Deniz Feneri davasına beraat kararı

Deniz Feneri davasına beraat kararı

İle paylaş:


 Deniz Feneri davasına beraat kararı

Deniz Feneri davasına beraat kararı

Deniz Feneri davasında  İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 sanık hakkında açılan davanın 13. duruşmasında  mahkeme, 20 sanıktan hiçbirine ceza vermedi.
Sanıklar arasında yer alan eski RTÜK Başkanı Zahid Akman hakkında, “Güveni kötüye kullanma” ve “Özel belgede sahtecilik’ suçlarından “zaman aşımı” dolayısıyla davanın düşürülmesi kararı verilirken, Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman hakkında ise “Güveni kötüye kullanma” ve “Özel belgede sahtecilik” suçlarından beraat kararı verildi. 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuksuz sanıklar Zahid Akman, Ömer Zahit Karaman, İzzet Kurum, İsmail Karahan, Mehmet Gürhan, Gökhan Gürbüz, Firdevsi Ermiş, Erdoğan Kara, Ahmet Coşar ve Ali Solak hazır bulundu. Diğer sanıklar ise duruşmaya katılmadı.
4 saatlik aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuksuz 20 sanık hakkında açılan “Özel belgede sahtecilik” ve “Güveni kötüye kullanmak” suçlarından hiçbir sanığa ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti. Bazı sanıklar hakkında, bu suçlardan zaman aşımından dolayı davanın düşürülmesi kararı verilirken, bazı sanıklar için ise beraat kararı verildi. Mahkeme heyeti beraat eden sanıkların tazminat hakkının bulunduğunu da kararına ekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*