Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’na seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’na seçildi

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Kongresi’nde geçerli oyların tamamını alarak, 1380 oyla yeniden AK Parti Genel Başkanlığı’na seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanlığı’na seçildiCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’ne katıldı. Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongre öncesinde, salonun yanındaki alanda, kendisini karşılayan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kongrenin yapıldığı salona geçti ve kurulan platform üzerinde salonu dolaşarak delegeleri ve partilileri selamladı. Yabancı ülke devlet, hükûmet ve meclis başkanı ile bakanların yanı sıra ülkeleri ve mensubu oldukları uluslararası kuruluşlar adına gelen 200’ün üzerinde yabancı temsilcinin de iştirak ettiği kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı

AK Parti’yi kurarken yaptığı konuşmasında, “Bugünden sonra Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dediğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün millete verdikleri sözü tutmuş olmanın bahtiyarlığıyla partililerin karşısında bulunduklarını ifade etti.

AK Parti’nin asıl kurucusu ve sahibinin milletin bizatihi kendisi olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin ne olduğunu anlayabilmek için, medeniyete ve tarihe vakıf olunması gerektiğini belirterek, “AK Parti başlangıçtır… Hazreti Adem’in dünyaya gelmesiyle başlayan imtihanımızın takipçisidir. AK Parti Hicrettir… Peygamber Efendimizin tüm cihanı aydınlatan nurunun, tüm insanlığı kucaklayan mesajının müntesibidir. AK Parti Malazgirt’tir… Sadece Allah’ın rızası için kendisinden katbekat üstün düşmanın üzerine “ölürsem, kefenim üzerimdeki elbisemdir” diyerek atılan Sultan Alparslan’ın yolundan gidendir” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin; yedi düvelin en modern silahlarla, en büyük ordularla üzerine geldiği anlarda bile imanı ve cesaretiyle zincirleri kıran, oyunları bozan ecdadın torunu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “AK Parti İstiklal Harbimizdir, Cumhuriyetimizdir… Artık yıkıldı, yok oldu denilen bir milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde küllerinden yeniden doğarcasına ayağa kaldıran millî mücadele ruhunun temsilcisidir. AK Parti çok partili hayattır… Rahmetli Menderes’in bedelini canıyla ödediği demokrasi mücadelesinin bugünkü sancaktarıdır. AK Parti kalkınmadır… Rahmetli Özal’ın bin bir meşakkatle açtığı kalkınma yolunun günümüzdeki takipçisidir. AK Parti bugündür… Geçtiğimiz 16 yılda Türkiye’yi demokraside ve ekonomide geliştirerek, 2023 hedefleriyle buluşturarak milletimizin, hayalini gerçekleştirendir. AK Parti gelecektir… Gençlerimize 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ederek, ülkemizin önümüzdeki yarım asrını, bir asrını aydınlatandır. Velhasıl AK Parti Türkiye’dir…”

Kimlik siyaseti değil, millet siyaseti; kavga siyaseti değil, hizmet siyaseti yaptıklarını, inşa etmenin, üretmenin ve büyütmenin peşinde olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle devam etti: “Soframızın paylaştıkça bereketlendiği inancıyla, yardım için uzanan hiçbir eli boş çevirmedik. Milletimizin birliği, beraberliği güçlendikçe Türkiye’nin gücü arttı, imkânları genişledi. Tabii aynı zamanda husumetler de çoğaldı. Dışarıdan kurdukları tuzaklar yetmedi, içerideki ihanet odaklarını harekete geçirdiler. Sokak darbesi yapmaya kalktılar. Yargı-emniyet darbesi yapmaya kalktılar. Çukur eylemleriyle terör darbesi yapmaya kalktılar. Ülkemiz dışından taciz atışlarıyla sınır darbesi yapmaya kalktılar. Seçim sonuçlarını bahane ederek siyaset darbesi yapmaya kalktılar. Ordumuz içindeki hainleri kullanarak askeri darbe yapmaya kalktılar. Kuru, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar.”

Konuşmasında, geçen 16 yıllık AK Parti iktidarları döneminde eğitim, sağlık, adalet, emniyet ve ulaşım alanlarında yapılan yatırım, hizmet ve uygulamalardan sayılar eşliğinde örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayiinde yerlilik oranını yüzde 20’den yüzde 65 seviyesine, havacılık ve savunma sanayii sektörünün cirosunu 1 milyar dolardan 7 milyar dolara, ihracatını 248 milyon dolardan 2 milyar dolara yükselttiklerini hatırlattı.

29 Ekim’de, İstanbul 3. Havalimanı’nın 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabını hizmete açacaklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yıllık geçen dönemde Türk Hava Yolları’nın yurt dışında 60 noktaya yapılan uçuşları 316 noktaya ulaştırıp sektörün cirosunu 2,2 milyar dolardan 25 milyar dolara yükselttiklerine dikkat çekti

Ekonominin de, yürüttüklerin çalışmaların hasılasını topladıkları bir alan olduğunu sözlerine ekleyen ve rakamlarla buna örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde yaşanan sıkıntıların, Türkiye’ye yeni ve daha büyük atılımların kapısını açacağına yürekten inandığını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*