Cumhurbaşkanı, AK Parti Kartal ve Maltepe ilçe mitinginde vatandaşlara seslendi

Cumhurbaşkanı AK Parti Kartal ve Maltepe ilçe mitinginde vatandaşlara seslendi

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kartal ve Maltepe ilçe mitinglerine katılarak vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı AK Parti Kartal ve Maltepe ilçe mitinginde vatandaşlara seslendiArtık hastanelerde durumun çok iyi olduğunu, ilaçların her eczaneden alınabildiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş dönemde vatandaşların hastanelerde çok sıkıntı çektiğini hatırlatarak “Şimdi Pendik’teki devlet hastanesi muhteşem. Aynı şekilde Kartal… Daha idealleriyle geliyoruz. Şimdi bir de Anadolu yakamıza şehir hastanemizi yapıyoruz. İnşallah Anadolu yakasında yapılacak şehir hastanesiyle sıkıntı olan bir yer varsa anında o şehir hastanesine, Samandıra’ya buradan hemen geçeceksiniz. Samandıra’daki askerî havalimanının olduğu yere şehir hastanesi yapıyoruz. Anadolu yakasının sağlık noktasında bir sorunu kalmayacak” şeklinde konuştu.

Konuşmasında muhalefet adaylarından birinin, ‘Ben niye şehir hastanesi yaptırayım?’ dediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sen ne için geliyorsun o zaman? Şehir hastanesi yaptırma, devlet hastanesi yaptırma, ne yaptıracaksın ne, onu söyle. Proje söyle, proje “ dedi.

Bu dönem iki önemli projeleri olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunlardan biri Millet Bahçeleri, biri Millet Kıraathaneleri. İnşallah Kartalımıza güzel bir Millet Bahçesi yapacağız, bir de güzel bir Millet Kıraathanesi yapacağız. Biz yaparız, onlar yıkar. Onlar yıkım ekibi, biz yapım ekibiyiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne gerek olmadığının söylendiğine de değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne diyor? ‘Onun şöyle ücreti var, bunun böyle ücreti var.’ Kardeşim öyle veya böyle, sen işine gelen köprüden geç. O pahalı olandan geçme, onu biz özel sektöre yaptırdık. Bu, kaynakların çeşitlendirilmesidir. Parası olan özel sektörün, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçer, diğerleri diğerlerinden geçer. Bay Muharrem, sen onlardan geç. Biz, bunların adedini artırdık. 15 sene sonra bu köprü aynen birinci ve ikinci köprüler gibi olacak. Devlete bunlar teslim edilmiş olacak. Biz bunları yaptık, hâlâ yapıyoruz. Kaynakları çoğaltıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 yıl önce boğazın altından Marmaray ve Avrasya Tüneli yapılacağı söylense kimsenin buna inanmayacağını, kendilerinin bunları gerçekleştirdiğini dile getirerek, Marmaray’da yolcu sayısının 100 milyonları aştığını ve Avrasya Tüneli’nin ulaşımı rahatlattığını aktardı. Sabah eski futbolcu bir arkadaşının kendisini arayarak, “Ne mutluluk, Allah sizden razı olsun Avrasya Tüneli’nden geçiyorum” dediğini aktaran Erdoğan, katılımcılara şöyle seslendi: “Hakkı teslim edenler var, teslim etmeyenler var. Karşımda ben hakkı teslim edenleri görüyorum. Hanımlar, gençler şurada bir günümüz var. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Gayretli olacağız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet… Bunun için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefetin teröre karşı, terörle mücadeleye karşı bir sözlerinin duyulmadığını, muhalefet adayının ilk iş olarak terör örgütünün siyasi uzantısı Demirtaş’ı Edirne’de cezaevinde ziyaret ettiğini söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Diğerleri ne dedi? ‘Cumhurbaşkanı adayı ne diye cezaevinde duruyor?’ Ne kadar kolay yol. Yani o partinin çıkarabileceği başka aday yok muydu ya? Niye bunu çıkardı? Bunlar, sıyrılmanın yolları. Pazar günü ben milletime güveniyorum, ben milletimi seviyorum. Milletim bunlara gereken dersi pazar günü verecektir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal mitinginin ardından AK Parti Maltepe ilçe mitingine katılarak, Bağdat Caddesinde vatandaşlara seslendi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, eğitim, sağlık, emniyet ve adalet temel taşlarıyla yola çıktıklarını, bu temel taşların üzerine enerjiyi, ulaşımı, turizmi, tarımı koymayı vadettiklerini hatırlatarak, bunları yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Kadıköy’den Kartal’a kadar tren, Avrasya Tüneli, Marmaray yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Benim Maltepeli kardeşim Marmaray’dan istifade ediyor mu? Ama bunlar ‘istemezük’ diyor. Hele denizin altından olunca zaten görmüyorlar. Bakan kör. Avrasya Tüneli’ni de görmüyorlar çünkü o da denizin altından. Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Şimdi Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık. Yavuz Sultan Köprüsü ile alakalı olarak da ne diyorlar? ‘Efendim Özal’ın yaptığı köprünün fiyatı şu, Demirel’in yaptığı köprünün fiyatı bu’. Şimdi bayramda tamamen ücretsiz yaptılar. Tamam, Bay Muharrem sen de ücretsiz olandan geç. Ne işin var senin Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde, oradan gitme. Ama biz 15 sene sonra bu köprü ne olacak, bu da devlete verilecek. Biz kaynakları çeşitlendirerek ne yapıyoruz, bu köprüleri yaptık. Bununla ne adımını attık, ‘Ağır vasıtaları oraya kaydıralım, 1. ve 2. köprüden ağır vasıtalar geçmesin’ dedik. Ya biz bunu yaptık, sen ne yaptın?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilerin kitaplarını ücretsiz aldığını hatırlatarak, muhalefetin adayının “üniversiteleri ücretsiz yapacağız” vaadine yönelik olarak şunları söyledi: “Ya senin dünyadan haberin yok. Üniversite ücretli mi? Ya üniversite zaten ücretsiz. Kaldı ki harçları kim kaldırdı? Biz kaldırdık ya, harç vardı, biz kaldırdık. Kimden miras? Onlardan miras. Burs olarak ne alıyorlardı biz geldiğimizde? 45 liracık. Şimdi ne veriyoruz. 470 lira veriyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında 280 bin derslik açtıklarını ve 580 bin öğretmen atadıklarını ifade ederek, muhalefetin bütün öğretmen adaylarının atamasını yapılacağına yönelik vaadi için, “Dürüst ol, yalan söyleme. Ama bunların zaten işi yalan, meslekleri yalan” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de üniversitesi olmayan il kalmadığını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde 75 üniversite varken şimdi Türkiye genelinde 205 üniversite olduğunu söyledi.

“Biz öğrenciyi merkezlere değil, üniversiteyi öğrencilerimizin ayağına götürdük” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerde kısa bir zaman sonra kalitenin de yakalanacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerinin devamında, “Kaliteyi de yakaladığı zaman işte bizden Aziz Sancarların sayısı da bir tane, iki tane olmayacak. İnşallah bunların sayısı çok artacak. Bu konuda da kararlıyız” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maltepe Belediyesi’nin de bir çalışanının MLKP’den dolayı hapiste olduğunu hatırlatarak, “Düşünün terör örgütü mensupları Maltepe’yi yönetiyor, hale bak. Benim Maltepeli kardeşlerim hala bu partiye oy mu verecek Allah aşkına! Terör örgütü ile bunlar el ele, kol kola yürümediler mi? Ankara’dan İstanbul’a yürümediler mi? Şimdi pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı?” ifadesini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*