Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 bin sosyal konut projesinin tanıtım törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 bin sosyal konut projesinin tanıtım törenine katıldı
Share

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda 50 bin yeni sosyal konut projesinin tanıtım törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 50 bin yeni sosyal konut projesinin tanıtım törenine katıldı. İstanbul Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan,  bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 50 bin yeni sosyal konut projesinin tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, “Milletimizin geleneğine, göreneğine uygun şekilde, mahalle kültürünü yaşatacak, insanların toprakla ve yeşille irtibatını en üst düzeyde tutacak bir mimari anlayışla şehirlerimizi dönüştürüyoruz” dedi.

Türkiye’nin, 31 Mart mahallî idareler seçiminde, hem belediye başkanlarını seçeceğini hem de geleceğine ilişkin karar vereceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü birileri hemen ellerini ovuşturmaya başladı. Türkiye’yi, mahallî seçimler üzerinden istikrarsızlaştırarak tüm uğraşlarına rağmen yıllardır başaramadıkları oyunlarını yeniden sahneye koymanın hevesine kapılanlar var” açıklamasında bulundu.

“MİLLETİMİZİN GELENEĞİNE, GÖRENEĞİNE UYGUN ŞEKİLDE ŞEHİRLERİMİZİ DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

“Bugün burada TOKİ’nin 50 bin yeni sosyal konut projesinin müjdesini de veriyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konutların bir başka özelliği de yatay mimariyle inşa edilecek olmalarıdır. Milletimizin geleneğine, göreneğine uygun şekilde, mahalle kültürünü yaşatacak, insanların toprakla ve yeşille irtibatını en üst düzeyde tutacak bir mimari anlayışla şehirlerimizi dönüştürüyoruz. 2019 yılı içinde 67 şehrimizde, 140 projeyle 50 bin yeni sosyal konutun ihalesini gerçekleştireceğiz

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*