DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
ALTIN 477,171
BIST 1060,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Rüzgarlı

Çukulata kutusundan çıkan rapor !!!

25.12.2019
A+
A-

Bilindiği üzere 08/5/2017 de yayınladığımız, İBB müfettişi N.ÖZDEMİR’in Adalar Belediyesi, Kayyum Raporu, Belediyede paniğe neden olmuş ve gazetemiz hakkında savcılık şikayetleri yapılmıştı.

Bu raporun arkasında hafızalarımızda kalanları tazelersek, zamanın Belediye Başkanı A.AYTAÇ   Belediyenin WEB sitesinden bakınız ne açıklama yaptırmıştı.

“Başkanımız Atilla Aytaç, çıkan haberlerin akabinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile görüşmüş ve Parti Müfettiş heyeti talep etmiştir. Söz konusu iddialar ve ithamları araştırmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilleri Aykut Erdoğdu, İlhan Cihaner ve Parti Meclis Üyesi Bülent Kuşoğlu’dan oluşan araştırma-inceleme komisyonu Adalar Belediyesi hakkında ortaya atılan bu gerçek dışı iddiaları, kaynakları ve amaçları mercek altına alacak ve sonuçları TBMM’de değerlendirilip, kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Şıracını şahidi bozacı misali bir açıklama. Milleti kandırmaca yani. Vatandaşın aklı ile dalga geçmek için bir beyana örnek gösterilecek cinsten açıklama. Denildiğine göre bu açıklamayı da  Aytaç adına Şebnem KIRTEKE Basın Yayın Müdürü olarak yapmış.

İçişleri Bakanlığı A.AYTAÇ’ın tam dediği gibi yaptı ama müfettişi mülkiyeli gönderdi. İşte hesaplar o noktada şaştı. Neden mi? Adalar Belediyesi’nde yapılan illegal iş ve işlemlerin geldiği boyut Kayyum gelse anca düzelir boyutunda olduğu için, müfettişleri Anadolu Kulüplerinde ağırlasalar da, hediye çukolota kutularının içinde artık ne varsa da, raporu ne kadar hafifletseler de yinede soruşturma izinleri çıktı. Herhalde “Allah Razı olsun abi iyi, güzel burada bizleri ağırladınız, ellerlimizi sıcak sudan soğuk suya sokturmadınız, mükemmel bir tatil yaptık, en güzel lokantalarda yedik, içtik ama raporda olmazsa olmaz birkaç suç var ki onları yazmazsak bizim müfettişliğimizi elimizden alır birde sövüp sayarlar, kusura kalma deyip azıcıkta suyundan koy misali bir rapor hazırladıkları anlaşılıyor.

Raporda Adalar’da artık herkesin bildiğini müfettişde ele almış kulüplerde, lokantalarda ağırlanmanın nankörlüğünü yapmamış, yumuşak üslupla geçiştirebildiğini geçiştirmiş, geçiştiremediğine artık kusura bakmayın demiş. Mesela Belediyede Mali Hizmetler Müdürlüğü yapmış olup ta şimdi ise Hacer ÖZDEMİR’in selefi durumunda piyonu olduğu söylenen 16/08/1977 doğumlu olup ta 30/05/1995 tarihinde 18 yaşını tamamlamadan devlet memurluğuna atanan Yeşim ŞENER’in, 20/10/1977 doğumlu olup ta yine 30/05/1995 tarihinde 18 yaşını doldurmadan Gönül ÜLKER’in memurluğa alındığı ve halen memurluk yapmaya devam ettikleri, yazı işleri Müdürlüğü yapan Fulya ERKAN’ın aynı şekilde  20/10/1970 doğumlu olup 03/09/1987 de memurluğa atandığı, yapılan yargılamada dolandırıcılıktan yargılanıp mahkumiyet cezası aldığı, memurluktan atıldığı, dosyanın temyizden gelmediği için kesinleşmediği ama en önemlisi memuriyetine son verildiği gerekçesi ile konunun incelemeye alınmadığı konularını ele almış. Gerçi Erdem GÜL, Fulya ERKAN’ı cesaret ile tüm sorumluluğu üzerine alarak tekrar memurluğa başlattığını müfettiş bilmiyordur belki. Bilse ‘vay benim arkamdan raporuma rağmen iş çeviriyorsunuz’ deyip göreve başlatanlar için Ön İnceleme yapar mı, hiç sanmıyoruz.

Böyle başka diyor geçiyoruz da merakımızdan aklımıza gelen bir soruyu sormadan geçmiyoruz.

Arkadaş bu memurları işe alan insan kaynakları müdürlerini niye yargılamıyorsunuz? Niye araştırma raporunuzda yok. Yada Fulya ERKAN’a bu cezayı verinceye kadar onu işe alan memurun hiç mi suçu yok. Üstelik o memur ki sonradan 17 yaşındaki Fulya ERKAN için eşini boşayıp ilk okul mezunu olan Fulya ERKAN ile evlenmiş olduğu söyleniyor. Bir araştır bakalım öylemi değil mi? Rezalet bir durum ama ne diyeceksiniz Adalar Belediyesi adeta ayrı bir cumhuriyet olmuş. Gelen müfettişlere anında bağlama harekatı sonrasında güneş gözlüğü yerine at gözlüğü taktırılıp raporlama yapılmasına başlanıyor.

Sonuç yayınladığımız evlere şenlik rapor.

Yoksa 17 yaş krizine sebep olan belediyenin o zamanki personel müdürü yargılanmış Fulya ERKAN’dan iki kat daha fazla bir ceza yemişti.  Yeşim ŞENER ve Gönül  ÜLKER içinde keza aynı şekilde olmalıydı. Ne oldu? Hepsi görevde devam ediyorlar. Biride çıkıp demiyor ki siz kafayı mı yediniz atın bunların hepsini, bugüne kadar da aldıkları maaşları faizleri ile geri alın birde mahkumiyet verin devleti dolandırmak neymiş anlasınlar.

Ağır ceza almış, devleti dolandırmış memurlara bakarsan belediyenin en can alıcı mevkilerinde müdürlük yapıyorlar. Sonrada vatandaş olarak bu işi bilen memurlar ile baş başa bırakılıyoruz.

Buna örnek mi?

Muttalip ALTUN, hapis cezası yemiş Zabıta Komiseri olarak göreve devam, Kasım TURAN hapis cezası almış, Destek Hizmetleri Müdürü olarak devam, Sevgi ÜNSAL hapis cezası almış düne kadar Fen İşleri Müdürlüğüne devam ediyor olması belediyedeki durumun rezilliğini ortaya koyuyor.

Raporda 2015 yılı ihalelerinden örnekler verildiği ve Ön Mali Kontrollerinin yapılmadığı, isteklilere tebligatlar yapılmadığı, yaklaşık maliyetin üzerinde ihalelerin verildiğinin örnekleri, ihale komisyonlarındaki yanlışlıklar, ilan sürelerine uyulmaması, tekliflerdeki ortaklık sürelerinin sözleşmeyi karşılamıyor olması, ödenek olmadan ihaleye çıkılması, pazarlık şartlarını taşımayan işlerin,cezai sorumluluk doğuracağının bilinmesine rağmen, pazarlık yapılarak rekabetin ortadan kaldırıldığı ve bunun devamlı yapıldığı, ihaleye uygun teklif veren firmalara aşırı düşük sorgusu yapılarak ihaleden elenmesinin sağlandığı, ihaleyi usulsüz olarak başka firmaya verildiği, çoğu yapılan ihalede K.İ.K nun 10 maddesinin 4. Fıkrasına aykırı hareket edildiği, ihale dışı bırakılması gereken isteklilerle sözleşmeler imzalandığı, geçici teminatların gelir olarak kaydedilmesi gereken isteklilere iş teslimi yaptırıldığı, Göker otomotivden kiralama ihalesinde teklif zarfında kaşe imza bulunmayan zarfın açılmadan iade edilmesi gerekirken açılıp ihalenin firmaya verildiği, Göker Otomotivin  tekli zarfında bulunması gereken 10. Md evrağının da bulunmadığı, teminatın gelir olarak alınması gerekirken ihalenin verildiği, ihalelerde 11 ay öncesinin evraklarını dosyalarına koyan firmalara ihalelerin verildiği, ortak ihaleye giren firmaların iş yeterliliklerini sağlamamalarına rağmen ihalelerin bu isteklilerin üzerine bırakıldığı, tüm bu konuların 4/4/2017 tarihli İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettişi Necati ÖZDEMİR’in Araştırma Raporunda olduğu bahisle  raporlarını üsturuplu şekilde  ne şiş yansın nede kebap misali bağladıkları anlaşılmıştır.

Böyle müfettişler her belediye başkanının istediği tip adamlar olsa gerek. Sonuç yok ama tespitler müthiş. Vah Türkiyem vahh diyoruz.  

Adalar Belediyesine teftişe gelen müfettiş elinde çikolata kutularıyla belediyeden çıkarken görüntülenmişti. Aşağıdaki linki tıklayarak haberi okuyabilirsiniz.

İLGİLİ HABER

YORUMLAR
 1. Kazım dedi ki:

  Çukocu müfettiş parayı basana kaleminin oynatmış. Hemide ne oynatmış. Kafayı oynatmış. Ulen müfettiş, sen devletin müfettişimisin parayı vereninmi. Senin gibiler yüzünden bu ülke bu halde. Bu 4483 sayılı kanunun çıkartanında Allah belasını versin. Memurların yargılanıp ceza almasını işte böyle müfettişler engelliyor. Çantasını doldurmuş giderken de fotoğraflanmış Bunun birde kıl kuyruk partneri vardı oda aynı ekibinden. Mülkiye teftiş kurulunun bu müfettişler hakkında ön inceleme yaptırıp meslekten atmaları lazım.

 2. Merdaneli müfettiş dedi ki:

  Merdaneli çamaşır makinaları vardı fii tarihinde. Hani üç sağa üç sola çevire çevire yıkardı. Bu müfettiş raporuna bakınca aklıma o geldi sağa sola kıvıracağına suç olduğunu tespit etmiş olduğu maddelerinden altında ön inceleme yapılmaktadır diye yazmadığına göre iki üç kalem ön inceleme ile dosyasını kapattığı belli. O ne kıvırış, o ne çalkalayış, o ne oynaklık. İyide her müfettiş bir takım raporunuda kendi Teftiş Kuruluna verir. Orda bu raporu başkan yardımcısı düzeyinde biri okur ve yanlışlar varsa düzeltirir. Yani bu raporun detaylarını Mülkiye Teftiş Kurulu illa biliyordu der. Yani adama çok kızmayın belkide müfettişin üstleri çok üzerlerine gitme Adalardaki adamlar bizdendir, cemaattendir demiş olabilirler. FETÖ adaların merkezi olmuştur. Hatırlayalım Siplendit Palastaki Amerikalıları. Pensilvanya çanını. Hele İbrahim Uyanık tam bir tetikçi gibi hedef kişilere en ağır cezaları verdi. Kim hedef gösteriyorsa artık onuda ilgililer bulsun.

 3. Alkış Belediyeye dedi ki:

  İşletmesindeki çalışan sayısı 50 kişiden fazla olanlar özürlü ve hükümlü çalıştırma mecburiyeti var. Adalar Belediyesine bakılırsa hükümlü çalıştırmakta rekor kırmış. Bravo Adalar Belediyesine. Hükümlüleri ufak tefek işlerde yaptırmamış. Her birine birer müdürlük vermiş. Salmış Adaya kimi yakalarsanız kim denk gelirse artık demiş. Zabıta amiri yakaladığı esnafı, fen işleri müdürü altaşı, hafriyatlardan çarptıklarını,destek hizmetleride belediyede yapılan tüm ihalelerden çarptıklarını bi güzel halletmiş. Tek başlarına değil tabi başkanlarınada taşımışlardır. Yoksa o görevde tutarlarmı. Hükümlülerin topluma kazandırılması bu olsa gerek. Bravo başkanlara. Mapushaneye düşerseniz su veren mahpus arkadaşlarınız bol olsun.

 4. Sübyanlar dedi ki:

  Sübyanları toplamışlar ama ne hikmetse hepside körpecik kızlarmış. Neden bir tane erkek 17 yaşında alınmamış. Gelde şüphelenme. Bu kızlardan şanslısı yine işe alanın üzerine yıkılmış. Madem beni …… oyun bozanlık yapma demiş karıyı boşattırmış işini sağlama almış sonara Belediye basamaklarını hızla çıkmış ilk okul mezunu yazı işleri müdürü olmuş. Alfabeyi güç bela öğrenmiş ama bak bak bak yazı işleri müdürü. Yazı yazmayı bilmeyen yazı işleri müdürü. Ne varsa kız olarak doğmak varmış. Hani paran pulun olacağınıa fındık kadar ….. olsun yeter derler ya. İyide bunu işe sokan adamı niye ilgililer resen işlem yapmıyor. Bunlarda malum cemaaten Herifçi oğlu o dönem 3 tane 17 lik kızı belediyeye almış içinden eleme yapmış birisinide karısı yapmış adamın adı raporlarda yok. Baş suçlu o. Bırakın müfettişi sapığın peşine düşün.

 5. ŞOK ŞOK ŞOK dedi ki:

  Şok şok şok
  Farsakoğlu sahalara geri döndü.
  Erdem Gül Farsakoğlunun yönetiminde icraatlar sergilemeye başladı.
  Aylardır birlikte yedikleri içkili akşam yemeklerinde planlar yaptılar şimdi yeni yıl itibarıyla planları uygulamaya başladılar.
  Önce Sumrunun yönetiminde Günseli isimli şehir plancısını imar müdürü yaptı fakat fakat birileri zorla da olsa mimar Hüseyini kabul ettirdi ve Hüseyin İmar müdürü oldu.Ama ne kadar sürer şüpheli çünkü Farsakoğlunun gözdesi ve imar planları çok önemli.Günseli gitti ama onun yerine Farsağın nefret ettiği mehmet tutkana görev verilmedi. Farsakoğlunun nefretinin odağında olan bir diğer kişi Sevgi Ünsal da zaten görevden alınmıştı .Eşi Şanvere ise zorla da olsa Heybeliada mıntıkası verildi.
  Hapis cezası alan Fulya Erkan daha önce Farsakoğlu tarafından Erdem Gül vasıtasıyla geri gelmişti.Şu anda İşletmeler Müdürlüğünde pusuda bekliyor.
  Diğer bir kişi Farsakoğlunun sözleşmeli avukat olarak işe aldığı sonrada memur yaptıgı Avkatçılık oynayan seray erdek.seray erdek farsak çok eski bir arkadaşı ve savcılıktan emekli.farsakoğluna ve ekibini adliyelerden kurtarmaya yardım edenlerden biri aynı aynı zamanda.
  Farsakoğlunun zamanında eski Lido otel yeni Lido Teracce olan İnanlara ait residence kaçak imalat sebebiyle çıkan 1milyon imar para cezasında idari mahkemede kasıtlı savunma yapmadığı için imar para cezasının iptal edilmesine sebep olan avkat Seray Erdek hakkında müfettiş soruşturmasında tamda zimmet çıkacakken istifa edip kaçmıştı.avkat seray erdek bundan sonra erdem gülünün avkatlığını yapar.arka planda farsakoğlu vitrinde avkat seray tango yapacaklar.
  Farsakoğlunun emekli savcı arkadaşının diğer kızı funda yalçınkaya yazı işlerinde .farsakoğlunun neferlerinden feza güzelle birlikte.yazı işlerinde funda okadar başarılı ki bütün görevleri her nedense feza güzel fundaya güzellemiş. farsakoğlunun gizli danışman olduğunu bilen feza güzel bir bir talimatları uygulayarak meclisi ve encümeni fundanın himayesine geçirmiş.plan tıkır tıkır işliyor.farsakoğlu belası yine adalarda esmeye başlayacak.

 6. Dallas dedi ki:

  farsakoğlunun neferleri şadan güzel feza güzel ruhsatın mali hizmetler müdürlüğüne bağlanması fikrini verenlerdir.güzeller songülle hacer özdemire karşı birleşmişler .ortalıkta dolaşmaktan başka bir iş yapmayan şadan güzel songül özdemiri kafaya almış . ruhsat sana bağlansın.sen al sonra ben sana yardım ederim demiş.ruhsata bir süre sonra şadan güzel geçecekmiş.