Değişim Esintisi

Değişim Esintisi

İle paylaş:


Değişim Esintisiİnsan hayatında değişim çok önemli, değişim kişiyi rutinlikten çıkarır ve bilinmeyen yerlerin keşfini neden olur. Bu kapılar bize hayatımızı ve yaşamımızı daha sürprizlerle dolu yapar. Her değişim yeni bir başlangıçtır. Aslında yaptığımız her başlangıçta, yeni bir değişimdir. Değişim rüzgarı her yerde esiyor, sadece bu rüzgara kendimiz bırakmamız yeterlidir. Hiç bir şeye karşı koymadan sadece değişimin içinde, değişimin bizi yenilmesine izin vermek, işte bu durumda bütün direnç tamamen kırılıyor ve akışın tadını çıkarmak. Dünya Değişim Akademisi Uzmanları da değişim rüzgarı ilgili şunları belirtiyor.

“ Bir değişimci, değişim olmadan boğulur. Çünkü o değişim rüzgarının esintisini hissetmeli ve derin bir değişim nefesi almalıdır. Değişim oksijeni kana girince tüm bünye bir değirişim dürtüsü alır ve insan değişim olmadan yaşayamaz.

Değişim isteyen insan içindeki değişim sesini dinler ve onu takip eder. Dışarıdaki değişime karşı olan sesler onu asla durduramaz. Değişimcinin yüreği değişime daima: “Evet” der ve ona: “Hayır” dedirtmenin hiçbir yolu yoktur.

Değişim isteyen insan değişim uğruna kendini her türlü tehlikeye atmaya hazırdır. Değişime karşı olanlar onu öldürebilirler fakat değişimci ruhunu ortadan kaldıramazlar. Değişimcinin vazgeçişi, toplumdan vazgeçip ormanlara kaçan insanların vazgeçişinden çok daha üstündür.

Toplumdan vazgeçip ormanlara kaçmak çok daha kolaydır fakat yetersizdir, çünkü değişim olgusuna aykırıdır. Değişime aykırı olan her şey gelişime de aykırıdır, çünkü değişim olmadan gelişim asla olamaz.

Değişimci değişime karşı olan toplumdan vazgeçer fakat tolumun içinde kalarak değişimi kucaklayan toplum için sürekli çabalar. Böylece hem kendisi bir değişim içinde olur hem de toplumun değişime doğru ilerlemesini sağlar.

Değişim sayesinde insanlar toplumda doğru olmayan fakat doğru olduğu iddia edilen birçok şeyi görmeye başlar. Bu görme kapasitesi değişim sayesinde kazanılmaktadır, çünkü değişim insana artı bir değişim gözü vermektedir.”

HERKESİN DEĞİŞİM RÜZGARINI YAŞAMASI DİLEĞİMLE. ..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*