logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Davutoğlu, Necip Fazıl’ın Alevi görüşlerine katılıyor mu?

Davutoğlu, Necip Fazıl'ın Alevi görüşlerine katılıyor mu?,Enerji Bakanlığı "Maden İşleri" çiftliğe dönmüş,Peşmergeye 29 Ekim töreni mi planladınız?,CHP Zümrüdü Anka kuşudur!,Savcının kapattığı Zarraf dosyasını Umut Oran açtı,İBabacan, Eximbank hakkında çarpıcı bilgiler verdi:,çişleri Bakanı Efkan Ala'ya yönelttiği soru önergesi,CHP, Efkan Ala’ya sordu: Uğur Kurt’u vuran silah hangi polise ait?,Umut Oran’dan Cumhurbaşkanlığı için iki önemli teklif:,Üçlü sansür çetesi deşifre oldu: Erdoğan, Gökçek, Varank,Arınç’a “Erdoğan-Habertürk-Fatih” altyazı soruları,Gökçek’e “OÇ Alt Geçidi” sorusu,Dondurucu soğukta elektrik kesintisi kriz değil midir?,Sansürün adı akreditasyon oldu !,“MGK kararındaki 10 imzacı seve seve gelip Parlamento’yu bilgilendireceklerdir”,CHP, Başbakan'a Barzani çelişkilerini anımsattı,Erdoğan'a Victoria's Secret soruları:,İstanbul'da sadece 1 çocuk acil hekimi görev yapıyor!,CHP'den AKP'ye "barajlı demokrasi" eleştirisiCHP istedi Dünyanın sol zirvesi İstanbul’da toplanacak,Gürcan Siviş 3 aydır kayıp, ama emniyet bilgi dahi vermedi!!,Maliye Bakanı’ndan ehliyet itirafı geldi:,İçişleri Bakanı 13 yaşındaki futbolcunun coplanmasını da görmemiş,İçişleri’nden, AKP saldırısıyla ilgili 5 soruya 5 satırlık içi boş yanıt,CHP’den Başbakan’a “değerli yalnızlık” ve Beyaz Saray soruları

 

Davutoğlu, Necip Fazıl’ın Alevi görüşlerine katılıyor mu?

 

“Davutoğlu yarın Tunceli’ye Alevileri ‘ısırgan otu gibi yolmaya, fethetmeye’ mi gidiyor?”

 

ANKARA

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP’li tüm bakanların kendilerine örnek aldığı Necip Fazıl Kısakürek’in Aleviler hakkındaki, “din ve millet bahçesinden Osmanlı tarafından ısırgan otu gibi yolunup atılamamış” “kutusunun içi boş bir etiket” ve “kültür, telkin ve temsil yoluyla fethedilmeleri” şeklinde değerlendirmesi tam da sonuç vermeyen yeni bir “Alevi açılımı” öncesi tartışma yarattı. CHP, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “Yarın Tunceli’de ziyaret edeceğiniz cemevi ve kültür merkezi ziyaretlerinizde konuşmalarınızda Kısakürek’in bu görüşlerinden de söz edecek misiniz? Tunceli’ye yarın yapacağınız ziyareti, Alevileri ‘ısırgın otu gibi yolup atmak’, onları ‘kültür, telkin ve temsil olarak fethetmek’ amacıyla mı yapıyorsunuz?” diye sordu.

 

Avcı: AKP kadroları Kısakürek’in seçmesinden geçti

 

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi sundu. Umut Oran önergesinde, Necip Fazıl Kısakürek anısına 2 Kasım 2014 tarihinde Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen törene 12’nci cumhurbaşkanı ile birlikte katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, “Herhalde pek az mütefekkir böylesine bir başarıya imza atmıştır. Bugün Türkiye’yi yöneten kadroları tek tek gözden geçirdiğimizde her birimizin başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bu kadroların üstadın seçmesinden geçtiğini, o bereketle buralara hizmetlere imza attıklarını hepimiz biliyoruz” açıklamasını yaptığını anımsattı.

 

Kısakürek’ten kabul edilemez Alevi ifadeleri!

 

Umut Oran, Necip Fazıl Kısakürek’in “Doğru Yolun Sapık Kolları” isimli kitabında Alevi yurttaşlar için şu iddialarda bulunduğunu kaydetti:

“Bugün Türk nüfusunun, bilmem yüzde kaçını temsil eden Alevilik, aynen İmam-ı Rabbani ölçüsüyle din ve dünya cahili ellerde, kutusunun içi boş bir etiketten ibarettir… Ne iştir ki, Aleviler, Dürzîler ve Yezidiler, Sünnilik İmparatorluğu demek olan Osmanlı Devleti’nce din ve millet bahçemizden ısırgan otları gibi yolunup atılamamıştır… Kör ve habersiz bir gelenek yolundan gelen Türk Alevilerinin kültür, telkin ve temsil yoluyla fethedilmeleri lazımdı” görüşünü öne sürmektedir.

 

Kısakürek seçmesinden geçtiniz mi?

 

Davutoğlu’na, Umut Oran’ın önergesinde yöneltilen sorular ise şöyle:

– Selefiniz ve partiniz AKP’nin kurucu Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanınız Nabi Avcı gibi siz de Necip Fazıl Kısakürek’in “seçmesinden” geçtiniz mi?

 

Isırgan otu olarak mı görüyorsunuz?

– Siz de Kısakürek gibi “Alevilerin din ve millet bahçesinden yolunması gereken ısırgan otu” olarak mı değerlendiriyorsunuz? Hükümet icraatlarınızda Kısakürek’in bu görüşünden hareketle hangi girişimlerde bulundunuz?

 

Alevilerin “fethedilmesi” için neler yaptınız?

 

– Kısakürek’in dediği gibi Aleviler ‘Kutusunun içi boş bir etiketten” mi ibarettir?

– AKP hükümetleri ve siz Alevileri, Kısakürek’in ifadesiyle “kültür, telkin ve temsil yoluyla fethedilmeleri” için uğraş verdiniz mi? Alevilerin fethedilmesi için hangi adımları attınız?

 

Tuncelilere Kısakürek’i de anlatacak mısınız?

 

– Yarın Tunceli’ye yapacağınız ziyareti bu amaçla mı gerçekleştiriyorsunuz? Tunceli’de ziyaret edeceğiniz cemevi ve kültür merkezi ziyaretlerinizde konuşmalarınızda Kısakürek’in bu görüşlerinden de söz edecek misiniz?

 

Tunceli’ye bu amaçla mı gidiyorsunuz?

 

– Tunceli’ye yarın yapacağınız ziyareti, Alevileri “ısırgın otu gibi yolup atmak”, onları “kültür, telkin ve temsil olarak fethetmek” amacıyla mı yapıyorsunuz?

– Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) Alevilerin “ayıklanması, fethedilmesi” amacıyla fişlenmeleri talimatı verdiniz mi?

– Hükümetinizin Milli Eğitim Bakanlığı terfilerinde önşart olarak üyeliğini dayattığı Eğitim Bir Sen, Kısakürek’in bu görüşleri nedeniyle mi aynen Şanlıurfa Birecik’te olduğu gibi Alevi eğitimcileri fişlemektedir?

 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?