Dizilere müzik etkisi

Dizilere müzik etkisi

İle paylaş:


Başlayan birçok yapım acaba senaryo oyuncu yanında müziklerine ne kadar önem veriyor?

Dizilere müzik etkisi

Geçtiğimiz yıllarda birçok dizi film müziği kulaklarda kalmış hatta müzikleri satışa sunulup farklı bir kazanç kapısı aralanmıştı. Yeni sezonda Fox ekranlarında yayınlanan Bizim Hikâye isimli dizi filmin tema müziği genç yıldız Çağatay Akman tarafından seslendirilince yapımın ekrana gelmeden hızlı bir reklamı oldu. Dizi filmle aynı adı taşıyan “Bizim Hikaye” isimli eserin söz Abdullah Özdoğan ve müziği Volkan Sönmez imzası taşırken Çağatay akman yorumu dizi film başlamadan tema müziğini dillere düşürdü. Birde çalışmasına klip çeken Çağatay Akman yorumuyla Bizim Hikaye internet üzerinde 10.000.000’luk tıklanmayı geçti.

Kanal 7 ekranlarının sevilen günlük dizi filmi Elif, 4. Sezonu müzikal bir sürprizle açtı. 4. Sezonda dizi filmin müzikleri başarılı müzik adamı Murat Evgin’e emanet edilirken bunun faydaları da görülmeye başlandı. Oyuncu kadrosu ve senaryosunda değişikliklere gidilen Elif isimli dizi filmin en büyük sürprizi tema müziğinde oldu. Elif karakterine hayat veren küçük yıldız İsabella Damla Güvenilir, söz ve müziği Murat Evgin imzası taşıyan “Buradayım” isimli eseri seslendirerek sevenlerine büyük sürpriz yaptı, 5 yaşında oyunculuğa başlayan ve 8 yaşında oynadığı dizi filmin tema müziğini seslendiren İsabella Damla Güvenilir yaşına rağmen başarılı yorumuyla dikkat çekti. Dizi filmin görüntülerinden oluşturulan klip yayınlandığı birçok yerde beğeniyle karşılandı.

Dizi filmlerin konusunu müzikal olarak izleyiciye daha çabuk veren tema müzikleri yeni sezona yapımlar kadar damga vuracağa benziyor.

BASIN DANIŞMANI

MP3 İSTEK HATTI İÇİN TIKLAYINIZ

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*