logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

CUMHURBAŞKANINDAN ALGI OPERASYONU

cumhurbaskanindan-algi-operasyonu-14195

 

CUMHURBAŞKANINDAN ALGI OPERASYONU

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal; eski AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret ettiği iddiası ile gözaltına alınmasını eleştirdi. Tanal; hakaret suçundan ötürü Türkiye tarihinde ilk defa apar topar göz altı işlemi uygulandığını belirterek bunun göz dağı vermek için yapılan bir uygulama olduğun altını çizdi. Bunun yanı sıra İşbaşaran’ın; ifadesini almak üzere götürüldüğü Emniyet Müdürlüğü’nün çıkışında ve Adliye girişinde AKP partizanları tarafından linç edilmeye çalışılmasının tamamen kamu görevlilerin hatası olduğunu belirten Tanal; bu kişilere kimin haber verdiğini, Adliye’nin eksi 7’nci katında güvenli giriş çıkış noktası olduğu halde İşbaşaran’ın neden AKP partizanlarının arasından geçirildiğini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a verdiği soru önergesinde sordu. Tanal soru önergesinde şu sorulara yer verdi;

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

                                                                              ANKARA

 

Aşağıdaki sorularımın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasa’nın 98 ve T.B.M.M içtüzüğünün 96.maddeleri gereğince saygıyla talep ederim. 10.12.2014

Av. Mahmut TANAL

İstanbul Milletvekili

 

  • Eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın; twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile gece saatlerinde apar topar gözaltına alınmasının yasal gerekçesi nedir? Bu talimatı veren kamu görevlisi kimdir?
  • Daha önce Türkiye’de, Hakaret suçu işlediği iddia edilen şahıslar hakkında gözaltı prosedürü işletilmiş midir? Böyle bir emsal var mıdır?
  • Yasaya aykırı biçimde gözaltı talimatını veren kamu görevlisi hakkında herhangi bir müeyyide uygulanacak mıdır?
  • Eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiası ile sorgusunun yapılması için götürüldüğü Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün girişinde, Adalet ve Kalkınma Partisi partizanları tarafından saldırıya uğraması nasıl mümkün olabilmiştir?
  • Linç girişiminde bulunan bu şahısların Feyzi İşbaşaran’ın Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’nde olduğundan nasıl haberleri olmuştur?
  • Bu bilgiyi bu şahıslara kim/ler vermiştir?
  • Gözaltına alınan bir şahsın korunması için gereken güvenlik önlemleri alınmış mıdır?
  • Feyzi İşbaşaran’ın Emniyet Müdürlüğü’nden çıktıktan sonra İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne girerken yine AKP Partizanları tarafından saldırıya uğraması nasıl mümkün olmuştur? Bu kişilere kimler haber vermiştir?
  • Çağlayan Adliyesi’nin eksi 7’inci katında halkın öfkesinden korunan şüpheliler için yapılan giriş-çıkış noktası neden kullanılmamıştır? Feyzi İşbaşaran bu noktadan araçla rahatça geçirilebilecekken neden geçirilmemiştir?
  • Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edenin cezasının büyük olacağına ilişkin algı yaratmak amacıyla planlanan, AKP-Polis-Yargı-Medya işbirliği, mizanseni mi söz konusudur?

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?