Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ataşehir ve Üsküdar mitinglerinde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ataşehir ve Üsküdar mitinglerinde halka hitap etti.

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Ataşehir ve Üsküdar mitinglerine katılarak halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Ataşehir ve Üsküdar mitinglerinde halka hitap etti.Cumhurbaşkanı Erdoğan, imar barışı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunarak şunları kaydetti: “Ataşehir, Esatpaşa, Fetih, Örnek, İçerenköy, Küçükbakkalköy, evet, imar sorununu çözüyoruz. Ama geç kalmayın ha, müracaatları bir önce hemen yapın. Biliyorsunuz e-imar, buradan müracaatı yapabiliyorsunuz, illa gitmek şart değil. Ve bununla birlikte, şu an itibarıyla imar barışına müracaat edenlerin sayısı nereye çıktı biliyor musunuz? Bir milyonu aştı. Bu sorunu bugüne kadar kimse çözdü mü? Şimdi biz çözüyoruz, biz sizin için varız. Size efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ataşehir mitinginin ardından Üsküdar mitingine katılarak Sahil Yolu Caddesi’nde halka hitap etti.Konuşmasında, Üsküdar’ın Marmaray’ın merkezi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıldığından bu güne kadar 268 milyon yolcu taşındığını söyledi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Osmangazi Köprüsü’nün vatandaşlar tarafından kullanıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde tarihî adımlar attıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 yılda 20 bin kilometre yol yaptıklarını belirterek, “Dağları deldik, Ferhat olduk. Şirin’e ulaşmak için dağları deldik. Dün Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep’teydim. ‘Amanosları da deleceğiz’ dedim. Amanosları delerek teröristlerin inlerine gireceğiz. Girdik mi? Girdik. Giriyor muyuz? Giriyoruz” şeklinde konuştu.

BEDELLİ ASKERLİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda bedelli askerlikle ilgili olarak 24 Haziran’dan gerekli çalışmayı yapacaklarını söyleyerek, “Genelkurmay Başkanımı çağıracağım, Millî Savunma Bakanımı çağıracağım, onlarla beraber oturacağız, konuşacağız ve nihai kararımızı da vereceğiz” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*