CHP’nin Dikenli Gül’ü !

chpnin-dikenli-gulu,CHP Parti Meclisi seçimi sonuçları belli oldu

CHP’nin Dikenli Gül’ü !

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beykoz Konaklarının baskısıyla Mustafa Sarıgül İBB Başkanlığına CHP adayı olarak gösterildiğinde tepki göstermiş ve bu Gül’ün dikenleri çok tehlikelidir demiştik.

CHP üst yönetimi ve Kemal Kılıçdaroğlu Beykoz Konaklarının medya marifetiyle oluşturduğu ” Sarıgül olmadan kazanılmaz ” algısına boyun eğerek, Sarıgül’ü İBB Başkan adayı göstermiş ve yetmezmiş gibi başta Şişli, Beşiktaş olmak üzere bazı önemli ilçeler de Sarıgül’e teslim edilmişti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu ve beyin takımının gerekçesi ise şöyleydi : ” İstanbul’u kazanmak çok zor, Sarıgül’ün dışında bir adayla seçime girip kaybedersek Sarıgül ve ekibi ensemizde boza pişirir. Küçük bir ihtimal de olsa Sarıgül kazanırsa beş yıl boyunca ayak altından çekilir 2015 seçimlerinde tek söz sahibi biz oluruz. Kaybederse zaten yok olur gider.”

 

Ancak unutulan birşey var. Sarıgül tamamen ve kısmen ele geçirdiği belediyeleri harekete geçirmeye başladı.

 

Şişli Belediyesinde terör estirmeye başlayan Sarıgül ve oğluna Şişli’den gelen takviye güçlerle taşeron işçilere saldırmakta beis görmeyen Beşiktaş Belediyesi de katılmakta.

 

Emir ve babasının Kılıçdaroğlu ve ekibini hiçbir yerde yalnız bırakmama gayreti artık taciz boyutuna dayanmıştır.

 

Kemal Kılıçdaroğlu bir virüs gibi CHP’yi saran bu tehlikeyi kesip atmazsa tüm vücudu saracak.

 

Neyse ki Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezi tedaviye başladı. Mustafa Sarıgül’ün parti içine sızmış uzuvlarını budamaya başladı. Adnan Keskin’den sonra İstanbul İl Başkanlığı konumunda bulunan Sarıgül’ün müdürü Salıcı da yolcu.

Salıcı’nın yolcu edilmesi ve yerine Murat Karayalçın’ın gelecek olmasının  ne kadar isabetli bir karar olduğu Sarıgül’ün feryatlarından belli oluyor. CHP’de bir işin doğruluğunu tespit etmek için Sarıgül’ün tepkilerine bakmak yeterli.

 

CHP dikenlerinden kurtulmak istiyorsa işe Sarıgül’lerden ve Sarıgülcülerden başlamalı.

 

Avni Kurtuldu

2 YORUMLAR

  1. Nazlı İnönü bu günkü Hürriyette Sarıgül bizi ölümle tehdit etti diye röportaj verdi ,Biz bu adam ebola virüsü derken bazıları kapısına yatıp aday olmanın peşindeydi öve öve bitiremiyorlardı Sarıgülü..şimdi çıkıp C.H.P lilerden özür dileyip öz eleştiri yapmalarını bekliyoruz..

  2. Sarıgül CHP yönetimini tehdit ediyor: ” Ya 12 vekillik verirsiniz ya da TDH’ la seçime girerim” Trajikomik bir durum. Sarıgül köprünün parmaklıklarına tutunmuş etrafındakileri intihar ederim numarasıyla korkutmaya çalışan ‘Çare’siz sevgili gibi. Ama millet numarayı yememiş ” Atla, atla,atla ” diye tempo tutmuş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz