Dilovası emekçileri eyleme çağırıyor!

Dilovası emekçileri eyleme çağırıyor!

İle paylaş:


Dilovası emekçileri eyleme çağırıyor!

 

Dilovası Çöplük Olmayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararı ile Dilovası’nda devasa bir ormanlık alanı çöp alanı olarak ilan etti.

Dilovası Çerkeşli’nin kuzeydoğusu kısmında bulunan 1 milyon 500 bin metrekarelik ormanlık alanın çöp alanı olacağı ve tüm Kocaeli’nin çöpünün burada toplanacağı öğrenildi. Çöp alanı olarak ilan edilen yerin büyüklüğünün Dilovası’nın yerleşim yeri kadar büyüklüğünde olduğunu öğrenildi. KOKU SORUNU YAŞANACAK Çöplerin depolanacağı alanın hâkim rüzgâr yönünde olacağı için Tuzla Deri Sanayisinde yaşanan koku sorunun benzerinin Dilovası’nda da yaşanması bekleniyor. Dilovası’nda yaşanan çevre kirliliğinin ardından tüm Kocaeli’nin çöpünün burada depolanmasıyla

HALKIN İRADESİYLE BAŞA GELENLER, HALKIN İRADESİNİ ORTAYA KOYUN.!

Belediye başkanımız Sayın Ali Toltar yerel basında yer alan haberlere göre yapılması planlanan çöp depolama alanı ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar görenleri duyanları hayal kırıklığına uğratmıştır. Ne yazık ki yapılması planlanan depolama alanı ile ilgili tepki ortaya koyamamıştır. Buradan kendisine şunu sormak isteriz. Sayın Başkan son günlerde sizinde fark ettiğiniz çöp depolama alanına karşı Dilovası halkı yoğun şekilde tepki göstermektedir. Siz ise yaptığınız açıklamada ” önceki depo alanı gibi olmayacak ya da avrupa standartlarına ” uygun olacak şeklinde beyanda bulunmuşsunuz. Öncelikli sorumuz Dilovası’ nın standartlarını yükseltmeye çöp depolama kapasitesini artırarak mı başarmak istiyorsunuz.. Sizleri seçmiş ve seçecek halk Dilovası halkıdır. Sizinde çöplüğe tepki gösterebilecek iradeye sahip olduğunuzu düşünüyoruz ve önceki söylemlerinizi talihsizlik olarak nitelendiriyoruz. Size ve diğer siyasilere buradan açık bir çağrı yapmayı vatandaş olarak borç biliyoruz . Halkın iradesiyle geldiniz halkın iradesini ortaya koyun. Aksi halde bu çöplüğü onaylayanlar Dilovası tarihinin yüz karası olarak tarihe geçeceklerdir. Tekrar tekrar yinelemek istiyoruz halkın iradesiyle geldiniz lütfen halkın iradesini ortaya koyunuz. Dilovası çöp olmak istemiyor.

Dilovasın’da yaşayan insanlar elinizi vicdanınıza koyun sizin Anneniz, Babanız , Çocuklarınız, Torunlarınız, Kardeşleriniz, en yakınlarınız Kocaeli’nin diğer ilçelerinde yaşayan insanlardan daha mı değersiz. Birey olarak onları bizden üstün kılan nedir. Hiçbir şey bizi Kocaeli’nde yaşayan insanlardan daha değersiz kılmaz. Ama somut olarak baktığımızda öyle değil sanki Dilovası,Kocaeli’nin hatta çevre illerin çöplüğü oluyor. Sanki burada tek bir canlı bile yaşamıyormuş gibi havamızı, suyumuzu, toprağımızı kirletiyorlar. Üzerimize geldikçe geliyorlar. Bıkmadık mı bizden daha değerli gördükleri insanların çöpünü, dumanın çekmeye. Dilovası kurulduğundan bu yana üzerimizden rant elde ettiler, rant elde etmeye devam ediyorlar, karşı çıkmazsak Dİlovası’nda ki rantlar artarak devam edecek. Siyası kimliklerimizi, kişiliklerimiz,yakınlıklarımızı bir kenara bırakıp Dİlovası’nı çantada keklik gören insanlara tepkimizi kitlesel ya da bireysel olarak gösterelim. Demokrasinin olduğu düzende hiçbir siyası lider toplumsal tepkilere duyarsız kalmamıştır kalamaz da. Dilovası’nda ki hemen hemen tüm sorunların ana kaynağı kötü çevre koşullarıdır. Hepimiz modern bir Dilovası’nda çocukların, gençlerin ve yaşlıların daha bilinçli yetişeceğini bilmemiz lazım. Bugün birçok genç kötü şartlarda, kötü alışkanlıklara zorla sürüklendiriliyor. Dilovası’nda kahve kültürü, madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklar her geçen artıyor. Hepimiz bunun sonuçlarını doğrudan ya da dolaylı olarak çekiyoruz.

Bir şeyleri değiştirmeye karar verdiğimiz zaman her şey çok geç olabilir. İpler henüz bizim elimizdeyken her fırsatta haksızlıkları dille getirelim, baş kaldıralım. Havası kirli, Yüreği tertemiz Dilovası çocuklarının buna ihtiyacı var. Böyle gelmiş böyle gitmesin. Yapacağımız Eyleme duyarlı bütün insanları ve basını bekliyoruz.

Eylem, 8 Mart2015 Pazar  Saat: 15.00

Yer: Dilovası Belediyesi Önü

Dilovası Halkı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*