Çocukların Şehrinde Bilgi Evleri

Çocukların Şehrinde Bilgi Evleri

İle paylaş:


Çocukların Şehrinde Bilgi Evleri

Çocukların Şehrinde Bilgi Evleri


Bilgi Evleri akademik oturumlar, belediye ve çocuk çalıştayları ile belediyelerin çocuk ve kent ilişkisi üzerine başarılı çalışmalarını sergiledikleri stantlar eşliğinde düzenlenen I. Uluslararası Çocukların Şehri Kongresi’ ne katıldı.

Marmara Belediyeler Birliği’nin Türkiye’de nüfusun yaklaşık üçte birlik dilimini oluşturan çocuklara yönelik, şehri yönetenler ve şehir üzerine çalışanlarca farkındalığın artırılması, çocukların şehir yaşamında önlerine çıkan engellerin keşfi ve bu engelleri aşmak üzere çözüm önerileri, projeler ve uluslararası örneklerin sunulması amacıyla 11 – 12 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlediği kongre Harbiye Askeri Müzesinde gerçekleştirildi.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri çocuklara yönelik hizmetlerinin yer aldığı bir tanıtım standı ile I. Uluslararası Çocukların Şehri Kongresi’nde yerini aldı. Kongre ziyaretçilerine bilgi evleri tarafından gerçekleştirilen kulüp, atölye ve bilge nesil çalışmaları başta olmak üzere tüm çalışmalar hakkında bilgi aktarıldı. Bilgi Evleri standı ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Zeytinburnu belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri ile bilge nesil öğrencilerimiz de fuar alanında ziyarete açık olan ve çocuklara yönelik faaliyetleriyle öne çıkan yerel yönetimlerin çalıştaylarına katılarak bilgi aldılar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*