logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

CHP’Lİ ÖĞÜT HÜKÜMETİN GEZİ PARKI İNADINI MECLİS’E TAŞIDI

CHP’Lİ ÖĞÜT HÜKÜMETİN GEZİ PARKI İNADINI MECLİS’E TAŞIDI,'Buradayız, Gezi Parkı'nın tüm sorumluluğunu üstleniyoruz'

 

CHP’Lİ ÖĞÜT HÜKÜMETİN GEZİ PARKI İNADINI MECLİS’E TAŞIDI

HÜKÜMET, YAŞANAN ONCA ACIDAN, KAYBEDİLEN GENCECİK ÇOCUKLARDAN DA MI DERS ALMAMIŞTIR?

Hükümetin Gezi Parkı İnadı Meclis Genel Kurulu’na taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İBB’nin bütçe görüşmelerinde Taksim Kışlası Projesi’nden vazgeçilmediğinin, projenin hazırlanan 2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planda satır arasına sıkıştırıldığının CHP’li üyelerce ortaya çıkarıldığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın daha önce Gezi Parkı Projesi’nden vazgeçildiğini açıkladığını ve “Bir AVM kesinlikle düşünülmüyor, otel ve rezidans yok” dediğini ifade eden Öğüt, mahkeme kararıyla iptal edilen bu projenin yeniden gündeme getirilmesinin gerekçesini sordu.

“Hükümet, yaşanan onca acıdan, kaybedilen gencecik çocuklardan da mı ders almamıştır?” diyen CHP’li Öğüt, Gezi eylemlerinde birçok kişiye hukuk desteği veren 4 avukat hakkında başlatılan soruşturmaya da değindi.

“Avukatların dayak yedikleri polislerle ilgili şikayetlerinde hiçbir gelişme yaşanmazken polislerin şikayetleri üzerine başlatılan soruşturmanın tamamlandığı ve darp edilen avukatların yargılanmasına başlandığı kamuoyuna yansımıştır” diyen Öğüt, polislerle ilgili şikayetin ne aşamada olduğunun da toplum vicdanı adına bir an önce açıklanması gerektiğini ifade etti.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı 24. Dönem 5. Yasama Yılı 15. Birleşim 18/Kasım /2014 Salı

 

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT (İstanbul) – Teşekkür ediyorum Sayın Başkanım.

Hatırlayacaksınız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gezi Parkı Projesi’yle ilgili olarak Gezi Parkı Projesi’nden vazgeçildiğini açıklamış, “Bir AVM kesinlikle düşünülmüyor, otel ve rezidans yok” demişti. Ne var ki belediye meclisinin dün gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde Taksim Kışlası Projesi’nden vazgeçilmediği, projenin hazırlanan 2015-2019 yıllarını kapsayan stratejik planda satır arasına sıkıştırıldığı CHP’li üyelerce ortaya çıkarıldı. Mahkeme kararıyla iptal edilen bu projenin yeniden gündeme getirilmesinin gerekçesi nedir? Hükûmet, yaşanan onca acıdan, kaybedilen gencecik çocuklardan da mı ders almamıştır?

Ayrıca Gezi eylemlerinde birçok kişiye hukuk desteği veren 4 avukatın dayak yedikleri polislerle ilgili şikâyetlerinde hiçbir gelişme yaşanmazken polislerin şikâyetleri üzerine başlatılan soruşturmanın tamamlandığı ve darp edilen avukatların yargılanmasına bugün başlandığı kamuoyuna yansımıştır. Polislerle ilgili şikâyetin ne aşamada olduğu toplum vicdanı adına bir an önce açıklanmalıdır.

Bakanı göreve davet ediyorum.

Teşekkür ediyorum

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?