Cumhurbaşkanı Erdoğan: ” Terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: " Terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir"

İle paylaş:


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Siirt 6. Olağan İl Kongresi’ne partililere hitaben bir konuşmasında “Terörle, terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri, kimse kusura bakmasın, parlamento değildir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: " Terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri  parlamento değildir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Terörle mücadelemizi hukuk ve demokrasi içinde sürdürerek bölücü terör örgütünün çukur ve hendek üzerinden kurduğu kanlı planı darmadağın ettik. Bir dönem eli kanlı katillerin musallat olduğu, baskı ve şiddetin kol gezdiği ilçelerimizde artık emniyet ve huzur hâkim” dedi.

“Terörle, terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri, kimse kusura bakmasın, parlamento değildir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediyenin kepçesini, kamyonunu, aracını, imkânlarını sokak çetelerinin emrine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir. Bu milletin tek bir kuruşunun dahi bölücü örgütün kasasına gitmesine izin veremeyiz. Bu ülkenin imkânlarıyla devlet ve millet düşmanlarının serpilmesine, palazlandırılmasına, vatandaşlarımıza musallat edilmesine asla göz yumamayız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında, “Türkiye demokraside ve ekonomide güçlendikçe, kendimize olan güvenimiz de artıyor. Bu durum, ülkemizin ve bölgemizin geleceğiyle ilgili kararlarda kendi irademizi daha kararlı şekilde ortaya koymamıza imkân sağlıyor. Tabii bu tablo, önümüze çıkan engellerin, ülkemizi hedef alan saldırıların çapının da büyümesine yol açıyor. Onlar saldırdıkça Türkiye olarak, 81 milyon olarak biz daha sıkı kenetliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz terör örgütlerine karşı dünyanın görmediği, cesaret edemediği bir mücadele veriyoruz. Onlar ise bizi destekleyecekleri yerde, terör örgütlerinin ağzıyla ve talepleriyle karşımıza dikiliyorlar. Türkiye söz konusu olunca demokrasiden, insan haklarından, meşruiyetten, özgürlüklerden dem vuruyorlar. Kendi çıkarları söz konusu olunca, terör örgütleriyle yan yana yol yürümekten geri durmuyorlar. Her gün ülkemizi hedef alan terör saldırılar konusunda tek bir samimi söz söylediklerini duymadığımız Batı ülkeleri, Türkiye’nin meşru gerekçelerle yürüttüğü operasyonlarını engellemek için kırk takla atıyorlar” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*