Cumhurbaşkanlığı kupası davetiyeleri TBMM’de

Cumhurbaşkanlığı kupası davetiyeleri TBMM'de

Cumhurbaşkanlığı kupası davetiyeleri TBMM’de

 

 

BASKETBOLDA ERKEKLER 30. CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI DAVETİYELERİ TÜM SİYASİ PARTİLERE GÖNDERİLDİ Mİ?

 

 

Basketbolda Erkekler 30. Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakası geçtiğimiz hafta Ankara Arena’da oynanmış, karşılaşma öncesi maçın yapılacağı yer, biletler ve basın toplantılarının iptali ile ilgili tartışmalar kamuoyuna yansımıştı.
CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de konuyu Meclis’e taşıyarak kaç adet davetiye basıldığını, bu davetiyelerden kaçının dağıtıldığını, tüm siyasi partilere davetiye gönderilip gönderilmediğini ve hangi birimlere ve kaç adet gönderildiğini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a sordu.

 

 

“AKP Gölbaşı İlçe Gençlik Kolları Başkanı tarafından “Değerli Genç Kardeşim yarın Arena Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanımızın katılımıyla oynanacak 30. Cumhurbaşkanlığı kupası final karşılaşması Fenerbahçe-Karşıyaka basketbol maçına saat 17:30’da ilçe binamızdan hareket edilecektir. Katılımlarınız önemlidir” mesajının kimlere gönderildiğini de soran Öğüt, şu soruları yöneltti.

 

 

-Müsabaka için kaç adet araç kimler için tahsis edilmiş ve nerelerden ve hareket etmiştir?
-Kaç adet bilet satılmıştır?
– Bilet satışından toplam ne kadar gelir elde edilmiştir?

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT
İstanbul Milletvekili

 
Basketbolda Erkekler 30. Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakası Ankara Arena’da oynanmış, karşılaşma öncesi maçın yapılacağı yer, biletler ve basın toplantılarının iptali ile ilgili tartışmalar kamuoyuna yansımıştır.

 
Bu bağlamda Basketbolda Erkekler 30. Cumhurbaşkanlığı Kupası müsabakası için ;

 
1) Kaç adet davetiye basılmıştır; kaçı dağıtılmıştır? Tüm siyasi partilere davetiye gönderilmiş midir; gönderildiyse hangi birimlere ve kaç adet gönderilmiştir?

 
2) AKP Gölbaşı İlçe Gençlik Kolları Başkanı tarafından “Değerli Genç Kardeşim yarın Arena Spor Salonu’nda Cumhurbaşkanımızın katılımıyla oynanacak 30. Cumhurbaşkanlığı kupası final karşılaşması Fenerbahçe-Karşıyaka basketbol maçına saat 17:30’da ilçe binamızdan hareket edilecektir. Katılımlarınız önemlidir” mesajı kimlere gönderilmiştir? Müsabaka için kaç adet araç kimler için tahsis edilmiş ve nerelerden ve hareket etmiştir?

 
3) Kaç adet bilet satılmıştır?

 
4) Bilet satışından toplam ne kadar gelir elde edilmiştir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz