Dini içerikli tuvalet levhaları Meclis’de

Dini içerikli tuvalet levhaları Meclis'de

 

DİNİ İÇERİKLİ TUVALET LEVHALARI MECLİS GÜNDEMİNDE

 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın erkek tuvaletlerine üzerinde dini ifadeler yer alan uyarı levhaları asıldığı iddiasını Meclis gündemine taşıdı; Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle önerge verdi.

 

Kamuoyuna da yansıyan haberlerin doğru olup olmadığını soran Öğüt,  doğru ise ilgili talimatı kimin verdiğini ve uluslararası alanda faaliyet gösteren bir havalimanında dini içerikli uyarıların yer almasının doğru olup olmadığını sordu. Öğüt ayrıca “Neden sadece sağlıkla ilgili bir uyarı levhası asılmamıştır?” sorusunu yöneltti.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın erkek tuvaletlerine üzerinde dini ifadeler yer alan uyarı levhaları asıldığı iddiası kamuoyuna yansımıştır.

Bu bağlamda;

  • Söz konusu iddia doğru mudur; dini ifadelerin yer aldığı levhalar asılmış mıdır? Asıldıysa talimat kim tarafından verilmiştir?
  • İddia doğru ise uluslararası alanda faaliyet gösteren bir havalimanında dini içerikli uyarıların yer alması doğru mudur?
  • İddia doğru ise neden sadece sağlıkla ilgili bir uyarı levhası asılmamıştır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz