Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu mitinglerinde vatandaşlara seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu mitinglerinde vatandaşlara seslendi

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu ilçe mitinglerinde vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Sarıyer, Gaziosmanpaşa ve Beyoğlu mitinglerinde vatandaşlara seslendiAK Parti döneminde sağlık alanında hayata geçen projelerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına geçmiş dönemdeki olumsuz uygulamalara değinerek şöyle devam etti: “Sağlam girsen hasta çıkarsın, altı kişilik malum koğuşlar. Şimdi altı kişilik koğuş mu kaldı? Artık bir-iki, bilemedin üç kişi. İlacı alamıyordum ilacı. Doktor beş ilaç yazsa ikisi var, üçü yok. Şimdi ilacını istediğiniz yerden alıyor musun, istediğin eczaneden alabiliyor musun, istediğin hastaneye gidebiliyor musun? Bunu biz getirdik. ‘Bu kadar yatırım niye yapılıyor?’ diyor. Biz insanımıza değer veriyoruz değer, biz Kanuni’nin torunlarıyız. Ne diyor Kanuni? ‘Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.’ Biz bir sağlıklı nefese, Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’yi feda eden ecdadın torunlarıyız. Farkımız bu ama anlamıyor. Ama onlar da öğrenecek.”

IMF’ye olan borcun AK Parti döneminde kapatıldığına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Göreve geldiğimizde IMF’e olan borcumuz 23,5 milyar dolar. 2013 IMF’ye olan borç sıfırlandı, bitti. Merkez Bankası’nda döviz rezervimiz neydi? 27,5 milyar dolar, şimdi 124 milyar dolar. Nereden nereye geldik. İhracatımız 36 milyar dolardı, şimdi 162 milyar dolara çıktı. Zaten böyle olmasak bu noktaya gelebilir miydik? Vatandaşımızı bu şekilde huzurlu kılabilir miydik?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm alanındaki gelişmelere de değinerek, “Şu anda 40 milyon turiste gidiyoruz. Ne kadar aleyhe çalışırsa çalışsınlar turistler geliyor. Niye? Türkiye bir başka ülke” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziosmanpaşa mitingindeki konuşmasında, kişi başına millî gelirin 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıktığını kaydederek, çocukluğunda evlerinde buzdolabı olmadığını hatırlattı.

Evlerde çamaşır makinesi olmadığını da dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi çamaşır makinesi olmayan ev kaldı mı? Fırın yoktu. Şimdi fırın olmayan ev kaldı mı? Nereden nereye… Geçen gün bir dostum, ‘Ya söyle, bunların söylediklerine bakma. Bizim ne araba ne şu ne bu aklımızdan geçmezdi. Şimdi benim arabam var, oğlumun arabası var. Hanım da tutturdu, o da araba alıyor’ diyor. Nereden nereye geldik. Daha da iyi olacak. Bu, bizim refah düzeyimizi gösteriyor. Şimdi Gaziosmanpaşa’nın sokaklarına bakalım. Sokaklarda arabayı park edecek yer var mı? Niye yok? Önüne gelen araba alıyor da onun için yok. Allah nasip eder, inşallah Mart 2019 tekrar belediyeyi biz alacağız inşallah. Artık park sistemlerini yaygınlaştıracağız yani mahallelerin ortak park alanları olacak ve araçları o parklara park edecekler, sokağa değil. Araçlar o parklarda park etmek suretiyle modern bir şehirciliği biz ikame edeceğiz. Bu pazar aynı zamanda Mart 2019’un işaret fişeğidir. Onu da bilin. Bu seçimle sadece belediye seçimi yapmıyoruz. Aynı zamanda Mart’ta yerel seçimin de ön adımlarını atıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İkitelli’deki şehir hastanesi bittiğinde Gaziosmanpaşa’nın oradan da faydalanacağını belirterek, 3. havalimanının 29 Ekim’de açılışının yapılacağını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, özgürlüklerin partisiyiz, özgürlüklerin hareketiyiz. Bizde Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Gürcü’sü, Abaza’sı, yerlisi, yabancısı yok. Alevi’si, Sünni’si yok. Biz yaratılanı, Yaradan’dan ötürü sevdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak AK Parti Beyoğlu mitingine katıldı ve Kasımpaşa Kızılay Meydanı’nda halka hitap etti. Mitingdeki konuşmasına başlarken kalabalığın, “Kasımpaşa çocuğu Tayyip Erdoğan” şeklinde slogan atması üzerine, “Doğruya ne denir, burada doğdum, burada büyüdüm. Yani ‘Büyükşehir Belediye Başkanı çıkardık, Başbakan çıkardık, Cumhurbaşkanı çıkardık’ deseniz yalan söylemezsiniz” cevabını verdi.

Şimdi yeni bir sürecin başladığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu’nun kültür, sanat ve turizmde sıçrama yapacağı bir döneme girdiklerini anlatarak, Beyoğlu’na özellikle millet kıraathanesiyle, millet bahçesiyle yeni güzellikler getireceklerini söyledi.

Bazılarının ise yalan söyleyerek “vatandaş aç, vatandaş fakir” dediğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hatırlayın, şurada balık pazarına gelir balık pazarından bir kalıp buz alırdık. Niye? Buzdolabımız yoktu. O kalıp buzları alıp eve götürür, anacağım onu kaba koyar oradan bize soğuk su içirirdi. Bunları yaşadık mı? Peki, şimdi evinde buzdolabı olmayan kaldı mı, evinde fırını, çamaşır makinesi olmayan kaldı mı? Ya benim anacığım ne çileler çekti. Ya benim hanım ne çileler çekti.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*