Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde öğrencileri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde öğrencileri kabul etti.

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki öğrencileri kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde öğrencileri kabul etti.

Kabulde konuk ettiği her çocukla ilgilenip sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün özellikle genç yavrularımızla, istikbalimizin teminatı genç yavrularımızla Külliyemizde, milletin evinde, Cumhurbaşkanlığı makamında bir aradayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan dolayısıyla Cenk Yakın Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Fatih Mintaş’a Cumhurbaşkanlığı koltuğunu teslim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı kısa konuşmada istikbal ve istiklal mücadelesinde çocukların çok önemli bir yeri olduğunu söyleyerek, “Sizler, milletlerin âdeta dinamik gücü olan insanı teşkil ediyorsunuz. Dünyada genç nüfus itibarıyla ağırlıklı bir genç nüfusa sahip olma adayı olan Türkiye’nin, sizler şu anda örneklerisiniz. Bundan sonraki süreçte hedefimiz nitelikli insanı yetiştirmek ve bu nitelikli insan yetiştirmede sizler, bizim adaylarımızsınız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, misafir ettiği çocukların gözlerindeki pırıltı ve özgüvenin kendilerine de güven aşıladığını ve geleceğe olan umutlarını arttırdığını ifade ederek “Başarınız, bizim için başarı olacaktır. Bundan dolayı size çok inanıyoruz, güveniyoruz ve başarılarınızla övüneceğiz. Bunu kesinlikle bilmenizi istiyorum” dedi.

23 Nisan dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı makamına oturan öğrenci Fatih Mintaş günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel oturumunu izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’e gelişinde TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından resmî törenle karşılandı.

Tören kıtasını selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Şeref Kapısı önünde TBMM Başkanı İsmail Kahraman karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, Genel Kurul’da kendisi için ayrılan locasında özel oturumu izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’den ayrılışı sırasında bir basın mensubunun özel oturum sırasında yaşanan tartışmalarla ilgili sorusuna, “rezalet” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından resmî törenle uğurlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*