Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

İle paylaş:


İstanbul’da Cuma namazını Süleymaniye Camisi’nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  İstanbul Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanlık Makamında Şeref Defteri’ni imzaladı ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile görüştü.

Erdoğan Şeref Defteri’ne şunları yazdı:
Bugün 25 Mayıs 2018
Uzun bir aradan sonra Mübarek Ramazan ayında Büyükşehir Belediyemizi ziyaret fırsatı buldum.
Başkan ve ekibine üstün başarılar diliyorum.
Selam ve sevgilerimle…

Erdoğan, iki saate yakın süren ziyareti esnasında belediye başkanı olduğu dönemden mesai arkadaşları ile de sohbet etti. Ziyaretin sonunda günün anısına İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir tablo hediye etti.
Ziyaret sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’a belediye binasından çıkışta vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Vatandaşların yanına giden Erdoğan uzun bir süre vatandaşlarla sohbet etti ve fotoğraf çekildi. Erdoğan İBB’den sevgi gösterileri ile uğurlandı.

ZİYARET SONRASI UYSAL BASINA AÇIKALAMA YAPTI

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklama yapan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinde eski günlerini yad ettiğini, eski dostlarıyla karşılaştığını söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönemdeki hedefleriyle ilgili olarak da konuştuklarını dile getiren Mevlüt Uysal, Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılması planlanan park projesinden dolayı kendisine müteşekkir olduklarını söyledi.

Uysal, “İstanbullu olarak kendisine müteşekkiriz. Seçim beyannamesinde sadece İstanbul’a değil, bütün Türkiye’ye millet bahçeleri projeleri başlatıldı. Bizim için en büyük sevinç kaynağı, Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesi olarak tamamının park olarak ayrılması, bu İstanbulluları, hepimizi çok mutlu etti. Öncesinden zaten bizden bilgileri talep edilmişti, İstanbul’un diğer yerlerinde de park nerelerde açılabilir onları da arz etmiştik. Çırpıcı Çayırımız var 600 dönümlük, onların çalışmaları var. İnşallah İstanbul’da millet bahçeleri oluşacak” diye konuştu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*