Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bunun adı ticaret değil vurgundur, soygundur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bunun adı ticaret değil vurgundur, soygundur"
Share

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Isparta mitinginde sebze, meyve fiyatlarndaki artışlar için “Bunun adı ticaret değil vurgundur, soygundur” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında, AK Parti Isparta mitingine katıldı. Hükûmet Meydanında düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Bugün de benzer bir mücadelenin içinde olduklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın canına kast edenlere karşı verdikleri mücadeleyle, lokmasına kast edenlere karşı verdikleri mücadelenin aynı olduğu vurgusunda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ispartalı çiftçi kardeşimin kilosunu 1 liraya sattığı meyveyi, şayet Ankara’daki, İstanbul’daki vatandaşım 10-15 liraya evine götürüyorsa, burada fırsatçılık var demektir. Burada gerçekten ihanet var demektir. Kimse kusura bakmasın, bunun adı ticaret değil vurgundur, soygundur. Bunun adı, insanımızın rızkını alavere, dalavereyle iç etmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Devletin görevinin, bunu engellemek olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son haftalarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar karşısında bunu yaptıklarını, bakanlıklar ve belediyeler aracılığıyla gereken adımları attıklarını, tanzim satış noktalarının kurulmasıyla market ve pazardaki fiyatların yarı yarıya düştüğünü hatırlattı.

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

Konuşmasının devamında geçen 16 yılda Isparta’ya 12,5 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yatırım ve hizmetlerin arasında, eğitim bin 251 yeni dersliğin, 11 bin 167 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurtlarının, gençlik merkezleri, spor salonları sosyal tesislerin ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin olduğunu aktardı.

Ispartalı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 777 milyon lira, Ispartalı çiftçilere 678 milyon lira, şehrin girişimcilerine 4 milyar lira tutarında destek sağladıklarını, Isparta Şehir Hastanesi’nin yanı sıra şehre yedisi hastane 24 sağlık tesisi inşa ettiklerini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 bin 369 konut projesini hayata geçirdiklerini, 92 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 213 kilometreye çıkardıklarını, 15 baraj ve altı gölet inşa ederek 396 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtıklarını dile getirdi.

Ulaşım, sağlık, tarım, teknoloji, eğitim ve diğer alanlarda şehre kazandırılan ve yapımları devam eden diğer yatırım ve hizmetlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm bu hizmetlerin aksamdan devam etmesi için 31 Mart çok önemli. İstikrarın sürmesi için 31 Mart’ta bir yol kazası yaşamamalıyız. Terörle mücadeledeki başarılarımızın çok daha ileriye taşınması için, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 31 Mart’ı da başarıyla atlatmamız gerekiyor” dedi.

Bu seçimlerden de zaferle çıkarak 2023 yılına kadar seçim olmadan enerjilerinin tamamını yapısal reformlara vereceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta’daki yolculuklarına, “tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi” diyerek devam edeceklerine inandığını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*