Çıraklarımızın Turizmde İstihdamı İçin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi

Çıraklarımızın Turizmde İstihdamı İçin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi

İle paylaş:


Çıraklarımızın Turizmde İstihdamı İçin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi projesi kapsamında çalışma deneyimi kazanacaklar.

 Çıraklarımızın Turizmde İstihdamı İçin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi

Çıraklarımızın Turizmde İstihdamı İçin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi

2017-1-TR01-KA102-042298

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim öğrenici Hareketliliği (Key Action 1, KA1) 2017 Teklif Çağrısı döneminde Okulumuz Didim Mesleki Eğitim Merkezi olarak hazırladığımız ‘Çıraklarımızın Turizmde İstihdamı İçin Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi ‘’ adlı ve 2017-1-TR01-KA102-042298 nolu projemiz desteklenmeye değer bulunmuştur.

Projemiz kapsamında servis elemanlığı, Aşçılık ve Kuaförlük alanındaki çırak öğrencilerimiz, 2 hafta süre ile Almanya, Portekiz ve Avusturya’da çalışma deneyimine katılacaklar. Projemizde çırak öğrencilerimiz Avrupa’da çalışarak mesleki tecrübelerini artıracaklar. Projeye katılmak istene çırak öğrencilerimiz okulumuz ilanlarını ve web sayfamızı takip ederek başvurularını yapabilirler. Katılım için detaylı bilgiyi okulumuzdan öğrenebilirsiniz. Projeye katılanlar staj sertifikası ve Europass sertifikaları verilerek bu deneyimleri AB nezdinde onaylanmış olacaktır. Bu proje siz değerli öğrencilerimizin gelecekte çalışma hayatına geliştirecek ve sizlere yeni fırsatlar tanıyacaktır. Proje süresince AB iş arama ve iş başvurusu yapma fırsatı bulacaksınız. Tüm çabamız ve gayretimiz mesleki eğitim alan öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirerek ülkemizin kalkınmasını sağlamak.

04 mart 2018 – 17 mart 2018 tarihleri aralığında 5 servis elemanlığı öğrenci ile Avusturya’nın başkenti Viyana’da önlü  SIF Vermietungs GmbH Hotel & Apartment Klimt Wien  otelin restoranında 2 hafta servis elemanlığı alanında çalışarak becerilerimizi geliştirdik. Avrupa’da çalışma kültürünü ve çalışma disiplinini kazındık. Hafta sonunda viyanın ören yerleri refakatçi öğretmenimiz denetiminde gezdik. Proje öğrencilerimize çalışma deneyimi kazandırarak ve ayrıca kültürel gelişimlerini de sağlamıştır.

Projemiz T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı www.ua.gov.tr) yürütülen Erasmus+ Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu’ndan sağlanan hibe ile gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Türkiye Ulusal Ajansı veya Avrupa Komisyon sorumlu tutulamaz.

Didim Mesleki Eğitim Merkezi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*