Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Esenyurt ve Beylikdüzü ilçe mitinglerinde halka seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Esenyurt ve Beylikdüzü ilçe mitinglerinde halka seslendi

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Esenyurt ve Beylikdüzü ilçe mitinglerine vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Esenyurt ve Beylikdüzü ilçe mitinglerinde halka seslendiAna muhalefet partisi cumhurbaşkanı adayının bir konuşmasında, partisinin sandık müşahitlerine hitaben ‘Okulların bahçesinde yatın, sandalyede oturun, ben de YSK’nın önünde yatacağım’ sözlerine atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçmişte ‘açık oy, kapalı tasnif’ sistemini uyguladığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kime oy veriyor, buna baktınız, CHP’ye oy verip-vermediğine baktınız, ondan sonra da tasnifini siz kendiniz yaptınız. AK Parti iktidarında bugüne kadar 16 yıldır böyle bir şey oldu mu? Olmaz, ama siz yaptınız, yaparsınız” diye konuştu.

Sandık güvenliği için tüm tedbirlerin alındığını vurgulayarak her sandık başında tüm partilerin temsilcilerinin bulunduğuna, yaşanacak bir sorunda oradaki güvenlik görevlilerine haber verilebileceğine ve anında müdahale edilebileceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu kendilerinin sağladığını; ancak ana muhalefet partisinin geçmişinde böyle bir şeyin olmadığını belirtti.

AK Parti’yi kurup yola çıktıklarında Türkiye’yi; eğitim, sağlık, adalet ve emniyet sütunları üzerinde yükselteceklerinin ve Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ülkesi arasına yerleştirmenin sözünü verdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin şu anda G-20’nin içinde 17’nci, Avrupa’da 6’ncı ülke olduğuna bu yılın ilk çeyreğinde büyümede 7,4 oranıyla dünyada 2’nci, OECD ülkeleri arasında 1’inci sırada olduğuna dikkat çekti.

AK Parti iktidarları öncesinde ilk ve orta öğretimde sınıf mevcudunun 75-100 kişi iken bugün ortalamanın 32 olduğunu, 15 yılda 280 bin yeni derslik yaparak, 580 bin yeni öğretmen atadıklarını, ders kitaplarını öğrencilere ücretsiz olarak verdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine bu dönemde 75 olan üniversite sayısını 205’e, 45 lira olan üniversite öğrenci burslarını 470 liraya çıkardıklarını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi genel başkanının o günkü Sosyal Sigortalar Kurumu’nun (SSK) başında olduğu dönemlerde hastanelere sağlam girilip hasta çıkıldığını, ilaçların temin edilemediğini; bugün ise herkesin istediği hastaneye gidip ilaçlarını eczanelerden rahatlıkla aldığını söyledi. Ana muhalefet partisi genel başkanının ve cumhurbaşkanı adayının şehir hastanelerinin varlığından ve verdiği hizmetten dahi haberlerinin olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “16 yılda ne yaptılar diyorlar, gel bu şehir hastanesini bir gör. Ama bunlar dürüst değil” diye ekledi.

Yaptıkları yatırımların bir kısmını kaynak çeşitlendirerek yaptıklarını bu sayede millî bütçeyi güçlendirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partilerinin ihtiyaç olmayan yatırımlar yapıldığına yönelik açıklamalarına değinerek, 29 Ekim 2013’te açılan Marmaray’dan 268 milyon yolcunun, 26 Ağustos 2016’da açılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden 69 milyon, 20 Aralık 2016’da açılan Avrasya Tünelinden 23 milyon, 30 Haziran 2016’da açılan Osman Gazi Köprüsünden13 milyon 384 bin aracın geçtiği bilgisini verdi.

Ana muhalefet partisi cumhurbaşkanı adayının Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile ilgili sözlerine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, köprünün yedi yıl sonra bütünüyle devletin olacağını hatırlatarak, köprüyü yap-işlet-devret modeli ve kamu-özel ortaklığıyla yaptıklarını kaydetti. G-20 toplantısında ülkelerin ‘Kamu-özel ortaklığı sistemini dünyada en ideal anlamda uygulayan ülke Türkiye’ dediğini ve kendilerinin bu modellerle ilgili brifing ve konferans verdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Atacağımız adımı biz halkımız için atıyoruz, biz milletimiz için atıyoruz. Ve üçüncü köprüyü niye yaptık? Ağır vasıtalar oradan gitsin, iki ve bir rahatlasın, İstanbul’un ulaşımı rahatlasın diye bu adımları attık. Ama bunların böyle bir derdi var mı? Yok” şeklinde konuştu.

Başka bir siyasi parti liderinin de göçü artırdığı gerekçesiyle yüksek hızlı treni kaldırma vaadinde bulunduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah rahmet etsin, Erbakan Hoca hayatta olsaydı inan ilk önce bunları partisinden tasfiye ederdi. Hoca hızlı trenden bahsederdi, bunlar ise hızlı treni kaldırmaktan bahsediyor. Kardeşlerim, modern dünya neyi yapıyorsa, biz de onları yapıyoruz ve yapacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Beylikdüzü’ne geçerek partisinin Çamlık Caddesi’ndeki mitingine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada da halka hitaben bir konuşma yaptı.

Bölücü terör örgütünün Güneydoğu Anadolu bölgesinde seçim sandıklarına ve halka yönelik tehditlerine karşı tüm önlemlerin alındığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın demokratik hakkını engellemeye çalışanlara asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizdi ve “Sandık namustur, demokrasi namustur, bunu asla unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ana muhalefet partisi cumhurbaşkanı adayının “Ak Parti 16 senede ne yaptı?” dediğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eline, diline dursun, Marmaray’ı da mı görmedin, Avrasya’yı da mı görmedin, Yavuz Sultan Selim’i de mi görmedin, Osman Gazi’yi de mi görmedin, 280 bin dersliği mi görmedin? Yahu sana ne anlatayım? Şehir hastanelerini mi görmedin?” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*