Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Düzce 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Düzce 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Düzce 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Düzce 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak partililere hitap etti

Düzce Kalıcı Konutlar Spor Salonunda gerçekleştirilen kongre öncesinde, kendisini karşılamaya gelen vatandaşlara kısa bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kongreye geçerek, partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine verdikleri yüzde 74’lük destek ile 16 Nisan 2017’deki halk oylamasında yüzde 71 oranındaki “evet” oyu için Düzcelilere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre yapılan yatırımlardan örnek vererek Düzce’nin son gelişinden bu yana önemli mesafe katettiğini söyledi.

Türkiye’nin 80 vilayeti ile Düzce için yapacakları daha çok hizmet bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasinin ve ekonominin hedeflerine ulaştırılabilmesi bakımından aşılması gereken yeni bir sınavın bulunduğunu, bu sınavın da 2019 seçimleri olduğunu ifade etti.

Bu seçimlere partinin tüm teşkilatları olarak tam bir seferberlik ruhuyla hazırlanmak zorunda olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı parti il kongrelerini bu şahlanışın habercisi olarak gördüğünü, 2019’un bu siyasi değişimin ve dönüşümün markası olacağını kaydetti.

16 Nisan halk oylamasında “hayır” kampanyasının içinde daha önce beraber oldukları bazı arkadaşlarının da yer aldığını hatırlatan ve bunun kendilerini üzdüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç önemli değil, kişi sevdikleriyle beraber hasrolunacaktır” diye ekledi.

Siyasetin boşluk kabul etmeyeceğini vurgulayarak, kendilerini, yaptıklarını ve yapacaklarını vatandaşa doğru şekilde anlatmamaları durumunda birilerinin bin bir yalan ve iftirayla kendilerini başka türlü anlatacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri gider Bolu Dağı Tüneli’ni patateslerle, doğal gazla doldurmaya çalışır. Fakat biz bu aklı evvellere işin doğrusunu anlattık ve Bolu Dağı’nın nasıl geçileceğini, geçilebileceğini gösterdik. Çünkü biz bu yanlışlara izin veremezdik ve vermedik” diye konuştu.

Düzce’nin aynı zamanda kardeşliğin şehri olduğunu; farklı köken ve kültürlerden vatandaşların şehirde huzur içinde yaşadığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurtuluş Savaşı yıllarında birbirinin ardı sıra Düzce ve Yozgat’ta yaşanan elim hadiselerin arka planı maalesef hâlâ tam anlamıyla aydınlatılabilmiş değildir. Ülkemiz büyüdükçe, demokrasimiz güçlendikçe, cumhuriyetimiz kökleştikçe yakın tarihimizin bu puslu hadiselerini daha bir öz güvenle tartışabileceğimize doğrusu ben inanıyorum” sözlerine yer verdi.

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında şehit düşen Düzceli Emniyet Müdürü Ufuk Baysan’a ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık ve afiyet temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk milleti olarak asırlardır olduğu gibi bugün de vatanımızı korumak için gözümüzü kırpmadan şehadete yürüyecek inanca, imana, cesarete, dirayete sahip olduğumuzu gösterdik, gösteriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘büyük başın derdi büyük olur’ atasözüne atıfta bulunarak, Türkiye büyüdükçe maruz kalınan tehditlerin çapının da büyüyeceğini belirtti ve sözlerinin devamında şunları söyledi: “Eğer biz tüm iddialarımızdan, tüm hedeflerimizden vazgeçip yerimizde otursak, ne söylenirse boynumuzu bükük yapsak, inanın bana şu yaşadığımız sıkıntıların hiçbiriyle karşılaşmayız. Ama kimse de bizi adam yerine koymaz. Ama biz bunu yapamayız. Biz, zillete asla rıza gösteremeyiz. Hep söylüyorum, biz beşer planında hiçbir gücün karşısında bugüne kadar eğilmedik. Biz sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükûda ve secdede eğiliriz, başka türlü asla. Biz haksızlık karşısında sessiz, tepkisiz kalamayız. Teslimiyetçi bir yaklaşım bizim inancımıza, fıtratımıza, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz tüm değerlere terstir. Milletimizin de kesinlikle böyle bir duruş istemediğini biliyoruz. Onun için tehditler ne kadar büyük olursa olsun, mücadeleden asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.”

Türkiye’ye yönelik tehditlerin ve saldırıların büyüklüğüne bakınca, “Ne güzel, demek ki bizi böyle görüyorlar, bizden bu derece çekiniyorlar” dediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayatımızın hiçbir döneminde, karşımızdakilerin cüssesine bakıp da mücadeleden kaçmadık” ifadelerini kullandı.

“Oturduğu koltuğa geliş dahi şaibeli olan bu zatın, ülkemiz ve milletimiz aleyhine olan her işin, her ihanetin arkasında çıkması tesadüf olamaz. Sanıyorum kendisini birileri bu iş için özel olarak görevlenirdi” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili siyasi liderin; hem Türkiye’nin enerjisini boşa harcatma, hem de ana muhalefetin potansiyelini heba etme konusunda gösterdiği gayretlere baktıklarında başka bir izah bulamadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar onca yalanını deşifre ettik, onca iftirasını başına çaldık, ama bu zatın yüzü bir kez olsun kızarmadı. Her defasında foyasını ortaya çıkardığımız hâlde bu zat bir gün dahi utamadı. Hiçbir şey olmamış gibi yalanın dahi daha büyüğüne, iftiranın daha kirlisine sarılmaya devam etti ve çok da pişkin. Aslında biz bu iğrenç tavrı FETÖ’cülerden çok iyi tanıyoruz. Mahkemelerde önlerine konan tüm delillere, resimlere, şahit ifadelerine rağmen ısrarla ne diyorlar? ‘Yapmadık, etmedik, görmedik, duymadık.’ Bu FETÖ’cülerin riyakârlığı ile bu zatın yüzsüzlüğü aynıdır. Hâlbuki biz siyaset meydanını er meydanı olarak biliriz. Çıkarsınız ortaya, söyleyecek sözünüz neyse onu anlatırsınız, milletten teveccüh görürseniz işbaşına geçer maharetinizi gösterirsiniz. Yok, millet size teveccüh göstermezse bir kenara çekilip ‘nerede yanlış yaptık, nerede eksiğimiz var’ diye tefekkür eder, bir sonraki seçime bunları telafi etmiş olarak hazırlanırsınız.”

Ana muhalefet partisi liderinin, daha önce kendisi ve ailesi ile ilgili attığı iftirayı ispata davet ettiklerinde elindeki birtakım paçavraları sallayarak “işte delilleri bunlar” dediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sonra anlaşıldı ki, eline tutuşturulan o kâğıtlar sahte olduğu gibi, orada yazılanları da tam anlamamış. Tabi bu hadise aynı zatın ilk yalanı, ilk iftirası da değil. Bir ara şahsımın İsviçre’de hesapları olduğu yaygarasını kopardı. Ben tabi belge göstermeye davet ettim, gösteremeyince rezil oldu, bu defa sustu. Ve görevden çekilmeyi karşı teklif olarak söyledim, ispat edemezsen sen çekileceksin dedim, çekildi mi? Çekilmedi. İspat etti mi? Yok” değerlendirmesinde bulundu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*