Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Denizli İl Kongresi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Denizli İl Kongresi’ne katıldı.

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Denizli İl Kongresi’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Denizli İl Kongresi’ne katıldı.

Konuşmasında 16 Nisan halk oylamasında Denizli’de alınan sonucun daha çok çalışmaları gerektiğinin işareti olarak gördüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek bir saniyemizi dahi boş geçirmeden, hiçbir vatandaşımızı ihmal etmeden, hiç kimseyi kırmadan, büyük ve güçlü Türkiye sevdamızı gönüllere nakış nakış işleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında Denizli’ye yapılan yatırımlara değinerek, son 15 yılda Denizli’ye 17,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını bildirdi. Eğitimde 3777 adet yeni derslik inşa ederek altyapıyı güçlendirdiklerini, 5090 yatak kapasiteli yükseköğrenim yurtları açarak öğrencilerin barınma sorununa çözüm bulduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta da büyük bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini ifade etti. Vatandaşların sağlıklı gidip hasta döndüğü, doktor bulsa ilaç bulamadığı, ilaç bulsa parasını verip alamadığı eski Türkiye’nin o kötü günlerine son verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’ye 11’i hastane olmak üzere toplam 28 sağlık tesisi kazandırdıklarını, bin yataklı şehir hastanesini en kısa zamanda kurulacağını söyledi.

TOKİ vasıtasıyla Denizli’de 11295 konut projesi başlattıklarını, 2002’de 65 kilometre olan toplam bölünmüş yol uzunluğunu 423 kilometreye çıkarttıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3,5 katrilyon lira olan Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesini Haziran ayı sonunda yaparak Ege ile Akdeniz’i birbirine otoyol ile bağlayacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2019’a giden süreçte millete kendilerini anlatırken, en büyük referans kaynaklarının eserleri ve hizmetleri olduğunun altını çizdi. Kendilerinin ana muhalefet gibi demagoji peşinde olmadıklarını, yalan, iftira ve hamasetle milletten oy istemediklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sırtımızda koskoca bir milletin, koskoca bir tarihin yükünü taşıdığımızın bilinciyle vatandaşlarımıza ancak yapabileceklerimizin sözünü verdik. Hamdolsun, ne söz verdiysek onu da yerine getirdik” dedi.

Mevcut 26 havalimanına 29 tane daha ilave ettiklerini, hava yolunu halkın yolu hâline getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli’ye yapılan Çardak Havalimanı sayesinde Denizlilerin havayolunu kullanmak için İzmir’e gitmekten kurtulduklarını söyledi.

Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi dev projeleri hayata geçirerek, ulaşımda imkânsızları başardıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılsonuna kadar tamamlanacak üçüncü havalimanının dünyanın en büyükleri arasına gireceğini söyledi. Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinin 27 buçuk milyar dolardan 120 milyara çıktığını da hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm bunların durup dururken olmadığını, bunun bir gücün ispatı olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin kendi SİHA’larını ürettiğine de dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce savunma sanayii firmalarının yurt dışına ithal edilecek ürün aramaya gittiklerini, şimdi ise bu firmaların yurt dışına kendi geliştirdikleri, kendi imal ettikleri ürünler için müşteri bulmaya, sipariş almaya gittiklerine işaret etti.

Her alanda benzer tablolara şahit olunduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha birkaç gün önce ülkemizin enerji ihtiyacının yüzde 10’unu tek başına karşılayacak bir yatırımın temelini attık. Rusya Devlet Başkanı Sayın Putin ile birlikte startını verdiğimiz Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile Türkiye’yi nükleer enerji kullanan ülkeler ligine taşıyoruz. İnşallah şu andaki mevcut nükleer enerji potansiyelimizin yüzde 10’unu buradan karşılayacağız. İnşallah bundan sonra bir ikinci etabı var, onu da Japonlarla sözleşmemizi yaptık, adımı atacağız. Bir üçüncünün de hazırlıklarını şu anda yapıyoruz, görüşmeler devam ediyor. Şimdi bunun ilk reaktörünü 2023 yılında devreye alacağız, bu yatırımla ülkemiz daha ucuz, daha temiz ve gerçek anlamda çevreci bir enerji kaynağıyla tanışmış olacak” dedi.

Diğer tüm konularda olduğu gibi nükleer santral meselesinde de ana muhalefet partisinin direncine, tepkisine ve çelmelerine rağmen Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni 2023’e kadar faaliyete geçireceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar istemese de, onlar Türkiye’yi şikâyet etse de, biz milletimize ilk günkü aşkla hizmet etmeye devam edeceğiz. Uluslararası yatırımcılara adeta ‘Türkiye’ye gelmeyin’ diye yalvaran utanmazlara rağmen bu ülkeyi büyütmeyi, kalkındırmayı, her alanda muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımayı sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “meyve veren ağaç taşlanır” misali kendilerinin de ülkeye hizmet yolunda son 15 yılda birçok saldırıya, pek çok sabotaja maruz kaldıklarını ancak üstesinden geldiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Partinin kuruluşundan itibaren hemen kara propaganda makinesi çalışmaya başladı, yalan makineleri var, yalan makinesi var. Milletimizin bize ve partimize yönelik teveccühünün önüne geçmek, devlet içindeki vesayet odaklarını harekete geçirmek için gazetelerde, televizyon ekranlarında olmadık iftiralar attılar.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*