan partilinin tepesine binilen bir ortam haline gelmiştir. Atilla AYTAÇ’a buradan bir çağrım olacak eğer bir parça cesaretin varsa gel Adalar dışında halka açık bir toplantıda kürsüde tartışalım. Adalar’a hiçbir şey katmadığını aksine çok zararlar verdiğini, belediye ile alakalı konuları, müfettiş raporlarını, Erkan KARAASLAN’ı, Göker Otomotiv’i, yapılmış ihaleleri, harcanan paraları, vs. hepsini konuşalım. Sen de belgelerini getir ben de getireyim. Cesaretin varsa çık karşıma kozlarımızı izole ettiğin adaların dışında halkın önünde paylaşalım hatta gel seninle Tv’de tartışalım istersen onu da ben ayarlarım halkın karşısında tartışmamızdan sonra hala ben adayım diyebilirsen söz veriyorum ben bile sana oy vereceğim.

  1. e.k dedi ki:

   serkan güngör ; Atilla aytaç ile ilgili iddialarınızın arkasın daysanız verin evrakları emniyete onlarda gerekli işlemleri yapsınlar.şayet derseniz bu işler bizi aşar..evrakları belgeleri hazırlayın elbet devlet sizden alır.başkanın adalarda korkutamadığı çok kişi var.

 4. ismet kulaksız dedi ki:

  SERKAN GÜNGÖR BEY
  ÇOK GÜZEL YORUM YAPMIŞ

 5. Serkan GUNGOR dedi ki:

  Sayın E.K. Atilla AYTAÇ denilen zat ile ilgili gereken bilgi ve belgeler zaten İçişleri Bakanlığı Müfettişlerine verildi. Kim olduğunuzu bilmiyorum ama belki beni tanıyorsunuzdur. Ben yaklaşık 4 yıl kadar Adalar Belediyesinde Bilgisayar Yüksek Mühendisi olarak görev yaptım. Bu süre içerisinde Sayın FARSAKOĞLU tarafından pasif göreve çekildim ve İdare Mahkemesi kararıyla görevime iade edildim. Pasif göreve alınma sebebim Belediyedeki malum “çete” diye tabir edilen ekip ve benden imzalamı bekledikleri bazı evrakları imzalamamış olmamdı. Tüm bunların mahkeme kayıtları ve müfettiş raporları mevcuttur. Ben doğma büyüme adalı olarak Atilla AYTAÇ denilen zat-ı hiç tanımazdım zaten Adalı’da değil. Bu şahıs tepeden inme aday gösterilip Başkan olduğunda ben ve bazı çalışanlara karşı öfkeyle bilenmiş olarak Belediyeye geldi. Yukarıda. bahsettiğim üç beş düzenbazın oluşturduğu çetenin yönetimine girdi. Belediyede yaşıtım olan iş arkadaşlarımla görüşmemi engellemek adına “Serkan bu odaya girmeyecek” diyecek kadar alçalabilmiş bir kişidir kendisi. O zamanlar bir danışmanı vardı belki hatırlarsınız, Kadıköy’de Başkan Yardımcılığı yapmış gereksiz biri. O sıralarda da benim altımda oturacak koltuğum bile yok ve mesaimi koridordaki koltuklarda bekleyerek geçirdiğim bir dönemdeydim. Belediyenin milyonlar ödeyerek aldığı şu Kent Bilgi Sistemi yazılımı var ya işte onu değiştirip yeni bir program almak istiyorlar. Belediyede de bu alanda imza yetkisi bulunan tek uzman benim. Doğal olarak beni Toplantı odasına çağırdılar toplantıda Atilla AYTAÇ, danışmanı, dönemin Mali Hizmetler Müdürü vs. var. Bana orada şu teklif yapıldı eğer mevcut programın işe yaramadığını ve yenisini almak gerektiğini bildiren bir rapor hazırlayıp imza atarsam eski görevime iade edileceğim ve bana destek sağlanacak vs. Bunu inkar edemezler çünkü benim hiçbir önemli konuşmamı görüntülü/sesli kayıt altına almadan yapmadığımı çok iyi bilirler. Belediye o kadar entrika yuvasına dönmüştü ki ben de dahil herkes kendisini korumak zorundaydı. Neyse ben bu teklifi reddettim ve böyle bir şey yapmayın bu aleni biçimde kamu zararına girer diye uyardım ama dinleyen kim. Tabi ben bu teklifi kabul etmeyince üzerimdeki baskı iki katına çıktı. Hatta o dönem çetenin içindekilerden şuursuz işgüzarın teki beni Asker Kaçağı diye Askerlik şubesine bile ihbar edip dosyamın incelenmesini bile istemişti 🙂 asker kaçağı olmadığım anlaşılınca ve konu bana bildirilince iddiaları ellerinde patladı. Neyse konuya döneyim sonrasında ben mesleki açıdan körelmemek ve parasına güvenerek kendisini padişah zanneden bu şahsa daha fazla tahammül etmemek için istifa ederek özel sektöre geçtim. İstifa ettikten sonra mücadelemi bırakmadım. Sonra Erkan KARAASLAN olayı patlak verdi ve müfettişlerce FETÖ’ye bilgi işlem alımları vb. harcamalarla para aktarıldığına dair rapor hazırlanarak Belediyeye Kayyum atanması talep edildi. O gün tekliflerini kabul edip o imzayı atsaydım şu an müebbet yatıyordum. Ben Atilla AYTAÇ denen şahıstan da onun avanelerinden de kormadım, korkmam da.
  Ben Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sevdam yüzünden CHP’ye gönül vermiş biriyim. Doğru bildiğimi savunduğum için beni sevmezler. Ben CHP içerisinde bir yanlış gördüğümde susmam açık açık söylerim. CHP’nin yanlışı Ak Parti’nin doğruyu savunduğu durumlarda adamlar haklı derim. Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanını sevmesenizde saygı göstermek zorundasınız dedim diye zamanında AKP’nin köpeğisin diye beni aşağılamaya kalkanlar oldu. Sonuç sahte diplomalar, usulsüz atamalar vs. onlar memuriyetten atıldı ben ise uluslararası bir şirketin Ortadoğu Bölge Müdürlüğü’nü yapıyorum.
  Son olarak şunu belirtmek istiyorum; Adalar artık Ada olmaktan çıktı. Sebep ise Adalı olmayan tepeden inme adaylara Belediyeyi vermektir. İddia ediyorum Atilla AYTAÇ tekrar aday yapılsın CHP adalarda tarihi bir hezimet yaşar. Bu işler 5 yıl bozunca yüzüne bakmadığınız adalılara yumurta kapıya dayanınca yemekler vermekle, çikolatalar dağıtmakla olmuyor. Beş yıl boyunca esnafı, vatandaşı kapından kovacaksın, insanlara köpek muamelesi yapacaksın sonra seçim zamanı yemeklerle milleti kandıracaksın yok öyle bir güzellik. Gerçi CHP bu, ne yapacağı hiç belli olmaz kalkar yine aday gösterir ama o zaman da halk sandıkta tokatı yapıştırır.

  (İsmet Bey yorumunuza teşekkür ederim.)

  1. e.k dedi ki:

   sayın serkan bey yaşadıklarınız normal değil ama az daha sabredin. adalar gibi tatil yerlerinde olay chp akp olayı olamaz çunku hizmet eden kazanır.Belediye başkanı istediği yemeği versin elinde kalır hersey.burada en büyük hata eski ak parti ilçe yönetiminde muhalefet yerine atillanın destekçisi oldular.ama ak partiyi sevmesemde onlarda bir konu var onu severim hizmet etmeyeni hemen görevden alırlar. biz bu ülke cok hain gördük ama bu adalardaki kadar görmedik.bunlar para icin bir birini satan kişiler umarım bu seçimde kaybederlerde chp icinde yuvalanan cıkar çetesi adalardan uzaklaşır.

   1. Serkan GUNGOR dedi ki:

    Haklısınız, ben de bunu sürekli dile getiriyorum; Yerel Seçimler parti meselesi değil hizmet meselesidir. Evet ben bir Cumhuriyet Halk Partiliyim ondan da öte ben Atatürk sevdalısı biriyim. Ak Parti içerisinde bulunan bazı şahıslara ben de kızıyorum ama birkaç şahsın yaptığı yanlışlar bütün bir camiaya mal edilemez. Eğer Ak Parti içerisinde üç beş kişi Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e dil uzattı diye Ak Parti Atatürk düşmanı ilan edilirse o zaman kendi partimizin içinde dini değerlerimize dil uzatanlar için tüm CHP’yi dinsiz ilan etmemiz gerekir. Ne Ak Parti Atatürk düşmanıdır ne de CHP din düşmanıdır. Dolayısıyla ben yerel seçimde oy verirken partiye değil Aday profiline, ekibine, projelerine bakarak oy veririm. Şimdi bir kıyaslama yaptığımda benim partim yani CHP tekrar Atilla AYTAÇ’ı ya da benzer şekilde adalı olmayan kabiliyetsiz birini aday gösterirse elbette oy vermem. Biraz önce aldığım bilgiye göre adam yemek ve çikolata olayını aşmış şimdi de sucuk dağıtıyormuş. Birilerine makarnacı, kömürcü derken sucuk dağıtmak ancak tükenmişlik sendromu yaşayanların işidir. Çıkar çetesine gelince umarım dediğiniz gibi olur ve temizlenirler yoksa Adalar gerçekten tamamen biter.

 6. e.k dedi ki:

  serkan bey bu yazdıklarınızı eminim sayın başkanımızda okuyordur. kayyum atanmadı çünkü seçimsiz gitseydi kendini mağdur edebiyatı yapacaktı.ama artık tüm adalılar biliyor gelmiş geçmiş en vizyonsuz en dar görüşlü birisi.tek görüşü kahvede pişti masası.
  sizin konunuza gelecek olursak umarım duyarlı bir yönetim gelir. ve belediyeye tıkadıkları çeteyi temizler.siz devletinize güvenin.Atatürk bizim içinde tartışılmaz bir yerde.lakin şuanki Chp ile Atamızın hiç bir ilgisi yok.Akp bile bunlardan daha Atatürkçü en azından görevlerini biliyorlar.
  isterse iyi parti seçilsin ama bu chpli geçinen çete bu adalardan gitmesi lazım.eskiden yüzüne bakılmayacak adamlar şuanda adaları yönetiyor.yazık adalara yazık insanlara.
  kısacası şayet yönetim değişmezse burada artık tüm adalılar hazırlansın adalardan taşınmaya…