Çocuklar bayramlarını coşkuyla kutladılar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Kağıthane’de düzenlenen programla coşkuyla kutlandı.

Çocuklar bayramlarını coşkuyla kutladılar

Kağıthane Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hasbahçe Mesire Alanı’nda organize edilen programa Kaymakam Hasan Göç, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır ve çok sayıda veli ile öğrenciler katıldı. İlçe genelinde düzenlenen kompozisyon, şiir, resim ve fiziksel etkinlik dalındaki yarışmalarda derece elde eden öğrencilere protokol tarafından bisiklet, bilgisayar ve çeşitli hediyelerden oluşan ödülleri verildi.

Programda konuşan Kaymakam Göç, ülkede sağlıklı, başarılı ve zeki nesiller yetiştiğini belirterek, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Çocukların gelecekte başarılı bir doktor, avukat, mühendis veya öğretmen olacağına ifade eden Göç, ‘’Çocuklar bizim yarınlarımız, onun için onlara iyi bakmalıyız. Çocuklarımız da derslerinde başarılı olarak geleceğe iyi hazırlanmalı. Onlar ileride bu ülkenin yönetimini devralacaklar. Tüm yavrularımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu gelecek diliyorum’’ dedi.

Başkan Kılıç da programın gerçekleşmesinde emeğe geçenlere teşekkür ederek, çocukların en güzel dönemlerini mutlu geçirmeleri için gayret gösterdiklerini söyledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Hasbahçe’de üç gün süresince çocuklara özel çeşitli etkinliklerle kutladıklarını anımsatan Başkan Kılıç, ‘’21 Nisan tarihinden itibaren etkinliklerimiz devam ediyor. Çocuklarımız aileleriyle birlikte bayramlarının tadını doyasıya çıkarıyor. Bugünlerini güzel hatırlasınlar istiyoruz. Burada Suriye’den gelen yavrularımız da var. Onlara savaşın acı hatırasını unutturmak dileğimiz. Çocuklarımızın bilgi birikimi, özgüvenleri, heyecanlarını gördükçe ülkemizin geleceğinin daha güzel olacağına inancım daha da artıyor.’’ diye konuştu.

Program kapsamında Aşık Veysel İlkokulu, İstanbul Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Ziya Paşa İlkokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sunarken yine Ziya Paşa İlk Okulu’nda 2 öğrenci aşık atışması yaptı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve eğitimlerine burada devam eden Suriyeli çocuklar da programda bir gösteri gerçekleştirdi.

Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilçe genelinde düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Zişan Alkoç Ortaokulu’ndan Nisa Nur Bağcı, şiirini okudu.

Protokol üyeleri ve diğer katılımcılar, öğrencilerin performanslarını ilgiyle izlerken, çeşitli animasyon gösterileri eşliğinde alana kurulan oyun gruplarında çocuklar eğlenerek 23 Nisan’ı gönüllerince kutladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz