CHP’li belediyenin FETÖ ile kirli ilişkisi

CHP’li belediyenin FETÖ ile kirli ilişkisi

İle paylaş:


Akit, Adalar Beldiyesi’nin FETÖ’nün belediyeler imamı firari Erkan Karaarslan’ın şirketleriyle kurduğu kirli ilişki ağını belgeleriyle ortaya çıkardı.

CHP’li belediyenin FETÖ ile kirli ilişkisi

Akit gazetesinden Faruk Arslan’ın haberine göre, yönetiminde olduğu belediyelerde yolsuzluk dağları oluşturan CHP’nin kirli belediyeleri gündemden düşmüyor. CHP’nin Ataşehir Belediyesi’nde patlayan yolsuzluk şebekesinin Yalova’da rakı sofralarında üzerinin örtüldüğünü ifşa eden Akit, bir diğer CHP’li Adalar Belediyesi’nin kirli ilişkilerinin belgelerine ulaştı. Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın, FETÖ’nün ‘belediyeler imamı’ firari Erkan Karaarslan’ın şirketleriyle kirli ilişki ağı kurduğu ve bu şirketler üzerinden FETÖ’ye kaynak aktardığı belgelendi.

KİRLİ İLİŞKİLERİ BELGELENDİ

Adalar Belediyesi’nin 17-25 Aralık kumpasının ardından başlayan, 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra derinleşen FETÖ işbirliğinin, BEKAD, LİTERA ve E-YÖNTEM şirketleri üzerinden sağlandığı tespit edildi. Akit’in ulaştığı ve tümünde Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın imzasının bulunduğu belgelerde; bilişim sistemleri kurulumu, dergi abonmanlığı, seminer ve danışmanlık hizmeti görünümlü faaliyetlerle firari FETÖ’cü Erkan Karaarslan’a para transferi yapıldığı görülüyor.

BİLİŞİM SİSTEMLERİ İÇİN 170 BİN

Ele geçirilen belgelere göre Adalar Belediyesi, Karaarslan’ın “çözüm ortağı” vasfıyla yönetiminde bulunduğu LİTERA firmasına Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) yazılımını ve Adalar Belediyesi’nin resmi internet sitesini yaptırdı. Karar, Başkan Atilla Aytaç’ın 10 Ağustos 2016 tarihinde “olur” imzasını koyduğu 91987299/702 sayılı Adalar Belediyesi Destek Hizmet Müdürlüğü belgesiyle alındı. Belediye bünyesinde “Bilgi İşlem” birimi yer almasına rağmen LİTERA’dan alınan bilişim hizmetleri karşılığında Karaarslan’a 169 bin 900 TL ödendi. Ödeme, LİTERA’nın 182114 Seri No’lu, 17 Kasım 2016 tarihli faturasıyla kayıt altına alındı

FETÖ’NÜN İKİ DERGİSİNE 1300 TLCHP’li belediyenin FETÖ ile kirli ilişkisi

Adalar Belediyesi’nin, dergi abonmanlığı yoluyla FETÖ’cü Erkan Karaarslan’ın sahibi olduğu BEKAD firmasına da para aktardığı belgelendi. Adalar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 24.03.2015 tarihli Mal/Hizmet Alımı Talep Belgesiyle, Başkan Aytaç’ın oluruyla çıkarılan ödenek sonrası BEKAD Yayınları’nın “İnsan Kaynakları Yönetimi Dergisi”ne abone olundu. Adet fiyatı tam 690 TL olan İnsan Kaynakları Yönetimi Dergisi için BEKAD ile 2 adet abonmanlık anlaşması yapan Adalar Belediyesi, 25.03.2015 tarihli, 10105 Seri No’lu fatura ile Karaarslan’a 1.300 TL ödedi.

 

 

EĞİTİM KILIFIYLA KAYNAK AKTARMIŞCHP’li belediyenin FETÖ ile kirli ilişkisi

FETÖ’cü BEKAD’a dergi abonmanlığı yoluyla para ödemesi yapan Adalar Belediyesi, aynı firmaya seminer adı altında da kaynak aktardı. Atilla Aytaç’ın 17.08.2015’te imzaladığı 90230791-822 sayılı program belgesi sonrası BEKAD’la imzalanan seminer anlaşması gereği söz konusu şirkete 17.08.2015’te 4 bin 602 TL ödendi. 429183 Seri No’lu faturayla tanzim edilen ödeme sonrası BEKAD, Adalar Belediyesi’nin tüm çalışanlarına “eğitim” semineri verdi.

FETÖ’YE DANIŞTI PARALARI AKITTI

Adalar Belediyesi’nin iş tuttuğu FETÖ şirketleri arasında E-YÖNTEM de yer alıyor. Erkan Karaarslan’ın sahipliğindeki E-YÖNTEM’i Adalar Belediyesi “danışmanlık hizmeti” görünümlü işle fonladı. Başkan Aytaç’ın 06.02.2015 tarihinde imza koyduğu, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yürüttüğü “İç Kontrol Eylem Planı Hazırlanması Danışmanlık Hizmeti” anlaşması kapsamında E-YÖNTEM Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.’ye 59 bin TL ödendi.

KARAARSLAN FİRARDA

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ile yürüttüğü kirli ilişki ağı ile FETÖ’ye mali kaynak sağlayan örgütün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan, Mersin Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla 18 Ağustos 2016’da tutuklanmıştı. Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi ise 29 Eylül 2017’de Karaarslan hakkında şartlı tahliye kararı vermişti. Karaarslan, cezaevinden salıverilmesinin ardından kayıplara karışmıştı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Karaarslan, 2,5 aydır bulunabilmiş değil.

FARUK ARSLAN / İSTANBUL

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

 

1 yorum

  1. bugün ögrendigimiz bir bilgiye göre belediyemizi borçlandıran ve bu borcu devletin üzerine bırakan ve en önemlisi örgüte para aktarılması sağlatan ünlü bir otelcimiz çıktı.
    hep düşündük kim bu belediyeye yüksek borç verir ama öğrendiklerimiz vahim. senki burnundan kıl aldırmayan kişi bakalım mali şubede ne yapacan.
    tabiki yine oteline gidip herkesi tehdit edecek.elbet birgün güneş doğar
    bir sabah her sey değişir

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*