logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

15 Mart 2017

Cinuçen Tanrıkorur’un arşivi Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine bağışlandı

Cinuçen Tanrıkorur‘un arşivinin Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine bağışlanması hakkındaki sözleşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde imzalandı.

Cinuçen Tanrıkorur'un arşivi Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine bağışlandı

Türkiye’nin yurt dışındaki fahri kültür elçiliğini beş lisanla verdiği konferanslar ve 22 ülkede vermiş olduğu Türk Müziği konserleri ile bihakkın yerine getirmiş büyük müzisyen ve bestekar Cinuçen Tanrıkorur‘un arşivinin Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine bağışlanması hakkındaki sözleşme Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde imzalandı.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ve rahmetli Cinuçen Tanrıkorur‘un eşi Barihüda Tanrıkorur arasında imzalanan sözleşmeyle, büyük müzisyenin arkasında bıraktığı müzik külliyatı Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nde korunarak araştırmacıların ve halkın kullanımına sunulacak.

2000 yılında kaybettiğimiz büyük müzik adamı Cinuçen Tanrıkorur, arkasında yayımlanmamış pek çok kitap, notalar, konser kayıtları bırakmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Doç. Dr. İbrahim Kalın’ın da hazır bulunduğu imza töreninde yapılan bağışla, Cinuçen Tanrıkorur’un konserlerinde kullandığı müzik aletleri ve kostümleri de Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nde koruma altına alınmış olacak

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?